Орбітрек, еліптичний тренажер
Про користь орбітрека або як вибрати еліптичний тренажер для схуднення та здоров'я
Еліптичний тренажер, який у побуті частіше носить назву орбітрек, користується небувалим ажіотажем завдяки своїй багатофункціональності — цей агрегат дозволяє комплексно тренувати всі групи м'язів, задіявши і верхню, і нижню частину тіла. Тому орбітреки отримали заслужену частку визнання спортсменів світового рівня та вважаються № 1 серед тренажерів, які мають ефективний вплив на все тіло.
Якщо ви знаходитесь у пошуках і досі не вирішили, який орбітрек купити для дому, а також не знаєте, в чому полягає суть роботи цього тренажера, ми з радістю поділимося цією інформацією з вами в даному матеріал. І надамо загальну інформацію про його різновиди та якісні характеристики. Поїхали!
Еліптичний тренажер: переваги та недоліки
Велотренажери вже давно застосовуються в домашньому побуті і мало, кого цим дивують, а от орбітреки завжди були доступні тільки у фітнес-центрах і частіше тому, що громіздка конструкція займала багато місця — це й не дивно, бо до професійних тренажерів висувається більше вимог щодо їх експлуатаційних якостей. Але виробники вирішили поширити цей девайс для здоров'я серед звичайного населення, тому врахували побажання споживача щодо розмірів еліпсоїда та представили на його суд сучасний та компактний дизайн тренажера для домашнього використання.
І тепер ми маємо можливість займатися на орбітреці та вдома , який поєднує у собі відразу кілька тренажерів: імітує ходьбу сходами (працює як степер), задіявши як ноги, а й руки; повторює рухи лижника, включаючи в роботу м'язи не тільки рук і ніг, а й спинні разом з м'язами преса; також цей тренажер виконує функції бігової доріжки, що дозволяє за мінімальний термін скинути максимальну вагу.
Відео інструкція про те, як вибрати еліптичний тренажер
< /p>
Головні переваги еліпсоїда:
- Тренування на тренажері зміцнюють все тіло: руки, ноги, прес, сідниці, м'язи спини. Орбітрек дозволяє прокачати кожну частину тіла, задіявши в роботі на ньому всі групи м'язів;
- Відмінне кардіонавантаження — заняття на еліпсоїді позитивно позначаються на роботі серця, покращують кровообіг та дихальну систему;
- Ефективний засіб для схуднення — правильно підібране навантаження та дотримання ряду умов допоможе швидко позбутися ненависних жирових відкладень та привести шкіру тіла у відмінний тонус;
- Відсутність адаптивності навантаження — Як відомо, незмінна протягом певного проміжку часу навантаження перестає знаходити відгук у нашому організмі, тому фізичне навантаження з певною періодичністю необхідно змінювати. В еліптичному тренажері (навіть у найдешевших моделях) є кілька рівнів складності, що дозволяє збільшувати рівень навантаження у міру звикання організму до справжньої, підтримуючи цим базове правило для розвитку та отримання результатів — відсутність м'язового звикання.
Щодо недоліків орбітрека, можемо виділити такі моменти:
- Вартість. Незважаючи на широкий модельний ряд, не можна сказати, що агрегат коштує недорого. Однак у порівнянні з іншими видами спортивних тренажерів для домашнього використання еліпсоїд у рази ефективніший і доступніший.
- Розміри. Якщо ви живете в однокімнатній «хрущовці», вам доведеться вибирати між комфортом і красивою попою, тому що своїми габаритами орбітрек може «відняти» у вас пристойний шматок площі.
Щоправда, не можна назвати дані мінуси нерозв'язними — як знаєте, щоб отримати якийсь результат, потрібно чимось жертвувати; а гроші та квадратні метри — це умовності, які при погляді на них під іншим кутом можуть стати до певної міри навіть вашою мотивацією.
Види еліптичного тренажера: які вони бувають
У магазинах спортивного обладнання можна зустріти в основному орбітреки, які продавці та виробники ділять на три групи:
- Механічні (на основі ремінної конструкції);
- Магнітні;
- Електромагнітні.
Механічний орбітрек
є самостійною «субстанцією», яка не вимагає підключення до мережі; рухи на ньому здійснюються за рахунок роботи ременя, що охоплює маховик. Принцип дії цього тренажера зводиться до механічного впливу на девайс.
Основні плюси орбітрека:
- Доступність по ціні — механіка серед інших моделей входить до бюджетної групи тренажерів, що дає можливість стежити за собою в комфортних домашніх умовах сім'ям із середнім статком;
- Інтенсивність навантаження — що займається необхідно прикладати багато зусиль для запуску роботи маховика, що тільки найкраще позначиться на жироспалюючий ефект тренування;
- Компактність — як правило, моделі механічних еліпсоїдів мають невеликі розміри, що дозволяє вписати його в інтер'єр невеликих кімнат;
- Контроль за часом та калоріями — деякі моделі мають дисплей, на якому відображаються витрачені калорії, пройдена дистанція, частота серцевих скорочень і загальний час тренування.
До мінусів можна віднести:
< ul>Магнітні орбітреки
Ці тренажери більш адаптовані до домашніх умов, але коштують дорожче. Робота здійснюється за рахунок дії магнітів на маховик. Регулювати інтенсивність навантаження можна самостійно, віддаляючи або наближаючи магнітні пристрої по відношенню до маховика.
Переваги даного типу орбітреків:
- Прекрасне співвідношення ціна/якість;
- Безшумність роботи тренажера;> li>
- Плавний перехід навантаження — рух, що здійснюється на пристрої, більш плавне, ніж на механічному еліпсоїді, що підвищує рівень комфорту тренування. Як таких недоліків даний тип орбітреків не має. Єдине, чому варто приділяти увагу, — періодичній зміні батарей, що живлять дисплей, на якому відображаються дані про ваше тренування (калорії, кілометраж, швидкість, час, серцевий пульс тощо).
Електромагнітні орбітреки
Такий тип еліптичних тренажерів відносять вже до розряду професійних і з ними частіше ви зіткнетеся у тренажерних та фітнес-залах, для яких вони, власне, і виробляються. Купувати для домашнього використання електромагнітні орбітреки сенсу немає через їхню дорожнечу і зайву габаритність. Принцип дії схожий частково з магнітними пристроями; відмінність у тому, що вам не потрібно стежити за навантаженням — за вас все зробить комп'ютер.
Електромагнітні еліптичні тренажери мають досконалий функціонал, а саме:
- Заряд пристрою від різного типу живлення: батарейок, мережі , генератора (вбудованого);
- Предвстановлені програми тренувань для різних потреб (від розвитку витривалості до жироспалювання);
- Особистий тренер — Ви можете легко створити програму занять своїми руками, підлаштувавши її під індивідуальні потреби. Як ми писали вище про адаптивність навантаження, подібна система занять дозволить розвинути максимально тіло спортсмена, зробивши його витривалішим та енергійнішим, за рахунок відсутності звикання організму до умов тренінгу;
- Дистанційна зміна навантаження.
Не можна сказати, що один із цих трьох представників орбітреків працює краще або гірше — всі вони спрямовані на вирішення певних завдань та справляються з цим на «ура!» з єдиною лише різницею: на якихось досягати поставлених цілей виходить комфортніше.
Як правильно вибрати еліптичний тренажер
У нашому інтернет-магазині ви зможете собі замовити орбітрек по кишені та до душі накладеним платежем або за передоплатою з доставкою по всій Україні зі складу в Києві або Дніпропетровську, однак у разі виникнення складнощів та питань, пов'язаних з вибором відповідної моделі, хочемо надати важливі рекомендації, які обов'язково необхідно врахувати при покупці еліпсоїда.
Розмір орбітрека
Умовно еліптичні тренажери поділяються на три групи:
- перша — компактні тренажери, довжина яких складає 100-110 см;
- друга — середні, їх довжина досягає 140-150 см;
- третя — габаритні, довжина цих орбітреків стартує від 150 см.
З урахуванням наведених вище цифр і перш, ніж купувати девайс, підготуйте місце, яке можна безболісно відвести під нього, щоб тренування не заважали тим, ким ви ділите квадратні метри, та й сам пристрій не завдавав клопоту вам у повсякденному житті.
Вага користувача тренажером
Для деяких — це один з акуратних моментів, але тут потрібно бути з собою максимально чесним. Купуючи орбітрек, обов'язково уточніть інформацію щодо того, на яку максимальну вагу розраховано пристрій. Є моделі, що витримують 80-100 кг, а є й розраховані на велике навантаження. Щоправда, є виробники-хитруни, які спеціально завищують даний показник, тому від наявних даних часом можна сміливо віднімати 10-20 кг. Невелике спостереження: чим більша вага має орбітрек, тим більша вага користувача він може витримати. Відповідно, його експлуатаційні якості — на порядок вище.
Регулювання навантаження або програми тренувань
Про тип навантаження більш-менш зрозуміло, але не варто забувати про регулювання навантаження. Хороший орбітрек має кілька рівнів тренування. Наприклад, в механічному тренажері важко виконувати інтервальні вправи, оскільки доводиться вручну ускладнювати навантаження безпосередньо в процесі тренування, що не завжди зручно. Всі сучасні орбітреки оснащені базовими датчиками, що виводяться на дисплей: пульс спортсмена, кількість пробігу або кроків, витрачені калорії, час тренування і т.д.. Якщо вам достатньо такого мінімального набору, тоді не варто переплачувати за функції, в яких вам немає потреби, що кричить.
Виробники еліптичних тренажерів
< - Sportop;
- Torneo;
- Hop-sport.
Орбітреки цих компаній мають широкий ціновий діапазон і відрізняються якісною збіркою, а також корисним функціоналом. Інтернет-магазин «БудОпт» як офіційний постачальник товарів цих брендів гарантує тривалий термін служби еліпсоїдів, що підтверджують відгуки задоволених клієнтів, та високий рівень комфорту тренувань.
Для покупців оптом ми відпускаємо орбітреки з чудовою знижкою — про подробиці вам розповість менеджер після здійснення вами замовлення на сайті магазину.