Як утеплити підлогу своїми руками
Підлога в квартирі або будинку має бути, як мінімум, тепла. До того ж він повинен не рипіти і тішити око зовнішнім виглядом. Через холодну підлогу взимку втрачається до 30% тепла в будинку.
Чим утеплити підлогу ефективно та малобюджетно
Можна використовувати:
- мінеральну вату та скловату
- насипний матеріал, як керамзит, стружка
- спінений поліетилен та пінополістирол.
Фото 1. Приклад утеплення підлоги спіненим поліетиленом Ізолон.
Фото 2. Приклад утеплення підлоги пінополістиролом .
Фото 2. Приклад утеплення підлоги мінеральною ватою (базальтова
Фото 3. Приклад утеплення підлоги керамзитом.
Перший варіант - старий та перевірений спосіб, але зобов'язує робити пароізоляцію.
Насипний матеріал вимагає певних навичок, значно підніме підлогу за висотою і краще доручити це фахівцям.
Пінополіетилен та полістирол - сучасні матеріали, вологостійкі, довговічні, стійкі до грибків, гігроскопічні, не потребують спеціальної обробки. Крім теплоізолюючої функції, виконують шумоізоляційну. Монтаж простий і не потребує спеціальних навичок.
Ще існує більш складна конструкція "тепла підлога", яку розглянемо наприкінці.
Утеплення пінополіетиленом
Розглянемо простий спосіб утеплення підлоги своїми руками.
Це, наприклад, підкладка під ламінат з пінополіетилену або пінополістиролу. Також існує підкладка з пробки та інші дорожчі та вимагаючі укладання фахівцем.
Ламінатна підлога найбільш поширена, це сучасно, економічно і практично. Але треба знати, що його довговічність та зовнішній вигляд практично на 99% залежить від правильного монтажу. підкладки під нього. У будь-якому випадку ламінат кладеться на підкладку, щоб вирівняти, щоб не рипіло і паралельно. використовуються спеціальні матеріали для утеплення.
Утеплення на бетонну підлогу
Якщо ви з нуля укладаєте та утеплюєте ламінат на бетонну основу, то за потреби його треба вирівняти, використовуючи ЦЕРЕЗИТ, наприклад. На бетон стелять пінополіетиленову плівку, потім утеплювач у вигляді ізолону або пінополістиролу завтовшки до 20 мм.
Фото2. Підготовка підлоги до утеплення
Потім кладеться теплоізоляційний матеріал марки Ізолон, Пінофол, Поліфом, Верддані, АЛЮФОМ, ТЕРАФОМ та ін. і зверху ламінат або інше покриття для підлоги.
Облаштування підлоги по лагах та його утеплення
Є ще один спосіб утеплити підлогу за допомогою лагів.
Підготовляється бетонна основа, на певній відстані укладаються дерев'яні елементи. Проміжки між ними заповнюються матеріалом, що утеплює, на вибір: мінеральною ватою, керамзитом, метеріалом на основі спіненого поліетилену.
Крок укладання лагів зазвичай 60 см.
Фото 3. Монтаж лагів для подальшого утеплення підлоги.
За лагами укладаються чорнове покриття у вигляді дощок, фанери або ДСП і тільки потім інше покриття для підлоги - ламінат, паркет тощо.
Рекомендації.
- Лаги монтуються поперек світла;
- В коридорі укладаються завжди перпендикулярно проходу;
- Витримується зазор між стінами та конструкцією.
Який утеплювач краще на основі спіненого поліетилену
ПОЛІФОМ, наприклад, універсальний утеплювач, з хімічно зшитого пінополіетилену. Він довговічний (термін служби понад 50 років) та ефективний також для звукоізоляції.
ІЗОЛОН – це теж утеплювач із спіненого поліетилену з покриттям, що відбиває або без. Відбиваючим покриттям є металізована плівка або алюмінієва фольга. Найчастіше використовується ізолон фізично пошитий.
АЛЮФОМ - фольгований матеріал на основі спіненого поліетилену з тепловідбивним ефектом. Відмінно утеплює підлогу в приміщеннях із підвищеною вологістю. Наприклад, лазнях, саунах. Ідеально підійде для утеплення підлоги у ванній кімнаті.
ТЕРАФОМ - теж на основі спіненого поліетилену, відмінна підкладка під паркет та інші покриття для підлоги.
Крім теплоізоляційних властивостей, має гарну шумо- та гідроізоляцію.
Всі ці матеріали на основі спіненого поліетилену мають різну товщину від 2 до 10 мм.
Якщо ви ґрунтовно підійшли до утеплення підлоги в будинку, то варто розглянути більш складну конструкцію електричної "теплої підлоги".
Робимо електричну теплу підлогу
Що для цього потрібно:
- Система (кабель нагрівання, окремо або у поєднанні з укріпленою сіткою);
- Провід з'єднання;
- Кріплення;
- Регулятори та датчик температури;
- Система захисту ПЗВ;
- Кабель для заземлення з міді.
Обов'язково зробити план теплої підлоги на папері зі схемою укладання кабелю, уникаючи його прокладання в місцях, де стоять меблі.
Порядок роботи.
- Очищається та вирівнюється бетонна поверхня.
- Стелиться гідроізоляційний матеріал внахлест на стіну десь 10 см. По всьому периметру підлоги закріплюється демпферна стрічка. Вона затримує нагрівання стіни під час увімкнення теплої підлоги.
- Щоб тепло не розсіювалось, використовують ізоляцію зі спіненого поліетилену з ефектом, що відбиває ПЕНОФОЛ, наприклад.
- Зверху утеплювача встановлюється армуюча сітка.
Приблизно так на схемі нижче буде виглядати монтаж теплої підлоги.
Монтаж теплої підлоги можна робити як із закріпленням його до армуючої сітки за допомогою стяжок (не затягуючи), так і за допомогою спеціальних кріпильних стрічок.
Увага!
Цей спосіб укладання для приміщення, де вже є система опалення.
Для неопалюваних приміщень, таких як лоджія або для приміщень перших поверхів, де холодніша підлога, необхідне ретельніше утеплення підлоги матеріалами завтовшки до 10 см. Це можуть бути плити Ізолон Блоку, пінополістиролу, мінеральна вата та інші.
Зробимо висновки
Не так вже й складно зробити теплу підлогу, маючи необхідні матеріали.
З матеріалами зараз проблем ніяких немає, величезний вибір ізоляційних матеріалів на основі спіненого поліетилену, фольговані, двосторонні, самоклеючі. правило, такі матеріали, як Ізолон, Пенофол, Вердані, Алюфом, Поліфом, Терафом, поєднують у собі тепло-, звуко-і гідроізоляційні властивості. І в цьому їхній великий плюс.
+38 (098) 609-53-93, +38 (093) 246-22-24