Бандаж на гомілковостоп, фіксатор гомілковостопного суглоба.
Фіксатор або бандаж на гомілковостопний суглоб при травмах і вивихах
Травми, вікові зміни, незворотні дегенеративні процеси та вроджені патології гомілковостопного суглоба можуть суттєво вплинути на якість життя, а точніше стати причиною постійного хворобливого дискомфорту і навіть до інвалідності. Для вирішення перелічених та ще цілого ряду інших серйозних проблем з цією частиною опорно-рухового апарату сучасна медицина пропонує великий вибір спеціальних лікувально-профілактичних пристроїв, одним з яких є бандаж на гомілковостоп. Він буває різного виконання і є жорстким або напівжорстким фіксатором гомілковостопа. У спеціалізованій торговельній мережі або в інтернет-магазинах завжди можна підібрати рекомендований до використання аксесуар зовсім недорого.
Функції фіксатора гомілковостопного суглоба
Голеностопний суглоб — це рухливе з'єднання, що складається з великої кількості дрібних кісток та зв'язок. Він відповідає за перерозподіл маси тіла з частини п'яти ступні на носочку, стабільність положення тіла, а також за можливість повноцінного пересування. Випадкові або постійні підвищені навантаження на цей суглоб часто стають причиною його пошкодження, а лікування отриманих травм неможливе без забезпечення спокою пошкодженої зони. в анатомічно правильному положенні та зниження больових відчуттів. Використання бандажа на ногу може бути як терапевтичним, так і профілактичним.
Коли потрібен бандаж для гомілкостопу
Показання до використання даного виду ортопедичних виробів, в силу їх простоти та ефективності, досить широкі. Фіксатор стане хорошим помічником для тих, у кого:
- ризик отримання або вже наявне розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба;
- нестабільні суглоби;
- присутні постійні навантаження на цей відділ нижньої кінцівки (заняття спортом, трудова діяльність, необхідність пересування по складальнорельєфній місцевості та ін.);
- дегенеративні зміни: подагра, артрит або артроз гомілковостопного суглоба, що часто супроводжуються сильними болями;
- вроджені патології суглоба або стопи;
- ушкоджені сухожилля;
- період реабілітації після перенесеного хірургічного втручання;
- вивих або перелом гомілковостопного суглоба;
- є можливість відновлення після деяких видів паралітичних станів;
- розтягнення або розрив зв'язок;
- ушкодження м'язів, що згинають і розгинають стопу;
- бурсит або інші запальні процеси в суглобі;
- порушення функції нервів або судин гомілковостопного суглоба.
Відео про бандаж для гомілковостопного суглоба
При всіх перерахованих станах бандаж буде тим рятівним колом для людини, яка забезпечить можливість пересуватися та прискорить процес реабілітації після травм та втручань.
Види бандажів
Класифікація ортезів здійснюється за кількома критеріями:
- ступеня жорсткості;
- матеріал виготовлення;
- призначення;
- конструкційним особливостям;
- типу виготовлення.
За ступенем жорсткості бандажі бувають:
- М'які &mdash ; найчастіше використовуються при незначних травмах та ушкодженнях, а також для профілактики та підтримки гомілкостопу на час присутності підвищених навантажень (тренування, змагання, робота). Найпростішим прикладом м'якого бандажу є еластичний бинт, з якого завжди можна зробити фіксуючу пов'язку на гомілковостоп, він же і найдешевший варіант еластичного бандажу.
- Напівжорсткі — призначені для лікування та реабілітації, підбираються за рекомендацією лікаря. Такі бандажі кріпляться за допомогою ремінців та/або шнурів, у конструкції присутні вставки, виготовлені з пластмасових або металевих пластин. Напівжорсткі та жорсткі бандажі часто виконують роль фіксатора для кісточки, якщо є необхідність у стабілізації розширеної ділянки гомілкостопу.
- Жорсткі — виключно лікувально-реабілітаційного призначення при складних ушкодженнях та після серйозних операцій. Призначені для максимальної знерухомленості гомілковостопного суглоба, а також для використання як фіксатора стопи.
Для виготовлення ортезів різних типів жорсткості використовуються різні матеріали. М'який можна вибрати з неопрену або еластичного трикотажу у формі шкарпетки або напівшкарпетки. Вони приємні до тіла, запобігають парниковому ефекту, забезпечують достатню компресію. Середньожорсткий лангет на ногу обов'язково містить пластини з полегшеного металу або високотехнологічної пластмаси. Зовнішній шар повинен бути виготовлений з непромокальної тканини, а внутрішній з дихаючої та гіпоалергенної, оскільки така конструкція розрахована на тривале незнімне використання. Жорсткий ортез поєднує в собі різні каркасні частини конструкції та кріплення. Часто в ролі каркасу використовують вуглепластик. Ціна на жорсткі бандажі завжди вища, ніж на інші різновиди, тому — складність конструкції та дорожнечу матеріалів, що використовуються при виготовленні матеріалів. Києві, Харкові, Дніпропетровську та ін. Фіксатори з цього матеріалу діють відразу за декількома напрямками: забезпечують щадний масаж, зігрівають та знеболюють травмовану ділянку, гарантують комфортну стабільність гомілкостопа. Бандажі з неопрену виробляють не тільки за кордоном (Іспанія, Італія), але і в Україні, тому замовити та отримати їх у максимально короткий термін не складе труднощів.
Для зняття набряку та купірування болю багато виробників випускають бандажі з спеціальними гелевими накладками, такі пристрої використовують як фіксатор на гомілку.
За призначенням бандажі поділяються на:
- профілактичні;
- функціональні (призначаються за наявності в суглобі незворотних деформацій);
- лікувально-реабілітаційні.
За типом виготовлення можна вибрати з:
- серійних — найдешевших готових ортопедичних пристроїв;
- індивідуальних — виготовлених на замовлення під конкретного пацієнта;
- модульно-збірних — збираються і кріпляться безпосередньо на нозі людини.
Самостійно підібрати підходящий бандаж досить складно, і тим більше не варто виготовляти його своїми руками. У кращому випадку такий виріб виявиться марним, а в гіршому – mdash; ще більше посилить проблему. Характеристики виробу повинен позначити лікар, і тільки після кваліфікованої консультації варто починати пошуки оптимальної моделі.
З правилами догляду та експлуатації обраного ортезу завжди допоможе розібратися відео в тему.
Протипоказання
- Шкірні пошкодження та захворювання в зоні накладання бандажу.
- Трофічні та венозні виразки.
- Деякі флебологічні проблеми, у тому числі тромбоемболія.
- Артеріальна оклюзія.
Як заощадити
Те, що будь-який виріб медичного характеру вимагає суттєвих матеріальних вкладень, ні для кого не секрет. Однак, є способи дещо знизити витрати:
- Якщо захворювання дозволяє, спробувати купити відповідний б/в ортез — їх часто продають люди, які благополучно закінчили лікування та реабілітацію.
- Поцікавитися діючими акціями — постачальники, які купують товари оптом, намагаються реалізовувати надлишок за невисокою вартістю, що дає можливість купити потрібний виріб з гарною знижкою.
На інтернет-майданчиках ціни завжди дещо нижчі, ніж у звичайних магазинах. Звичайно, існує ризик придбати неякісний або невідповідний опис товару. Але убезпечити себе можна простим способом — вибрати оплату післяплатою, вийде трохи дорожче, проте ви зможете переконатися в придатності товару, що одержується, оглянувши його в пункті видачі.