туристична плита, газові пальники
Як вибрати туристичні пальники для відпочинку на природі
Спартанські умови в туризмі спонукають мандрівників запасатися найнеобхіднішими речами. Портативні, компактні пристрої полегшують туристам життя на лоні дикої природи. Саме тому туристичні пальники стали невід'ємною частиною екіпірування сучасного туриста. Про те, які види плит і пальників зараз актуальні, і як вибрати оптимальний похідний пальник і піде мова в сьогоднішній статті. image/data/article/sports/turizm/kak-vybrat-turisticheskie-gorelki.jpg" style="width: 600px; height: 400px;" />
Види похідних пальників для туристів
Практично всі моделі туристичних плит мають компактні форми, щоб не обтяжувати туриста великоваговими конструкціями в умовах пішого спорту. Конструкції виробу відрізняються за потужністю, за видом палива та за способом його під'єднання.
Похідні пальники поділяють на декілька великих типів:
- Газові; /li>
- Електричні;
- Мультипаливні;
- Рідопаливні. До цього типу відносять спиртові, бензинові, гасові пальники.
Найпопулярнішими видами плиток вважаються газові та мультипаливні — другі отримали таку назву через великий функціонал: даний девайс може функціонувати на рідкому паливі (солярка, бензин, гас), а також поперемінно то на газу, то на солярці. плитки, але така конструкція за вартістю виходить зовсім не дешево; однак, якщо брати до уваги портативність та налагодженість пальника, яка не підведе туриста за будь-якого несприятливого випадку, то ціна виходить відповідна та адекватна.
Відео про те, як вибрати туристичний пальник< /p>
Газові пальники
Туристичні газові пальники поділяються також на кілька типів, а саме випускаються у вигляді, власне, плит і пальників, які по-старому дорослі досі називають гасами:
- Перший тип випускається з горизонтальним положенням балона. Цей вид вважається одноразовим, тому що об'єм балона невеликий — 220 та 450 грам, — однак ніхто не забороняє провести повторне заправлення балона і використовувати його далі;
- Другий тип — універсальні пальники. Моделі оснащені вбудованим газовим балоном, а також можуть працювати від аналога великого об'єму. Малопотужні до 2 КВт;
- Середні до 3 КВт;
- Висока потужність 3-7 КВт.
Більшість туристів вважають, що чим вища потужність тим краще, однак це неправильно. Якщо в поході беруть участь 1-2 людини, то раціональніше використовувати малопотужний пальник, адже з потужною плиткою більша частина тепла просто йтиме в повітря; якщо ж це група з трьох і більше, то актуальніше, звичайно ж, використання виробів середньої та високої потужності.
У принципі, можна зробити наступний нескладний розрахунок за такою схемою — 1 кВт на 1 літр їжі, — і вже з цього виходити, збираючись купити пальник у похід.
Електричні плитки
Сьогодні даний тип туристичних девайсів має великий попит. Чому? Залежно від умов відпочинку та туризму, кожен тип плитки буде більш-менш актуальним. Тому потрібно вибирати конструкцію, визначившись з тим, як довго ви припускаєте «відійти від цивілізації», що готуватимете і в яку пору року вирушаєте в похід.
Електричні плити хороші і дуже зручні: вони легкі, компактні , можуть використовуватися як обігрівальний снаряд для намету в холодну пору року. До того ж, не можна скидати з рахунків безпеку туристів — такий вид плитки більш пожежобезпечний, ніж газові конструкції. Відмінюються електричні пальники по дизайну, потужності та розміру. По типу нагрівального приладу вони бувають:
- Спіральні — найпоширеніший тип пальників, який і коштує недорого;
- Індукційні — більш сучасний і зручний варіант, тому що вони швидше нагріваються і мають великий функціонал і потужність.
Електричні плити нерідко беруть на пікнік, вилазки і т.п. Для безпечного походу з дітьми, наприклад, цей вид нагрівального пристрою також буде кращим.
Спиртові пальники
Справді кажучи, спиртові пальники набагато гірші, ніж газ або електрика — серед дешевих варіантів їх можна зустріти досить часто, проте їх характеристики залишають бажати кращого. При встановленні такого пальника своїми руками необхідно продумати, як захистити його від вітру, інакше турист ризикує нагрівати їжу або кип'ятити чай дуже довго. До того ж саму плитку потрібно попередньо прогріти, та й сам спирт має низький ККД, тому не дивно, що такого роду пальники відходять у минуле.
Туристична плита: як правильно вибрати пальник
Пальники на сухому пальному найлегші та портативні, але сьогодні не віддають належної уваги таким моделям через їхні маленькі розміри. В принципі, не можна назвати такий варіант незручним: їх безперечною перевагою є розміри — вони займають мало місця, ніж спрощують транспортування.
Вибір пальника залежить від безлічі аспектів, основними з яких можна виділити, по-перше, сезонність і пору року, коли ви збираєтеся насолоджуватися матінкою природою; по-друге, кількість гаданих людей, які беруть безпосередню участь у поході і, відповідно, у подальшому прийомі їжі; по-третє, безпека конструкції.
У теплу пору року актуально і бюджетно використовувати газовий пальник, адже він має такі переваги:
- Дуже швидко готується їжа;
- Газ (ізобутан, пропан) популярний через чистоту та силу горіння, тому знайти станцію для заправки балона складності не складе — вона є у кожному місті і не одна. Щоправда, врахуйте, що ізобутан більше схильний до замерзання;
- Газові балони легкі та зручні у користуванні — з ними впорається навіть дитина, проте це тільки порівняння і з метою безпеки всієї групи, що відпочиває, дітям не можна давати користуватися подібними пристосуваннями!
- Приготування їжі проходить без утворення кіптяви і неприємного запаху.
Якщо ви любителі осінньо-зимового туризму, тоді вам варто замовити в нашому інтернет-магазині рідкопаливні пальники, які також чудово підійдуть і для альпінізму — перевірено, що на великій висоті та в умовах холоду такі пристрої дуже добре себе проявляють.
Розглядаючи ж відгуки клієнтів магазину «БудОпт» щодо мультипаливних пальників, не можна сказати однозначно, що вони ідеальні для туризму. Наприклад, якщо ви збираєтеся в тур дикою природою, то вам незручно носити два види палива. Тобто з якогось боку — це прекрасний рекламний хід, що дозволяє вам робити вибір між видом палива, що використовується. Як варіант, можна використовувати різний вид палива, спираючись на сезонність: взимку заправляти рідким паливом, а влітку — газом. Даний вид пальників в умовах наближеного до цивілізації туризму, кемпінгу є найбільш адаптивним.
Міні-пальник з використанням палива спирту, безумовно, найлегший і підійде не більше, ніж для двох осіб. Однак недоліки, на жаль, переважують: паливо важке і спричиняє незручність при перенесенні, досить швидко витрачається і в дорозі його дістати дуже складно. Знову ж таки, як ми вже встигли згадати, перед застосуванням її потрібно якось розігріти.
Не забувайте, що займаючись питанням вибору та придбання туристичного пальника, в першу чергу ви купуєте свою безпеку, тому намагайтеся віддавати перевагу відомим торговим маркам, особливо, якщо справа стосується газових плиток — найнебезпечніших пристроїв. Завжди звертайте увагу на розмір, а також тип палива і легкість його покупки конкретно для вас. або за передоплатою зі складу у Києві чи Дніпропетровську по всій території України. При замовленні товарів оптом ми дякуємо нашим клієнтам чудовою знижкою, про яку вас обов'язково повідомлять. Ми працюємо з кращими постачальниками, що дає нам можливість гарантувати вам чудовий та безпечний відпочинок у будь-яку пору року!