0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Саморобна або фірмова боксерська груша - який результат поєдинку

Саморобна або фірмова боксерська груша - який результат поєдинку
Боксерская груша - самому или купить

Усі спортсмени-початківці відпрацьовують свої перші удари на диванних подушках, стінах і невдалих суперниках. Зі зростанням майстерності їх замінює спортзал, боксерська груша та рівноцінні противники. Виникає необхідність придбання власного спортивного снаряда для щоденних тренувань. Деякі вважають, що його конструкція настільки проста, що легше виготовити її самостійно, ніж купити хорошу. Розглянемо кожен етап створення цього тренажера.

Крок перший – вибір форми боксерської груші або мішка

Незалежно від того, купується товар в інтернет-магазині або шиється самостійно, залежно від мети підбирається форма. 

Цільове призначення груші – відпрацювання швидких та точних ударів руками та формування швидкісної витривалості. Вона може кріпитися:

  • до підлоги та/або стелі – відточування реакцій реагування та ухилів;
  • на стіну – точність цільового удару, коригування його жорсткості та сили;
  • на стіл – зняття психологічної напруги.

На відміну від груші, боксерський мішок є більш універсальним снарядом для тренування ударів будь-якою частиною тіла. Випускається та реалізується оптом у формі:

  • циліндра – найпоширеніша форма, яка працює у всіх напрямках. Снаряд у вигляді банана використовується для низьких ударів у кікбоксингу. Горизонтально підвішений мішок призначений для відточування аперкотів;
  • манекена людини – зручний, але дорогий за ціною варіант. Встановлюється на підлозі та кріпиться до жорсткої основи;
  • конуса – нижня ударна поверхня призначена для відпрацювання аперкотів та ударів у голову (бічних та прямих);
  • кеглі – зручна для занять тайським боксом (відпрацювання клінчу) та розробки комбінацій серій ударів колінами, руками та ногами;
  • куля – для ударів під різними кутами.

Найлегше виготовити мішок циліндричної форми. Для цього знадобиться: матеріал для набивання, чохла, міцна нитка, сталевий дріт, ланцюг або мотузка, плоскогубці та ножиці. 

Покрокова інструкція проста: спочатку формується основа, довжина кола якої відповідає довжині відрізу поверхневого полотна. Висота виробу підбирається індивідуально. Потім шиються два менші мішки і вставляються один в інший.

Викройка вимагатиме витримки та терпіння, а багато деталей необхідно зшивати вручну гачком. У будь-якому випадку якість швів буде гіршою, ніж у мішка, купленого в будь-якому спортивному магазині Києва, а це загрожує передчасним прокиданням набивання.

Друга стадія – чохол боксерської груші для тренувань

Чохол боксерської груші

Чохол боксерського мішка

У порядку зростання якості та вартості розміщені всі матеріали чохлів, що реалізуються в Україні:

  • брезент;
  • полівінілхлорид;
  • кирза та інші замінники;
  • шкіра.

Професіонали працюють лише зі шкіряними мішками, які витримують тривалі тренування. Для першого пробного тренажера підійде солдатська шкіра чи вініл. Брезент взагалі використовувати не рекомендується.

В якості наповнювача використовується:

  • гумова стружка – не гниє, не кам'яніє;
  • пісок – злежується з часом;
  • тирса – схильна до гниття;
  • повітря (пневматика) – тільки для легких дитячих тренажерів.

Схема заповнення саморобної груші виглядає так: внутрішній мішечок заповнюється галькою, потім поміщається в другий, наповнений піском і остаточно вшивається в третій, з тирсою. При цьому потрібно врахувати, що після кількох перших тренувань набивання ущільнюється і необхідно буде досипати його. Процедура буде повторюватися 5-6 разів, і щоразу потрібно розбирання конструкції.

Третій етап – габарити та вага боксерського спорядження та кріплення мішка

Кріплення для боксерської груші

Для занять у спортзалі стандартом є 120см висота виробу, для дому - 80 см. Вага підбирається залежно від статури спортсмена:

  1. дитячі – 5-30 кг;
  2. середня категорія – 30-60 кг;
  3. для важкоатлетів – 60-110 кг.

Якщо дозволяє простір, то потрібно вибирати важку грушу для ударів руками та ногами. Для квартири вагова межа становить 60 кг.

Примітивне саморобне кріплення є коло з фанери, в центрі якого просмикнутий канат з фіксуючим вузлом. Його суттєвий недолік – відсутність можливості регулювати висоту, яка присутня у дорожчому варіанті з кільця, карабінів та ланцюгів. 

Всі спортивні моделі, що реалізуються магазинами, оснащені стандартними кріпленнями, які за допомогою єдиного анкерного болта безпечно монтуються в стелю.

Завершальний момент вибору боксерської груші – купити чи виготовити

Боксерська груша своїми руками

На перший погляд здається, що виготовлення в домашніх умовах дешевше, але на іншій шальці терезів лежать:

  1. додаткові витрати на елементи кріплення;
  2. багаторазовий процес зшивки – розшивки через перерозподіл щільності набивання;
  3. відсутність у роздрібному продажу якісних наповнювачів (гумової або пластикової стружки) та необхідність замінювати його найгіршими матеріалами;
  4. низька ефективність та ненадійність.

З цих причин усі спроби виготовити боксерське спорядження своїми руками похвальні, але недоцільні. Отримані вироби не витримують конкуренції з магазинними аналогами за жодним параметром.

+38 (098) 609-53-93, +38 (093) 246-22-24


messenger