Тренувальні боксерські рукавички
Тренувальні рукавички для боксу — основні характеристики та поради щодо вибору
Попередником сучасного боксу з незапам'ятних часів був кулачний бій, який у спортивному варіанті практикувався ще на давньогрецьких олімпіадах. Щоправда, руки суперників тоді захищали лише ремені, що являли собою довгі смуги м'якої виробленої шкіри, що намотувалися на кисті та зап'ястя. Повністю закриті (і формою дуже близькі до нинішніх) бойові та тренувальні рукавички для боксу вперше з'явилися на рингах у 1920-х, хоча сам цей вид спорту на той момент існував уже понад півстоліття. Головними вимогами до спортивних рукавичок був матеріал (натуральна шкіра, згодом замінена на різні інноваційні замінники) та обмеження за вагою.
Вага рукавичок
Оскільки батьківщиною боксу була Англія, масу нинішніх рукавичок і досі прийнято вимірювати в унціях (1 англійська унція – приблизно 28,35 грама). Правилами міжнародної боксерської асоціації вага їх може коливатися в межах від 4 до 22 унцій (тобто 115 – 625 грам), причому підбір ваги залежить як від рівня підготовки спортсменів, так і від їхньої власної маси.
Тренувальні боксерські рукавички для любителів зазвичай досить важкі та м'які, що значно знижує ймовірність травм як власних рук, так і тіла суперника. У школах, як правило, щонайменше становить 16 унцій, на змаганнях любителів — 10 унцій, у боксерів-професіоналів — від 6 унцій, хоча у суперважкоатлетів цілком може доходити і до максимально дозволеного. Крім того, в аматорських змаганнях рукавички забарвлюють у синій та червоний кольори, а на ударній передній частині — у білий, що сильно спрощує для суддів підрахунок набраних очок.
Існує також обов'язкова вимога AIBA щодо геометрії аматорських варіантів — повністю стиснути руку в кулак у них неможливо, внаслідок чого кінетична енергія удару штучно зменшується. :
- стандартні тренувальні рукавички для боксу;
- рукавички для тренувань на снарядах;
- універсальні моделі;
- рукавички з обтяжувачами.
Стандартний варіант
Тренувальні боксерські рукавички стандартного типу, в принципі, нічим не відрізняються і від аналогічних для проведення змагань (сум'яття вносить швидше назву —хоча головними параметрами служать, як було зазначено вище, форма та вага). Вони в свою чергу діляться на аматорські та професійні.
Професійні стандартні
Крім ваги та, зрозуміло, більшої вартості, професійні варіанти відрізняються від аматорських геометрій, а також деякими додатковими конструкційними особливостями. Так, фіксація рукавички на зап'ясті проводиться в них тільки за допомогою шнурівки (це означає, що самостійно своїми руками ні одягнути спорядження, ні зняти його не вийде). Однак така анатомія необхідна для мінімізації травм, оскільки сила ударів у професіоналів, цілком очевидно, вища. комбінації. Крім того, їх відрізняє вже згадане забарвлення (у тренувальних зразках, природно, необов'язкове) і менша жорсткість. Остання досягається застосуванням під час пошиття сучасних синтетичних матеріалів — насамперед пінополіуретану, а іноді навіть спеціального гелю, — сприяють кращому поглинанню енергії удару та надійному захисту від можливих переломів та вивихів.
Снарядний варіант
Наступний різновид — тренувальні боксерські рукавички для відпрацювання техніки ударів на спортивних снарядах (грушах чи манекенах). Їх відрізняє більш тонка шкіра або замінник, але жорсткість, фіксація та вага їх більша. Конструктивно подібні тренувальні рукавички для боксу мають істотні відмінності — вони можуть бути відкритими (для верхніх фаланг всіх пальців або тільки одного великого), відрізнятися від класичних формою, прийнятою вагою, розмірами і навіть матеріалом. правило, тільки початківцями, використовуваний тип рукавичок. Як і в будь-якій іншій справі, універсалізм погано підходить для відточування будь-яких вузьких професійних навичок. Щоправда, купуючи боксерські рукавички універсального призначення, які підходять і для боїв, і для тренувань, і для роботи зі снарядами, можна непогано заощадити кошти. Але через підвищені навантаження «вбиваються» такі модифікації набагато швидше за інших, і тому заміна їх знадобиться порівняно скоро. Для швидкого підвищення швидкості, сили та точності ударів такі рукавички активно використовували під час тренувань усі видатні майстри — причому не тільки боксери, а й представники інших видів бійцівських мистецтв (від тайського боксу до вин чуна). Вибір рукавичок Вибір рукавичок //budopt.ua/image/data/article/sports/box/bokserskie-perchatki.jpg" style="width: 900px; height: 600px;" />
Будучи обізнаним про основні типи рукавичок та особливості їх використання, зробити вибір виявляється куди легшим. Звертати увагу при цьому на наступні критерії:
- матеріал — верх виробу повинен бути бажано шкіряним, а як наповнювач виступати поліуретан і гель;
- вага — пропорційний своїй масі бійця з поправкою на специфіку використання рукавичок;
- фіксатор — незалежно від вибору (липучка, гумка) має відрізнятися надійністю;
- ціна — за фінансовими можливостями;
- виробник — вибір, очевидно пов'язаний із попереднім пунктом, оскільки високоякісний товар вже за визначенням дешевим бути не може. Лідерами в цьому, мабуть, слід назвати такі ТОП-5 компаній-постачальників подібної продукції як RDX, Title, Twins, Adidas та Everlast. увагу на те, як будуть «сидіти» на руці рукавички. Вони не повинні спадати при першому ж різкому русі або зачіпці, не глушити реакцію нервових закінчень, не сковувати рухи і дозволяти завдавати максимально точних і сконцентрованих ударів. Зрозуміло, функціональність боксерських тренувальних рукавичок при цьому повинні підтримувати і правильно вибрані, а головне правильно намотані, бинти. спеціальне відео, яке ми пропонуємо на цій сторінці нижче.
Як і де купити?
Купити тренувальні рукавички для боксу гарної якості, у тому числі рукавички професійного рівня, в десятках, а іноді і в сотнях варіантів нині пропонує будь-який спеціалізований інтернет-магазин. Причому як в роздріб, так і оптом, післяплатою або оплатою з карти, брендові комплекти і моделі або ж не настільки презентабельні, зате дешеві рукавички б / у (іноді з більш, ніж значною знижкою). Вибрати та замовити ті чи інші тренувальні боксерські рукавички можна у всіх обласних центрах України (з яким завгодно набором характеристик та гарною ціною у таких найбільших містах, як Київ, Дніпропетровськ, Одеса чи Харків). Крім того, має сенс почитати відгуки власників, які вже набували рукавички необхідного вам типу, а також ознайомитися з рекомендаціями професійних тренерів та досвідчених боксерів, щоб підібрати дійсно те, що буде вірою та правдою дуже довгий період.