Шумоізоляція квартири (будинку)
Всі панельні та блокові будинки України, незалежно від віку, мають спільний недолік – низький рівень захисту від зовнішнього шуму. Для його підвищення здійснюється комплексна шумоізоляція квартири із використанням сучасних будівельних технологій. Спеціальні матеріали, що реалізуються оптом і в роздріб, не завжди є готовим рішенням проблеми. Вони ефективно заглушають звуки від сусідів тільки тоді, коли застосовуються згідно із законами акустики та будівельними нормами. звукових хвиль:
- повітряний – вібрація повітря (голоси, музика, скрипи);
- ударний – механічний вплив на перекриття (гуркіт, стукіт, вібрування).
Відповідно,матеріали для звукоізоляції квартири поділяються на відбивні та поглинаючі. До перших відносять:
- звукоізоляційні мембрани;
- прокладки з полімерних листів.
До других, широко представлених в асортименті інтернет-магазинів можна зарахувати:
- панельні конструкції (фанера, ДВП);
- жорсткі пористі листи (піноблоки);
- м'які пористі матеріали (акустичні вати).
Якісна звукоізоляція стін можлива лише при комбінації властивостей обох груп матеріалів у багатошарових конструкціях. Вони частина звукових хвиль поглинається високопористої складової, а частина відбивається назад. При цьому їх товщина зросте не менше, ніж на 6 см за рахунок втрат вільного простору.
4 кроки на шляху до створення шумоізоляції у приміщенні квартири
Повна звукоізоляція будинку strong> починається з усунення будівельних недоліків. Для цього оглядаються та закладаються тріщини між з'єднаннями стін один з одним, підлогою та стелею. Потім проводиться звукоізоляція розеток та електромонтажних коробок мінеральною ватою або азбестовою тканиною. Варто звернути увагу на герметизацію стояків і за необхідності провести заміну вікон і дверей.
Потім приступають до монтажу плаваючої підлоги з кріпленням демпферної стрічки, укладанням звукоізоляції на чорнову основу та подальшої стяжки.
Третій етап робіт - звукоізоляція стін у квартирі облицюванням з використанням акустичних віброізолюючих кріплень. Для цього збирається дерев'яний каркас, обшитий гіпсокартоном або гіпсоволокнистим матеріалом. Простір усередині заповнюється мінеральною ватою або іншим шумопоглиначем. Як альтернатива можна придбати готові сендвіч-панелі, чия вартість буде вищою, а шумоізоляція стін - надійнішою.
На останньому етапі за допомогою створення підвісних конструкцій проводиться звукоізоляція стелі, при цьому корисна площа приміщення знижується на 15-20. див.
Таким чином, звукоізоляція в квартирі зводиться до від'єднання від конструкції оздоблювального шару і заповнення простору, що утворився звукопоглинаючим матеріалом. У Києві, Дніпропетровську та інших великих містах існує безліч фірм, які надають таку послугу. За наявності терпіння та вміння можна провести всі роботи самостійно, заощадивши на ціні за виклик спеціалістів.