0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Монтаж тепловідбивного екрана (фольги) за батарею, радіатор опалення

Монтаж тепловідбивного екрана (фольги) за батарею, радіатор опалення

Навіщо спускати гроші на вітер, коли марних витрат можна уникнути? В даному випадку ми говоримо про систему опалення, яка часто працює не на створення комфортних умов у житлі, а на «обігрів» вулиці. Усього кілька простих дій, і невелике фінансове вкладення дозволить суттєво покращити ситуацію. Йдеться про фольгований утеплювач. Він не замінить системи опалення, але температуру в квартирі або будинку на пару-трійку градусів підняти зможе, і це без накручування приладів.

Фольгований утеплювач Ізолон

Що таке фольгований утеплювач і навіщо він потрібен?

Друга назва цього матеріалу – ізолон. Він має особливу будову, яка дозволяє не пропускати тепло, вологу та пару. Основа утеплювача — спінений у спеціальних умовах поліетилен. Одна сторона покрита металізованою алюмінієвою фольгою. Вона виступає так званим екраном, який відображає тепло та поширює його по всьому приміщенню.

Вірогідно, ви помічали, що батареї гарячі, а в квартирі чи будинку холодно. Так відбувається через утворення містків, що витягують тепло. Зазвичай це двері, вікна, стара підлога і т.д. У багатьох будинках радіатори, що входять до системи опалення, встановлені в нішу – виїмку у стіні. Зрозуміло, що сама стіна в цьому місці тонша, тому вона швидше охолоджується. І частина тепла йде на обігрів цієї ділянки, що призводить до не дуже високих температур у приміщенні.

Який вихід можна знайти з ситуації, що склалася? Встановіть фольгований екран! По-перше, він частково ізолює стіну та затримує холод. По-друге, блискуче покриття ефективніше поширює тепло по квартирі. Встановивши такі екрани за кожен радіатор, ви не тільки досягнете підвищення температури, але й почнете економити на енергоресурсах.

утеплення ізолоном

Фольгований утеплювач: види та технічні характеристики

Рекомендуємо звернути увагу конкретно на ізолон. Є ще пінофол, фольгопласт та інші утеплювачі-відбивачі. Але вони мають значні мінуси при використанні для кріплення за радіатором. Тому зупинимося на ізолоні як прогресивному матеріалі. Він буває двох видів — НПЕ (несшитий газонаповнений) та ППЕ (зшитий із закритими осередками). І той, і інший має гідні параметри, але ППЕ все ж таки краще. Технічні характеристики цих утеплювачів (у дужках НПЕ):

 • товщина: 1-50 мм (1-16 мм);
 • щільність: 30-200 кг/м3 (19-35 кг/м3);
 • теплопровідність: 0,031-0,041 Вт/м·К (0,036 Вт/ м·К);
 • поглинання звуків: до 68% (3-13%);
 • температурний ряд: −60...+100°С (-80...+80°С);
 • поглинання води: до 1% (до 0,2%);
 • поглинання пари: до 0,001 мг/(м·ч·Па) (таке саме значення);
 • термін придатності: приблизно 90 років (стільки ж);
 • тепловідбивна здатність: відбиває 95-97%, випромінює 3-5% (аналогічно НПЕ).

Для домашніх умов використовуються обидва матеріали.

Види фольгованого утеплювача

Встановлення фольгованого екрану

Перед покупкою утеплювача на фользі переконайтеся, що його товщина становить щонайменше 5 мм. Обов'язково беріть екран із металізованим алюмінієвим покриттям, інші поверхні не працюватимуть. Стіна за радіатором має бути рівна, її слід попередньо очистити. Дуже обережно поводьтеся з листами, щоб не подряпати або не пошкодити фольгу. У багатьох випадках отвори таки доведеться робити, але якщо без них можна обійтися, то навіть краще.

Інструменти та матеріали: ніж касетний, рулетка, будівельний рівень, дюбелі та шурупи, дриль, розвідний ключ.

Інструменти для монтажу ізолону

Монтаж фольгованого утеплювача за радіатор поетапно

 • Зніміть радіатор та підготуйте стіну.

Підготовка до монтажу ізолону

Розміри ізолону для монтажу

 • Прикладіть його до стіни, щоб по висоті та ширині бабо невеликі заступи ізолону. Дуже добре, коли фольгований утеплювач повністю покриває нижню частину підвіконня.

Заступи ізолону при монтажі

 • Позначте місця для кріплення радіатора. Будьте точні – для цього використовуйте рулетку та будівельний рівень. Отвори зробіть касетним ножем ‒ виріжте хрестик.

Місця для кріплення ізолога

 • Вдягніть утеплювач на кріплення радіатора і щільно притисніть матеріал до стіни. Пройдіться по ізолону, щоб розрівняти його, особливу увагу приділіть кутовим зонам. Утеплювач має максимально прилягати до стіни.

Тепер переходимо до закріплення фольгованого ізолону. Для цього використовуйте дюбелі та шурупи. Для додаткової фіксації достатньо кількох кріплень, які розташовуються в шаховому порядку на певній відстані один від одного:

 • За допомогою дриля просвердліть отвір для дюбеля. Беріть деталь невеликого діаметра.

Дрель при монтажі ізолону

 • Вставте дюбель в отвір, а потім використовуйте шуруп. Дюбель повинен увійти до стіни повністю.

Дюбель при монтажі фольгованого утеплювача

 • Ще раз підрівняйте матеріал, добре пройдіться по всіх згинах ізолону. Якщо утеплювач виходить за межі правого або лівого кута, підріжте його касетним ножем.

Щоб утеплювач прилягав щільно до нижньої частини підвіконня, ви можете трохи підрізати матеріал з того боку, де фольги немає. Невелике заглиблення 1-2 мм дозволить легко зігнути матеріал і щільно застелити кут.

Етапи утеплення ізолоном

Повісьте радіатор та насолоджуйтесь теплом!

Монтаж фольгованого утеплювача

Цей алгоритм нескладно виконати навіть без особливих навичок. Якщо не хочете працювати з дюбелями та шурупами, скористайтесь клеєм або двостороннім скотчем.

Ізолон - екононмія тепла

Пам'ятайте, встановивши екран, ви підвищите температуру в житловому приміщенні та заощадите гарну суму на обігріві як радіаторами, так і електроприладами чи газом. Витрати на ізолон та допоміжні матеріали дуже швидко окупляться, а конструкція буде служити роками.

 

+38 (098) 609-53-93, +38 (093) 246-22-24


messenger