Прості поради щодо вибору млинців для гантелей
Великою популярністю серед початківців, так само як і серед професійних спортсменів, користуються складові або розбірні гантелі — вони дозволяють швидко міняти вага в залежності від необхідного силового навантаження, та до того ж займають зовсім небагато місця. Погодьтеся, нераціонально купувати цілий арсенал цільнолитих гантелі з стійкою для їх зберігання — адже їх треба десь зберігати, — коли можна придбати гантельний гриф та кілька пар млинців у комплекті!
Вибираємо розбірні гантелі: на що звернути увагу
Конструкція збірних гантелей дуже проста — гриф та вагові диски — тому при покупці приділити увагу варто всім конструктивним елементам снаряда.
Рукоятка гантелей, що називається грифом, має бути міцною, виконаною з цільного металу — це дозволить спортивному спорядженню прослужити не один десяток років. Нерідко досвідчені тренери рекомендують купувати гантелі, які мають гумовий гриф з метою запобігання їх ковзанню в долонях під час виконання вправ; також це допоможе уникнути травмування. Визначаючись з вибором, спробуйте, як лежить гриф у руці - його діаметр повинен ідеально підходити під вашу долоню; в іншому випадку, це зовсім непотрібний дискомфорт під час занять. Якщо вам важко визначити, наскільки зручно буде тренуватися з ним, керуйтеся американським стандартом діаметру грифу, що закріпився, для «домашніх» атлетів — 26 мм.
Тепер перейдемо до підбору вагових млинців. Це дуже відповідальний крок, від якого залежить продуктивність ваших тренувань. Стартовий набір новачка, який ми нерідко радимо нашим покупцям, виглядає таким чином:
- Дві пари млинців по 0,5 кг;
- Дві пари млинців по 1,25 кг;
- Дві пари млинців по 2,5 кг.
Якщо порахувати сумарну вагу набору, що рекомендується, отримаємо 10 кг, що вважається ідеальним для початку проведення силових тренувань: з ним без проблем можна змінювати навантаження, варіюючи і змінюючи її в залежності від цілей кожного конкретного тренування. У всякому разі, щоб створити умови для збільшення обсягів основних м'язових груп, що включають спинні, сідничні і м'язи стегна, цього буде цілком достатньо. Приблизно через місяць-півтора додатково рекомендовано придбати ще дві пари млинців по 5 кг.
Вибираємо млинці для гантелей правильно
Є кілька секретів, володіючи якими, можна значно збільшити продуктивність тренувань та досягти бажаного результату швидше. Звичайно, ми не станемо їх тримати в таємниці від вас, а із задоволенням поділимося.
Секретні рекомендації щодо правильної купівлі дисків:
- Зупиняйте свій вибір на гумових млинцях для гантелей - це гарант тихого тренування без зайвого шуму для вашого оточення і без вашого роздратування через їх потенційні претензії. До того ж, тренуючись у домашніх умовах, ви додатково подбаєте про цілісність покриття для підлоги, адже млинці на тренуванні, що падають з грифу, — не рідкість.
- Замок — усьому голова! У попередньому пункті ми проговорили про диски, що злітають з гантелей — як правило, таке трапляється в результаті небажання атлета використовувати спеціальні закрутки, які обов'язково повинні бути не тільки надміцними, а й зручними. Уникайте тих, що виготовлені із пластику — вони дуже швидко сточуються, що ніяк не може гарантувати безпеку вашого тренувального процесу.
- Не женіться за вагою — незважаючи на можливо наявний у вас досвід силових тренувань, вкрай небажано прагнути закуповувати лише «важкі» млинці. Пам'ятайте, ваш арсенал вагових дисків для гантелей в ідеалі повинен складатися з різних за вагою млинців, щоб забезпечити широкий діапазон силового впливу. До того ж, наявність дисків малої та середньої ваги дозволить підтримувати форму менш тренованим членам вашої родини.