0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Технологія виробництва спіненого каучуку

Технологія виробництва спіненого каучуку

Спінений каучук виробляється з натурального і здебільшого комбінованого каучуку, ЕВА, стиролу.

Вимоги до каучуку:
1) Каучук має бути досить пластичним, гумова суміш має бути рівномірно розсипчастою
2 ) Швидкість спінювання каучуку і швидкість вулканізатора повинна бути приблизно однаковою.
3) Теплопровідність каучуку повинна відповідати температурі вулканізації.
4) Під час спінювання внутрішній тиск повинен перевищувати зовнішній тиск.
Приготування гумової суміші.  ;
Хімічна сполука тільки з каучуку та сірки мала б обмежене практичне застосування. Щоб покращити фізичні властивості каучуку та зробити його більш придатним для експлуатації у різних застосуваннях, необхідно модифікувати його властивості шляхом додавання інших речовин. Усі речовини, які змішуються з каучуком перед вулканізацією, включаючи сірку, називаються інгредієнтами гумової суміші. Вони викликають як хімічні, так і фізичні зміни в каучуку. Вибір гуми: Для звичайної пористої гуми можна застосовувати натуральний каучук. Для низькорозрядної пористої гуми можна використовувати перероблену гуму. Для жиростійкої застосовують бутадієн-нітрильний або неопреновий каучуки. Для жаро- і озоностійкої пористої гуми можна використовувати трикомпонентний етиленпропіленовий каучук Для зносостійких необхідно застосовувати хлор-сульфідний поліетилен (резина) або поліуре. >Прискорювачі та активатори. 
Деякі хімічно активні речовини, які називаються прискорювачами, при використанні разом із сіркою зменшують час вулканізації та покращують фізичні властивості каучуку. Вони поділяються на органічні та неорганічні. Органічні прискорювачі набагато активніші і є важливою частиною майже будь-якої гумової суміші. Вибір піноутворення. Види піноутворювача:

  • Піноутворювач H (DPT, BN): 2нітрозо-5метилен-4амін – не мажеться, не вигоряє, із запахом
  • Піноутворювач AC(ADCA ): C2H4N4O2 – нетоксичний, без запаху, не вигоряє, не мажеться, міцна
  • Піноутворювач OBSH: бензосульфогідроефір – нетоксичний, без запаху, не вигоряє, не мажеться, невелике набухання, температура розщеплення та вулканізації повинні бути однаковими. Порівняно з попередніми – малоусадковий.
  • Піноутворювач AIBN - 2,2Λ-азобісізобyтиpoнітpіл 
  • Піноутворювач BSH: бензосульфогідрат 
  • Піноутворювач TSH  /li>
  • CELLCOM JTR/M50: азодиметилсульфідамін
  • JTR/TS піноутворювач: азодиметилсульфідамін
  • JTR/TL піноутворювач: зодиметилсульфідамін
  • Піноутворювач BH: бензосульфомочевина 
  • Піноутворювач L-520: поліорганосилоксан, органополісілоксан – поліалкілефірсополімер 
  • Піноутворювач TSAZ: толуолсульфоніт

Неорганічні (мінеральні) спінювачі:

  • двовуглекислий натрій
  • вуглекислий амоній
  • двовуглекислий амоній
  • ізотистокислий амоній

Вибір системи вулканізації (сульфідування):

При використанні натурального каучуку, малеїнової гуми, бутилацетатної гуми рекомендується використовувати сірку як стимулятор процесу вулканізації. Сірку використовують у розмірі 1,5 – 3 порції (пакетика).
При використанні кремнекаучуку, трикомпонентної гуми, бутадієн-нітрильного каучуку, EVA, хлорсульфованого поліетилену, можна застосовувати оксидну систему вулканізації.
Зміцнюючі наповнювачі. Деякі речовини посилюють каучук, надаючи йому міцність і опір зносу. Вони називаються зміцнювальними наповнювачами. Вуглецева (газова) сажа в тонко подрібненій формі - найпоширеніший наповнювач, що зміцнює; вона відносно дешева і є однією з найефективніших речовин такого роду. Протекторна гума автомобільної шини містить приблизно 45 частин вуглецевої сажі на 100 частин каучуку. Система наповнювачів: Вимоги до цієї системи – не велика густота, хороша дисперсність. Неможливо використовувати дуже тверду гуму, що загуснула. За допомогою присадок (наповнювачів) можна змінити пластичність і густоту. Хорошу дисперсність, крім вуглецевої сажі мають: SRF (підлога посилена сажа), EPC - етилен-пропілен ... сажа, легковаговий вуглекислий кальцій. Біла вугільна сажа, глина, вуглекислий магній - також придатні до застосування. Після того як сирий каучук змішаний з інгредієнтами гумової суміші, він піддається подальшій обробці перед вулканізацією, щоб надати йому форму кінцевого виробу. Тип обробки залежить від галузі застосування гумового виробу. На цій стадії процесу широко використовуються каландрування та екструзія. Каландри є машинами, призначеними для розкочування гумової суміші в листи або промазання нею тканин. Стандартний калуНДР зазвичай складається з трьох горизонтальних валів, розташованих один над іншим, хоча для деяких видів робіт використовуються чотири вальні і п'яти вальні каландри. До валів підводяться пара та холодна вода, щоб контролювати температуру, вибір та підтримка якої мають вирішальне значення для отримання якісного виробу з постійною товщиною та гладкою поверхнею. Сусідні вали обертаються в протилежних напрямках, причому частота обертання кожного валу та відстань між валами точно контролюються. Екструдер застосовується для формування труб, шлангів, протекторів шин, камер пневматичних шин, прокладок ущільнювачів для автомобілів та інших виробів. Шнур, що щільно прилягає до корпусу, подає не вулканізовану гумову суміш, попередньо нагріту на вальцях, через корпус до головки, в яку вставляється змінний формуючий інструмент, що визначає форму виробу, що отримується.

Вулканізація.

Далі необхідно вулканізувати заготівлю, щоб отримати готовий виріб, придатний до експлуатації. Вулканізація проводиться декількома способами. Багатьом виробам надається остаточна форма тільки на стадії вулканізації, коли укладена в металеві форми гумова суміш піддається впливу температури та тиску. Для придбання продукції та отримання консультацій по даному напрямку телефонуйте:
+38 (098) 609-53-93, +38 (093) 246-22-24


messenger