0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Особливості вибору розбірних гантелей: загальні рекомендації

Особливості вибору розбірних гантелей: загальні рекомендації

Особливості вибору розбірних гантелей: загальні рекомендації

На відміну від литих гантелей, їх розбірні різновиди відрізняються куди багатшою різноманітністю варіантів. Новачку розібратися в них досить складно, і тому перед покупкою є сенс ознайомитися з найважливішими рекомендаціями фахівців.

Зручність користування снарядом

Фітнес-рукавички для тренувань з гантелями

До якого б вигляду не належала пара гантелей, що вибирається, необхідно перевірити, наскільки зручно вона тримається в руці. Гладка (або фанерована пластмасою) рукоятка трохи ковзає, але шорстка - за відсутності навички - може натерти мозолі. Оскільки набірні варіанти другого типу все одно надійніші, рекомендується хоча б спочатку користуватися спеціалізованими рукавичками (їх важкоатлетичний варіант до того ж є захисним стабілізатором для зап'ясть).

Матеріал виробництва

В принципі, хромовані, металеві з матової сталі, а також чавунні ручки мало відрізняються комфортністю та міцністю. Тут можна покластися на індивідуальний смак - зрозуміло, з урахуванням того, що більш «шляхетна», покрита хромом сталь обійдеться приблизно втричі дорожче, а максимально недорого можна купити в магазині невибагливі гантелі б/в.

Більше зручні прогумовані варіанти грифів, а також йдуть в комплекті гумові по обіду млинці. Каучук максимально комфортно лежить у долоні, а аналогічне захисне покриття для металевих країв гарантує відсутність «дзвону» при ударах об підлогу.

Набір дисків для гантелей

Набір дисків для гантелей

Очевидно, що при роботі з невеликою стаціонарною вагою м'язи, що швидко нарощуються і зміцнюються, дуже скоро перестануть відчувати м'язову втому. Це означає, що навантаження доведеться періодично збільшувати, для чого набір млинців у кейсі бажано підбирати з урахуванням двох правил:

  • не надто великий крок між вагою сусідніх дисків (особливо, якщо ви новачок);
  • як можна більшої кількості млинців (якщо перед вами не варто заощадити та придбати набір порівняно дешево).

Дещо про гантельні грифи

Окрім матеріалу, відсутності чи наявності насічок, різновиду замків, а також застосування обшивки із пластику або гуми, різної у грифів може бути і товщина. Як правило, будь-який серйозний спеціалізований інтернет-магазин пропонує 4 стандартизовані варіанти перерізу — 25, 28, 30 та 32 мм.

Детально про гантельні млинці

Гантельний гриф< /p>

Знакових для використання параметрів у гантельних млинців три — комфортність у використанні, зовнішня привабливість та вага.

Критерії вибору першого і другого параметрів, як зазначалося вище, — питання, за великим рахунком, індивідуального смаку. Комусь необхідна обтяжка периметра дисків гумою, а хтось вважає таке рішення лише даниною моді. Одні власники не визнають нічого, крім блискучого хрому, а інших більше цікавить ефективність, а не зовнішня ефектність. Єдиним винятком у цьому плані можна вважати безпеку — і тут лідерами виявляться моделі з власниками, які вкручуються безпосередньо в гриф або складають з ним єдине ціле.

З вагою ситуація дещо складніша. Незважаючи на рекомендацію вибору мінімального кроку, вона важлива лише для жінок і початківців. Професіонали ж (оскільки у кожного диска є своя ціна) віддають перевагу наборам з кроком не в 0,5 кг, а відразу в 2,5 кг — отримуючи, навіть при порівняно невеликому наборі комплектуючих, найпоширеніші вагові стандарти гантельної маси:< /strong>

  • 5 кг;
  • 10 кг;
  • 15 кг;
  • 20 кг;
  • 25 кг;
  • 30 кг.

Гантелі POWERBLOCK< /p>

Зрозуміло, «жіночі» гантелі в здебільшого стартуватимуть з мінімальної загальної ваги в 1,25 кг та кроку в 0,5 кг (таким шляхом вдасться здійснювати тонку рег.вливання навантаження під різні вправи, при цьому отримуючи будь-які значення ваги — наприклад, 16 кг). І, навпаки, моделі млинців для важкоатлетів та бодібілдерів можуть включати лише «п'ятірки», «сімки з половиною» та «десятки», і сягати 60 кг загальної ваги.

Нарешті, ще однією, інноваційною навіть за нинішніх часів розробкою у спортивному світі є унікальні гантелі POWERBLOCK. Оснащуються вони не звичними млинцями, а касетами з напівавтоматичним механізмом, завдяки чому зміну величини ваги можна здійснити протягом декількох секунд. Єдиним обмеженням у цьому недешевому продукті є фіксований крок, що становить поки що лише безальтернативні 2,2 кг.


messenger