Хімічно пошитий спінений поліетилен (ППЕ НХ)
Хімічний пошитий пінополіетилен - сучасний універсальний тепло-, звукоізоляційний матеріал широкого спектру застосування.
Цей вид ізоляції - новинка на українському ринку ізоляційних матеріалів.
< Завдяки своїм властивостям, низькій ціні, експлуатаційним характеристикам даний вид ізоляції став популярним будівельним матеріалом серед покупців.У хімічно зшитого пінополіетилену , поперечно-пов'язана чи сітчаста молекулярна структура Хімічно пошитий пінополіетилен, отриманий при використанні спеціальних хімічних реагентів (ініціаторів), називається «хімічно зшитим».
Сировиною для отримання поліетилену є етилен — газоподібний продукт, що складається з атомів вуглецю та водню. Етилен СН2=СН2 являє собою за нормальних умов безбарвний газ з температурою кипіння −103,8 °С.
Пінополіетилен утворюється шляхом полімеризації етилену: в результаті виходить частково кристалізований матеріал. Пінополіетилен має зони з високою щільністю, в яких молекули випрямлені, і зони з безладною структурою. У такому вигляді поліетилен зберігає міцність до температур 110°С.
Під зшиванням поліетилену розуміється процес зв'язування ланок молекул в широко-комірчасту тривимірну сітку за рахунок утворення поперечних зв'язків. При зшиванні в молекулярних ланцюжках, що містять атоми вуглецю і водню, під впливом агента, що зшиває, у ланок молекул поліетилену відриваються окремі атоми водню. Вільний зв'язок, що утворився, використовується для з'єднання вуглеводневих ланцюжків між собою.
При хімічному зшиванні атоми водню в молекулах поліетилену заміщуються під впливом хімічних речовин.
Сировиною для виробництва хімічно зшитого пінополіетилену є: p>
- поліетилен низької щільності (гранули);
- азодикарбонамід (спінюючий агент);
- етилен-пропілен-дициклопентадієн (зшиваючий агент); < li>пігменти;
- суміш декабромодифенілу з триоксидом сурми (уповільнювач горіння).
Сировинні матеріали після змішування у встановлених пропорціях гранулюються і направляються на екструдер, на якому за рахунок підігріву та продавлювання формується материнський лист.
Сформований материнський лист подається в камеру спінювання: у першій частині відбувається спінювання при температурі 180 °С, а в другій — процес хімічної зшивки при 220 °С. Газова суміш формує пористу структуру ізоляційного матеріалу. Потім листи пінополіетилену охолоджуються і нарізаються до необхідної ширини в процесі намотування. Наступна переробка може включати як дублювання — зварювання з захищаючими або функціональними матеріалами (алюмінієвою фольгою, плівкою, папером тощо), так і формування трубних та пресованих виробів.
Фізико-технічні характеристики хімічно зшитого пінополіетилену:
КАТЕГОРІЇ ВОГНЕстійкості