Пневмогруша, пневматична груша
Боксерська пневматична груша підвісна або на розтяжках — яку вибрати?
Серед численних спортивних снарядів один із найбільш затребуваних — боксерська груша. Існує їх досить багато видів: підлогова, натяжна, відкидна, настінна, краплеподібна, підвісна груша. Найсучасніший і найефективніший у тренувальному плані варіант — пневмогруша або англійською мовою Speed Bag. Слово Speed (швидкість) у назві присутнє недарма, тому що цей снаряд, в першу чергу, призначений для використання спортсменом на тренуваннях, на яких він вчиться максимально швидко завдавати удару і встигати концентруватися на реакції у відповідь.
< img alt="Пневмогруша на розтяжках" src="//budopt.ua/image/data/article/sports/box/pnevmogrusha-na-rastjazhkah.jpg" style="width: 900px; height: 600px;" />
Ви, напевно, не раз бачили в кіно та спортивних передачах, як боксери швидко завдають удару за ударом по якійсь штуці, та так швидко, що її й розглянути неможливо. Ось це і є та сама пневмо груша. А зараз ми вам все про неї докладно розповімо.
Історія та пристрій пневмогруші для боксу
Як окремий і дуже ефективний снаряд особливої конструкції, пневматична груша з'явилася десь наприкінці
Не всі спортсмени встигають ухилятися і одержують відчутний удар в обличчя. У середовищі боксерів навіть гуляє жарт, що найганебніше в боксі — отримати нокаут від «кульки». Саме тому новачкам, які не вміють реагувати на зустрічний рух і відповісти йому чи хоча б ухилитися, краще з таким пневматичним снарядом не тренуватися. Спочатку треба набити руку на точність та швидкість удару, після чого вже переходити, так би мовити, на рівень вище.
Основна сфера застосування пневмогруші — бокс та муай тай. У кікбоксингу її використовують лише для розвитку швидкісних якостей, контролю сили плечового удару, точності влучення з різних положень, чіткості ухилень. Особлива цінність тренувань із пневмоснарядом у тому, що боксер змушений постійно тримати руки наближеними до голови. Це виробляє автоматизм положення під час тренування та бою, звичку постійно охороняти голову руками та швидко відповідати в потрібний момент.
Крім того, з пневмогрушею добре розвивається така важлива для бійця якість як швидкісна витривалість. Це означає, що спортсмен зможе не лише короткий час інтенсивно та швидко працювати руками, але досить тривалий час. щонайменше раунд до перерви. Удари можна завдавати фронтально, збоку та знизу.
Для роботи ногами цей снаряд не призначений!
Типи боксерських пневмогруш та їх особливості
Якщо подивитися фото та відео, то ні на кульку, ні на грушу пневмогруша не схожа — це, скоріше, витягнута крапля. Існують два типи цього снаряда.
Боксерська груша на розтяжках
Такий тип груші кріпиться зверху та знизу за допомогою двох еластичних шнурів. Особливість даної конструкції в тому, що сама груша може рухатися в різних траєкторіях, що залежить від напрямку і сили удару. І завдання боксера — не тільки завдавати ударів, а й вгадувати, куди вона направить дію у відповідь.
Дослідні спортсмени радять такий ритм тренувань: після удару виконувати три відскоки, поки пневмогруша на розтяжці стрибатиме вперед/назад/вперед, а потім битиме знову. Причому робити це по черзі — 2 рази правою та 2 рази лівою рукою. І тільки спритно працювати з цим примхливим снарядом, переходити на схему «три правих і три лівих удари». Так можна уникнути розбитих брів і зламаних носів.
Пневмоустановка з одним кріпленням
Це більш стабільна версія — пневмогруша на платформі, яка може бути нерегульованою і регульованою по висоті підвішування снаряда (діапазон до 40-50 см). Саме її варто вибрати для початку, причому, краще нерегульований варіант. Така платформа для пневмогруші є підвісним кругом, виготовляється найчастіше з дерева (є і варіанти з хорошого сучасного матеріалу - склофібробетону). Товщина її
Рада! Не варто здійснювати монтаж платформи для пневмогруші самостійно. це дуже відповідальна справа, адже їй доведеться витримувати величезні навантаження. Фахівці не тільки грамотно встановлять платформу, але й випробують надійність, після чого нададуть гарантію.
Саму платформу можна спробувати зробити своїми руками — в інтернеті на форумах описано технологію. Але грушу — навряд чи вдасться. Для цього потрібний високоякісний матеріал для зовнішньої обшивки — спеціально вироблена шкіра або вінілова тканина.
Кожен із цих двох матеріалів має свої плюси та мінуси. Шкіра міцніша і довговічніша, а вініл дає більшу ефективність у тренуваннях — він м'якший, тонкіший, еластичніший, менше травмує руки і дає кращий відбиття. Але термін служби його менший, а ціна — вище.
Зшивається форма (у кожного виробника свої секрети та нюанси з цього приводу) за допомогою дуже міцного синтетичного шнура спеціальним подвійним швом. Розірвати його неможливо — тільки розрізати; швидше, матеріал не витримує навантажень і розповзається.
Не менш важливе значення має внутрішня частина пневматичної груші — латексний надувний м'яч. На нього лягає все навантаження. Вартість його становить майже половину ціни готового виробу, так що дешево якісну оригінальну пневмогрушу купити неможливо. це буде китайська підробка, яка пошкодиться через кілька тижнів.
Між зовнішньою обшивкою та надувною частиною ще розташовані чотири шари спеціального високоміцного текстилю, які посилює надійність снаряда та пом'якшує його жорсткість.
Висновки< /h2>
Так що найпростіше замовити пневмогрушу в нашому інтернет-магазині — недорого (у реальних торгових точках ціни на кілька порядків вище!), з доставкою післяплатою по всій Україні. У Києві та Дніпропетровську доставка — протягом доби або наступного дня після оплати, тому відразу ж можна починати тренуватися.