0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Що купити першим — гантелі чи штангу?

Що купити першим — гантелі чи штангу?

Вирішилися підтягнути тіло або наростити м'язову масу в домашніх умовах? Тоді вам варто задуматися про придбання снаряда, який дозволить досягти хороших результатів. Найдоступніші тренажери — гантелі та штанга. Проте ціна на них далеко не низька, тож новачкам доводиться обирати щось одне. Якому інвентарю віддати перевагу насамперед? Багато залежить від ваших цілей, від них і відштовхуйтеся при виборі.

Що краще: штанга чи гантелі

Купити гантелі або штангу

На це питання не можна відповісти однозначно, оскільки і той, і інший снаряд мегаефективний, якщо вибирати та використовувати його з розумом. Не намагайтеся купити гантелі або штангу занадто дешево, орієнтуйтесь на середній ціновий діапазон, тоді ви матимете у розпорядженні якісний інвентар. У статті за посиланням ми розбирали питання купівлі недорогих гантелей — новачкам радимо ознайомитись насамперед. Тепер настав час розглянути переваги та недоліки роботи з обома снарядами.

Гантелі

Відразу обмовимося, що розбірні (набірні) гантелі ефективні для тренувань вдома, оскільки дозволяють регулювати вагу навантаження. Литі снаряди підходять для дітей або жінок, які мають на меті тримати тіло в тонусі.

Плюси використання гантелей:

  • Мобільність. Цей компактний снаряд можна брати з собою куди завгодно: поїздки до батьків, у відпустку, на природу — у вас немає шансів розслабитись, якщо у дорожній сумці є гантель.
  • Компактність. Інвентар не займає багато місця, тому його наявність у будинку не викликає клопоту та дискомфорту у домочадців.
  • Функціональність та універсальність. За допомогою снаряда можна виконувати цілу низку вправ, причому багато з них безпечніше, ніж заняття зі штангою. У домашніх умовах це важлива перевага.
  • Незалежна робота двох рук. Часто трапляється, що при заняттях зі штангою велике навантаження на себе переймає сильніша рука і та, що слабша, розвивається гірше. Цілеспрямована робота з гантелями дозволяє усунути подібну проблему.
  • Великий діапазон рухів. Гантелі дозволяють задіяти більше м'язів і розробити їх еластичність, покращити рухливість суглобів.

Недоліків не так вже й багато. Якщо ви націлені серйозно займатися, доведеться забути про поняття «недорого» і шукати інтернет магазин, де можна купити набір гантелей. З прогресом доведеться розширювати свою колекцію снарядів. Для економії можна купити гантелі бу та продати ті снаряди, заняття з якими вже не дадуть ефективних результатів.

Штанга

Купити штангу недорого

У тренажерних залах, що частіше тренуються зі штангою, є саме чоловіки, ніж жінки, які налякані до смерті думкою «перекачатися» і мати руки або ноги, «як у мужика». І безумовно дарма! Штанга має свої, на жаль, недооцінені жінками переваги, одним з яких є викид необхідного для надання обсягу та форми м'язу гормону росту.

Сам по собі снаряд гранично простий - металевий гриф, на кінцях якого навішуються і кріпляться диски (млинці). Для більш комфортної, безпечної та різноманітної роботи буде потрібна спеціальна тренувальна лава.

Плюси тренувань зі штангою:

  • Універсальність. Снаряд допомагає зміцнити всі великі м'язові групи: якщо ви страждаєте на болі в спині, часто зриваєте поперек, тоді станова тяга штанги від підлоги — те, що потрібно! Штанга не зрівняється за своїм впливом на тіло людини з жодним дорогим тренажером.
  • Адаптивність. У міру розвитку сили та витривалості можна обтяжувати інвентар та працювати з досить великою вагою – 40 кг, 50 кг, 60 кг та більше. Тільки навантажуючи себе на повну, ви зможете досягти відмінних результатів.
  • Розвиток потужності. У цьому пункті штанга однозначно перемагає гантелі. При виконанні базових вправ у роботу одночасно включається багато груп м'язів.
  • Симетричність роботи. Правильне виконання вправ забезпечує гармонійний розвитокправої та лівої сторони тіла.

Купити штангу та гриф

Мінус штанги — знижена безпека та обмежений діапазон рухів (вгору-вниз).

Висновки

Якщо ви тільки починаєте займатися спортом, варто купити в магазині маловагові гантелі. Їх достатньо підтримки фігури гаразд. Коли вашою метою є швидке та тотальне нарощування м'язової маси – найкращим вибором стане штанга. Ідеальний варіант — чергування занять із тим та іншим снарядом, тоді тіло розвиватиметься гармонійно.


messenger