Спальний мішок, спальники туристичні
Спальний мішок: особливості конструкції та матеріалів
Що б робили туристи в поході, спелеологи чи альпіністи якби не мали такого предмета туристичного побуту як спальний мішок? Складно собі уявити, як довелося б їм у довгі та холодні зимові вечори та ночі, тулячись у туристичному наметі, — не тягнути ж із собою ковдри та подушки! А тут така благодать — спи хоч просто неба: загорнувся на карематі в мішок-кокон, що забезпечує ідеальну теплоізоляцію при холодній погоді та амортизацію, і дивись собі солодкі сни, аки дитина.
Спальник: наповнювач і матеріал
Туристичні спальники з'явилися завдяки зусиллям кількох альпіністів та дослідників природи в середині 19 століття. Спочатку зимовий спальний мішок виготовлявся з вовни верблюда, що використовується як наповнювач, і прогумованої тканини, що застосовується для покриття мішка. Потім заповнювати мішок стали рослинним пухом — капоком — і застосовували його аж до того моменту, як у життя наше увійшли синтетичні утеплювачі та волокна.
На сьогоднішній день для забезпечення теплоізоляції використовується такий утеплювач:
- < li>Пуховий — для виготовлення спальника застосовується пух водоплавних птахів, таких як качка чи гусак; пуховий спальний мішок легше синтетичного і краще зберігає тепло, проте не рекомендований до використання в умовах підвищеної вологості, так як пух чудово вбирає вологу і всі його теплоізолюючі властивості сходять на «ні». Якщо Ви знаходитесь у пошуках мішка для зимових походів, сходжень у гори або арктичних експедицій, тоді спальник з цим утеплювачем — те, що потрібно!
- Синтетичний — має чудові водонепроникні властивості і дуже швидко висихає. Через свою здатність не вбирати вологу такі мішки будуть дуже доречними в подорожі у вологі регіони або в дощову погоду. До недоліків можна віднести вагу (вони важчі за пухові) і нетривалий експлуатаційний термін (матеріал злежується). Прекрасними представниками цієї категорії вважаються спальники Marmot.
Відео про вибір спального мішка
Що стосується матеріалу оболонки, то тут здебільшого застосовуються синтетичні тканини для забезпечення швидкого висихання, малої ваги та відмінної міцності. Непоодинокі випадки, коли виробники (наприклад, Mimir Outdoor) для Вашого комфортного відпочинку підкладають у спальник фланель або бавовняну тканину. Якщо Ви бажаєте купити спальний мішок для екстремального туризму, тоді Вам добре підійде модель з мембранної тканини, яка дозволяє знизити промокання мішка від інею або конденсату. Типи спальних мішків. поширення сьогодні набули такі типи спальників:
- Мішок-кокон — форма такого мішка звужена в ногах, йде разом із капюшоном для утеплення голови. Найчастіше блискавка до нижньої частини спальника не доходить. Оптимальний для зими. Вважається найбільш пристосованим до важких походів із трьох причин: при мінусових температурах краще зігріває; має невелику вагу; в порівнянні з мішком-ковдрою займає менше місця. Хорошим зразком можна назвати спальники Terra Incognita.
- Мішок-ковдра — форма у спальника прямокутна, по всьому периметру закривається за допомогою блискавки. Похідні умови для використання повинні бути нескладними, погода — м'яка та тепла. Оптимально — весна, літо, початок осені, тож можна вважати його трисезонним. Просторі розміри спальника дозволяють застосовувати його як звичайну ковдру, варто лише розстебнути блискавку по периметру. Прекрасним представником даної категорії спальників є моделі ТМ Kibas.
Існує ще два типи спальників, які не дуже поширені і ставляться більше до професійного спорядження:
- Мішок-нога — використовується для максимального зниження ваги на підйомах та сходженнях; закриває до попереку тільки нижню частину тіла і призначений для використання в тандемі з курткою.
- Мішок-квілт — в такому спальнику відсутня нижня частина, на якій розташовується людина, знову ж таки з метою полегшення конструкції. Використовується спільно тільки з пінкою або килимком, до яких і кріпиться спеціальними елементами кріплення. спрямованості, наприклад:
- Дитячі — щоб дитина могла зігрітися швидше, площа такого спальника дещо зменшена; у довжину — до 145 сантиметрів, завширшки — до 71 см;
- Стандарт — призначений для дорослої людини, що має середнє зростання; має розміри 73 см * 167 см;
- Армійські — відмінність від туристичних, в першу чергу, полягає в їхній експлуатаційній невибагливості; розраховані на використання за низьких температур і, як правило, мають камуфльоване забарвлення.
Зі складу у Києві або Дніпропетровську Ви завжди можете замовити як двомісний спальний мішок, так і спальник для одного. А щоб Ваші цінні речі чи документи не намокли та не зіпсувалися якимось іншим чином, зберігайте їх у гермомішку — Як зазначають досвідчені туристи, тривалість походу чи подорожі безпосередньо залежить від того, де Ви зберігатимете свої речі.
Ми здійснюємо доставку товарів по всій Україні як за повною передоплатою, так і післяплатою. Робота з перевіреними постачальниками дозволяє нам виставляти на весь асортимент товару хороші ціни, а постійним покупцям — робити приємні знижки. Для замовлення оптом зв'яжіться за вказаним у шапці телефоном з менеджером, який розповість про вигідні умови співпраці.