Гідроізоляція
Захист будівельних конструкцій від дії вологи, перепадів температур та агресивних середовищ передбачається на етапі планування. В Україні гідроізоляція здійснюється за допомогою мастик та рулонних матеріалів різної вартості. Знання про їх властивості та специфіку застосування допомагають у виборі та досягненні високих результатів.
Види гідроізоляційних матеріалів
У Києві та інших містах країни оптом та в роздріб реалізуються матеріали для гідроізоляції одного з двох типів :
- проникні в структуру поверхні;
- що створюють зверху захисний шар.
Найдорожчими та найефективнішими вважаються гідроізоляційні матеріали першого виду. До їх складу входить цемент, кварцовий пісок та засекречені виробником активні компоненти, що визначають їхню ціну та якість. Така гідроізоляція будинків зберігає свої властивості у разі пошкодження поверхні та має такі переваги як:
- зручна технологія використання;
- однакова ефективність на старому та свіжоукладеному бетоні; < li>дбайливе ставлення до армуючої основи.
До недоліків відноситься те, що гідроізоляція стін та інших поверхонь з цегли в такий спосіб неможлива.
У такому разі інтернет-магазини пропонують покупцям матеріали, що випускаються у вигляді:
- мастил (штукатурок);
- рулонів з водонепроникних складових.
Склади, що містять бітум – найпоширеніша гідроізоляція, ціна на яку залишається низькою, через термін експлуатації (не більше 7 років). Комбінація основного компонента з гумою, полімерами та мінеральними наповнювачами знижує його крихкість та нестійкість до деформацій.
Не менш популярні водостійкі рулони з хімічних полімерів та на основі руберойду. Їх вигідно відрізняє дешевизна, легкість монтажу і довговічність. Особливості гідроізоляції різних площин і приміщень Найскладнішою і затребуваною процедурою залишається гідроізоляція фундаменту, оскільки від неї залежить надійність всієї будівлі. При її облаштуванні необхідно враховувати рівень ґрунтових вод. Якщо він нижче підошви на один метр, достатньо виконати горизонтальний захист основи руберойдом і покрити стіни. Якщо він вищий за цей показник, то потрібна ще й вертикальна ізоляція будь-яким способом. За тим же принципом здійснюється гідроізоляція підвалу та льоху. Не менш важлива гідроізоляція покрівлі будинку, особливо з плоскою поверхнею, на якій можливий застій. Для цього використовують бітумні мастики та рулонні матеріали. Гідроізоляція даху похилих форм здійснюється за допомогою армованих плівок, які кріплять під покриття з черепиці, шифер і т.д.
У приміщеннях з підвищеною вологістю гідроізоляція підлоги та стін прокладається, щоб уникнути появи вогкості та плісняви. Головна вимога до матеріалів – Безпека для здоров'я та зручність експлуатації.
Таким чином, гідроізоляція своїми руками необхідна скрізь, де вона не була передбачена забудовниками. У Дніпропетровську та інших великих містах легко можна придбати