Снарядні рукавички, битки для боксу
Снарядні рукавички та битки для боксу — особливості та складності вибору Існує 5 видів боксерських рукавичок, кожен з яких має своє призначення: тренувальні, снарядні, спарингові та бойові, з обтяжувачами. Вони входять до двох груп — аматорські та професійні моделі. Для відпрацювання ударів з використанням підвісного мішка та пневматичної груші, а також таких спортивних снарядів як маківара, манекен для підлоги та лапи, найкраще скористатися спеціально розробленим для цього різновидом рукавиць, яка так і називається битки для боксу або рукавички снарядні. У чому їх особливості та як вибрати — на цій сторінці наведемо деякі поради нашого фахівця.
Снарядні печатки відносяться до типу спеціального екіпірування, розраховані виключно для роботи зі снарядами і в жодному разі не повинні застосовуватися в бою або спаринг-тренуванні з живим суперником. Пов'язана така сувора вимога з тим, що рукавички битки набагато легші, ніж бойові моделі і тому сила удару буде суттєво більшою за однакових зусиль. Це може призвести до серйозного травмування суперника. Імовірність нанести партнеру травму посилюється також тим, що снарядні накладки для боксу всередині забезпечуються досить жорсткою прокладкою, що обтяжує — для захисту кістяків бійця, і він не відчує всієї тієї сили, яка вкладена в удар.
Основні відмінності, якими характеризуються рукавички для снарядів, упираються у матеріал виготовлення. Хорошими вважаються моделі, виконані з натуральної шкіри спеціальної обробки, проте ціна їх досить висока. Більш доступним варіантом буде купити битки для груші із високоякісного синтетичного замінника шкіри. Єдиний їхній недолік — низька зносостійкість.
Тому, можливо, розумнішим варіантом буде відразу замовити в нашому інтернет-магазині шкіряні рукавички для груші, якщо ви налаштовані займатися цим видом спорту серйозно. Тим більше, що часто цей товар продається зі знижкою, а доставка по всій Україні здійснюється як передоплатою, так і післяплатою. А якщо замовити боксерські битки оптом – mdash; для себе та друзів, для залу бокс-клубу або для роздрібної реалізації (мінімальна партія 5 штук), вартість їх буде практично від виробника — без посередницьких та торгових націнок.
Види снарядних битків та огляд виробників
Крім матеріалу обшивки, бітки для боксу відрізняються типом наповнювача, який може бути представлений такими матеріалами:
- Вата та ватин — не найкращий вибір, тому що швидко збивається в клапті. Таким наповнюють найдешевші моделі та китайські підробки;
- Кінське волосся — відмінний наповнювач, але має високу вартість і знайти такі моделі недорого досить складно;
- Синтетичні матеріали — найпоширеніший зараз наповнювач, що має гарне співвідношення ціна/якість. До них відносяться пінні матеріали — пінополіуретан, піноізол та інші. У снарядних рукавичках використовуються рідко, тому що основна їх характеристика — можливість пом'якшувати удар, а в роботі зі снарядом у цьому немає потреби;
- Щодо нового напряму — битки для боксу з гелевим прошарком. Це найкращий за якістю та ефективністю на сьогодні варіант, так як гель відмінно тримає форму накладки, не збивається в грудки і самостійно повертається в початковий стан. Також снарядне екіпірування для рук відрізняється по конструкції, тому випускаються моделі такого вигляду:
- Повністю закриті (як боксерські рукавички);
- З відкритим великим пальцем;
- Відкриті.
Великої різниці в користуванні між ними немає — кому як зручно. До речі, крім термінів битки та снарядні рукавички, щодо цього екіпірування також можна зустріти такі назви їх, як рукавиці та таблетки для груші.
Відеоогляд битків для боксерської груші
< p> >За способом кріплення битки можуть бути на гумці та на застібці-липучці. Як свідчать відгуки, липучка надійніша — вона щільно фіксує накладку на кисті, не дозволяє бовтатися, а одягати такі моделі швидко і просто. Ще існують варіації по товщині самої накладки. Перший — рукавички повного набивання, із щільним наповнювачем. Другий — накладки олдскульні. Їхня особливість — товщина як у звичайних шкіряних рукавиць, основна функція — захищати кісточки пальців від натирання та привчання рук до жорсткого бою. При цьому вони практично не тримають зап'ястя і при дуже вдалому ударі рука може травмуватися. Але в деяких видах єдиноборств дозволяється використовувати тільки тонкі шкіряні або повстяні накладки.
І нарешті, треба відзначити таку особливість снарядних рукавичок, як те, що під них не застосовуються бинти боксерські — це необхідно для щільнішого контакту зі снарядом. Але в результаті руки швидко потіють і рукавички зсередини намокають. Тому після кожного тренування з метою збільшення експлуатаційного терміну та за гігієнічними показниками їх треба ретельно просушувати.
За порадами досвідчених боксерів категорично не слід користуватися снарядними рукавичками б/в і не давати своє екіпірування іншим спортсменам — це індивідуальні речі, як і білизна, капи, бинти, взуття.
Багато хто цікавиться, чи можна зробити снарядні рукавички своїми руками. Теоретично, можна все. Питання лише — навіщо? Вартість цих елементів спорядження невисока, купити можна навіть продукцію таких відомих виробників, як Everlast, Adidas, Twins, Title, RDX. Причому кожна фірма з огляду на класовість своїх користувачів пропонує кілька лінійок за цінами: з натуральних матеріалів, комбіновані та повністю синтетичні. Повірте, навіть найдешевші фірмові битки будуть набагато кращими за саморобні.
Важливо! На відміну від тренувальних та бойових рукавичок для боксу, які підбираються в унціях залежно від комплекції спортсмена, снарядні битки мають розмірну лінію S, M, L, XL, що залежить від розміру руки боксера.