Боксерські бинти, бинти для боксу
Бінти для боксу: як правильно намотувати та вибирати спортивні бинти
Окрім видимих елементів екіпірування боксерів — шоломів та рукавичок, у цьому виді спорту використовуються ще й додаткові, до яких насамперед належать бинти для боксу. Конструктивно вони є модифікацією шкіряних ременів, що використовувалися ще за часів кулачних боїв на олімпіадах Стародавньої Греції, а пізніше – mdash; у битвах гладіаторів Стародавнього Риму. Варіації їх сильно відрізнялися залежно від історичного періоду та країни (особливо на Сході, звідки до нас прийшов муа-тай, або тайський бокс), проте функціональне призначення було єдиним. захисним.
Чому бинти для боксу необхідні
Сучасні боксерські бинти використовуються з тією ж метою: оберігають кісточки пальців від тріщин і сильних забитих місць, сухожилля — від розривів, а зап'ястя — від розтягувань та переломів. Крім того, наявність бинту дозволяє краще зафіксувати пензель та збільшувати силу удару. З цієї причини використання бинтів навіть новачками не просто забаганка, а нагальна потреба, оскільки анатомічно правильне положення кулака при ударі у них не відпрацьовано до автоматизму так, як у бійців з досвідом.
Не менш важливі бинти і для професіоналів — адже швидкість і сила ударів на цьому рівні дуже значні, а, будучи нанесеними, наприклад, у лікоть суперника, рука якого рухається на протиході, за відсутності бинта можуть призвести до серйозних пошкоджень кісток. Ще однією причиною, яка спонукає обов'язково купити бинти для боксу, є гігієнічна. Усі боксерські поєдинки у сучасному спорті проводяться у закритих рукавичках, внаслідок чого рука спортсмена усередині них сильно потіє. Бінт (особливо з бавовняного матеріалу) здатний ефективно вбирати зайву вологу, що не тільки усуває перезволоження шкіри, але й береже боксерські рукавички. У більшості випадків, при яких практикується використання коротких гелевих або еластичних типів бинтів, поверх них часто надягають ще й тонку бавовняну тканину. Види бинтів
Від своїх шкіряних попередників сучасні бинти для боксу відрізняються головним чином використовуваними при виготовленні матеріалами. Як правило, їх класифікують за трьома основними різновидами:
- з бавовняної тканини;
- з еластика;
- гелеві бинти (або бинт-рукавички).
Бавовняні боксерські бинти
Такий виріб виконаний з бавовняної стрічки, що містить спеціальну петлю під великий палець. Фіксація бинтів здійснюється липучкою, а сам матеріал є найбільш дихаючим. і поглинаючим піт. При правильному намотуванні такі бинти зберігають чутливість кожного нервового закінчення, а м'язові тканини та кровоносні судини не здавлюються більше, ніж це необхідно (хоча процес їх намотування досить складний і доводиться до автоматизму тільки згодом).
Еластичні бинти для боксу
Вони є комбінацією натурального матеріалу та синтетичних волокон, мета яких полягає в багаторазовому підвищенні розтяжності бинтової пов'язки. Еластичні бинти не настільки добре вбирають вологу і пропускають повітря, але краще фіксують пензель без втрати рухливості. У боксерському світі їх називають ще й "мексиканськими", а найпоширенішим синтетиком при їх виготовленні служить спандекс. Проблеми з їх намотуванням здебільшого виникають у новачків, які не відчувають ступінь натягу тканини і при тейпуванні так перетягують руку, що через деякий час після початку тренування кінцівка німіє, і бинт доводиться намотувати заново. Втім, спортсменам-початківцям і дітям цей вид бинтів не рекомендується до застосування, так само як і для роботи з боксерською грушею і мішком.
Бінт-рукавичка
Найчастіше використовується як бинт для кікбоксингу; у звичайному боксі застосовується лише у тренувальному процесі, а також з метою економії часу, необхідного на ретельне та тривале намотування. Функціонально цей вид бинта оберігає лише ударну частину куркулів; його найважливіша якісна характеристика — максимальна пружність, через що гелеві вставки іноді присутні і в деяких комбінованих різновидах бинтів іншого типу. в «вилку» між 2,5 та 5 метрами. Причин цього кілька — і різні фізичні/анатомічні дані боксерів, і методи бинтовки, що відрізняються один від одного, і необхідність (або її відсутність) в обмотуванні фаланг кожного пальця. Що стосується ширини, то і тут розкид значень коливається від 2 до 10 см, хоча найбільш ходовими ходовими. виявляються смуги 4-5 см.
Фірми-виробники
Виробників боксерської амуніції (зокрема, бинтів) у спортивному світі сотні — однак «елітою» прийнято вважати такі компанії та їх однойменні бренди, як Everlast, Adidas, Twins, Title, а у світі різних єдиноборств ще й Fighting. Ціна на цю продукцію, зрозуміло, набагато вища за середню і недорого купити бинти для боксу від цих розробників навряд чи вдасться. Однак висока якість, максимально можлива комфортність у застосуванні, зносостійкість та наявність усіх існуючих інноваційних технологій навряд чи варті того, щоб намагатися заощадити на цьому далеко не найдорожчому елементі бійцівського спорядження. До речі, саме в бинтах Everlast, а трохи пізніше і в Title, вперше почали застосовувати амортизуючі гелеві вставки. Інженери Еверласт вирахували й оптимальну довжину смуги, яка потребує організацію такої прокладки — близько 1 м або 40 дюймів.
Вибір та купівля бинтів
Зрозуміло, вибір конкретного різновиду бинтів повністю лежить на майбутньому (або вже чинному) бійці боксу, кікбоксингу або муа-тай. Однак, при цьому необхідно розуміти — правильність вибору буде безпосередньо пов'язана з цілісністю та безпекою ваших кистей, сухожиль і тривалістю кар'єри боксера (у багатьох закінчилася, щойно розпочавшись). , А іноді і в сотнях варіантів нині пропонує наш спеціалізований інтернет-магазин. Причому як в роздріб, так і оптом, післяплатою або оплатою з карти, брендові комплекти та моделі — бинти Everlast, Adidas, Twins, Title, або ж не настільки презентабельні, зате дешеві бинти б / у (іноді з більш, ніж значною знижкою). Вибрати та замовити комплект бинтів, а також боксерські рукавички, якщо це необхідно, можна з доставкою до всіх обласних центрів та міст України, а в таких великих містах, як Київ, Дніпропетровськ, Одеса або Харків, покупку можна забрати самостійно. недостатньо — потрібно ще й навичка його намотування, причому безпомилковий і відпрацьований до автоматизму. Зрозуміло, перші уроки в цьому викладатиме тренер і досвідченіші боксери, але власна практика, заснована на теорії, також абсолютно необхідна. боксу найкраще, переглянувши відповідне відео, яке ми вам пропонуємо: