Пінопласт
Будівельний ринок України переповнений утеплювачами різних складів, конфігурацій, фірм та вартості. Незважаючи на це, найчастіше інтернет-магазини реалізують перевірені часом пінопласт, базальтову вату та полімерні композиції. Суперечки у тому, який матеріал краще, зводяться до особистого досвіду, як негативному, і позитивному. А знання технологічних характеристик, властивостей та вимог до встановлення дозволяють сформувати власну неупереджену думку.
Як отримують пінопласт і від чого залежать його властивості
Найдоступнішим та ефективнішим утеплювачем є сухе статичне повітря. На цьому ґрунтується утеплення стін пінопластом, який є повітрям, замкненим у герметичній комірчастій структурі. Вихідною сировиною для її одержання є полістирол, який послідовно проходить три стадії:
- термообробку гранул (приводить до збільшення їх розміру через пентан, що випаровує зсередини);
- сушіння;< /li>
- формування (якщо не використовуються штампи);
- розрізання.
На будівельний та харчовий пінопласт ціна відрізняється, з -за наявності в першому антипрені, що уповільнюють горіння, але шкідливих для здоров'я. Цей показник вказується в маркуванні літерою С (самозатухаючий), яка стоїть після назви, перед цифрами, що вказують щільність і розмір плити. Основні показники яких залежить вартість і сфера його використання. У Дніпропетровську та інших містах можна купити пінопласт щільністю 15, 25, 35 і 50 кг/м3 і товщиною від 10 до 100 мм як оптом, так і в роздріб. Найпопулярніший пінопласт для стін - 25 кг/м3. Більш щільні марки монтують там, де на них діятимуть фізичні навантаження (вага фундаменту, підлоги, покрівлі). За такою ж схемою отримують екструдований пінопласт з тією відмінністю, що замість гранул на першому етапі видавлюють готову суміш з розплавленого полістиролу та активного реагенту. Через однорідність складу, утеплення будинку пінопластом такого способу отримання більш ефективно, через високу міцність і водонепроникність матеріалу.
Де і як правильно використовувати пінопласт
У таких великих містах як Київ та Дніпропетровськ, пінопласт використовують для утеплення:
- фасадів;
- порожнин всередині цегляних перегородок;
- перекриттів підвалу;
- підлоги та теплотрас;
- мансарди та покрівлі.
Для цих цілей застосовують пінопласт 25, 50, 100 мм товщини, з розміром плит 1*2 м. Вибираючи зовнішній пінопласт, товщину шари формують більше, ніж потрібно за розрахунками. Це потрібно для того, щоб шар тримав температуру 6 – 8°С (вище, ніж температура випадання конденсату). Якщо виконувати утеплення фасадів пінопластом з порушенням цієї умови, то конденсат зволожуватиме та розшаровуватиме цегляну кладку влітку і розірве зовнішні плити взимку.
Це незамінний матеріал для утеплення дахів завдяки таким перевагам як:
- невисока вартість пінопласту;
- відсутність навантаження на будівельні елементи конструкції;
- економія місця та легкість закріплення до крокв;
- збереження властивостей у разі намокання.
- /li>
Таким чином, пінопласт є універсальним теплоізоляційним матеріалом, чиї властивості не гірші, ніж у дорожчих аналогів.