Звукоізоляція дверей
Якщо тиша в будинку стала розкішшю, якої прагне кожен домочадець, то необхідно вирішити проблему звукоізоляції квартири. Одним із її етапів є звукоізоляція дверей і вікон. Для цього купуються готові звукоізоляційні двері або ж проводиться модернізація існуючої моделі. Знання про принципи та варіанти шумоізоляції допоможуть у самостійному здійсненні задуманого.
Від чого залежить ступінь звукоізоляції дверей
Насамперед – від матеріалу дверного полотна. В Україні найчастіше пропонуються міжкімнатні та вхідні двері з дерева, металу, пластику та скла. Найнадійніше від сторонніх звуків захищає цілісний дерев'яний масив, трохи гірше за – деревоволокнисті плити. Інші варіанти, незалежно від їхньої ціни, погано ізолюють від проникаючих звуків. Крім того, шумоізоляція дверей у приміщенні залежить від товщини шумопоглинача. Його роль відіграє не тільки самі двері, а й повітряні прошарки між шарами складних конструкцій. Також для цих цілей застосовують матеріали для шумоізоляції дверей, надміру представлені в асортименті інтернет-магазинів і супермаркетів.
Третій показник, без якого неможлива звукоізоляція будь-якої кімнати – герметичність з'єднання з дверною коробкою та стінами. Вона забезпечується заповненням щілин цементним розчином, монтажними пінами і застосуванням різних ущільнювачів. стіною.
Потім приступають до другого етапу – збільшення товщини звукоізоляційного шару. Якщо проводиться звукоізоляція вхідних дверей, то найчастіше споруджують тамбур. Зовнішні металеві двері захищають від злому, а внутрішні дерев'яні – від шуму. Якщо рівень акустичного захисту все ж таки недостатній, тоді полотно обшивається після кріплення наповнювача. У порядку зростання середньої вартості по Дніпропетровську та підвищення коефіцієнта звукоізоляції розміщені матеріали:
- гофрокартон;
- пінопласт;
- мінеральна вата; < li>спінені полімери;
- багатошарові звукопоглинаючі плити.
Зовні полотно декоративно оббивається штучною шкірою або дерматином.
Заключна стадія – приклеювання ущільнювачів, встановлення порожків та плінтусів. Як ущільнювач використовується гумовий або силіконовий шнур, а на металевому полотні – магнітний матеріал. Зменшити зазори в розсувних механізмах можна за допомогою кареток, плінтусів і щіткових ущільнювачів, що приховують трек. Таким чином, звукоізоляційні конструкції, що реалізуються оптом у Києві та інших великих містах країни, доцільно застосовувати тільки в офісних та промислових приміщеннях. В умовах стандартної квартири їх успішно замінюють саморобні варіанти. Тим більше, що сенс має лише ступінь звукоізоляції, не вищий за аналогічний показник у всіх перекриттів у кімнатах.