Віброізоляція автомобіля (STP, Шумофф, Practik)
Купаючи автомобіль, його власник прагне отримати комфорт та зручність під час поїздок. Не завжди ці очікування виправдовуються. У роботі автомобіля можуть бути різні проблеми. Однією з них є високий рівень вібрації, що виробляється основними агрегатами та вузлами автомобіля. Щоб максимально знизити ефект дрібного тремтіння, власники автомобіля встановлюють віброізоляцію.
Віброізоляція автомобіля - що потрібно знати
Віброізоляційні матеріали застосовуються на транспортних засобах, у будівництві, прокладці рейок, інженерному обладнанні.  ;
В автомобілі найбільшу вібрацію видають колеса, двигун, трансмісія. Відповідно до обробки віброізоляційними матеріалами піддаються в першу чергу:
- колісні арки
- стіни моторного відсіку
- центральний тунель
Віброізоляція автомобіля здійснюються за допомогою спеціальних листових самоклеючих бітумних матеріалів. Це липкий полімерний шар, що складається з гумової суміші і наповнений технічним вуглецем. Даний матеріал вологовідштовхувальний, антикорозійний та герметизуючий. Часто ці листи зверху мають ще шар фольги.
Головна властивість таких матеріалів – надання більшої жорсткості деталям, поглинання механічної вібрації та перетворення її на теплову енергію.
: - Acoustics (СТК)
- Vizol (Візол)
- Butyplast (Бутипласт)
- StP
- Practik
- Ultimate
- Focal
- Шумофф
- Вібропласт
- Вікар
- СГМ
- Стандарт< /li>
Основні відмінності продукції різних виробників у складі та способі виготовлення мастичного шару. Кожна компанія має кілька марок віброізоляційного матеріалу, які відрізняються за такими показниками:
- коефіцієнт механічних втрат
- розміри листа
- товщина металу, на який матеріал лягає
- наявність необхідних підготовчих процедур.
Різні характеристики віброізоляційних матеріалів призначені для певних ділянок кузова.
На двері, капот, дах – підійдуть листи товщиною 1 - 2 мм з коефіцієнтом механічного поглинання 0,15. Для щитка передка, підлоги, підкрилок коліс, дверей, стелі, задньої полиці салону, багажника рекомендуються листи товщиною 2 - 3 мм і коефіцієнтом механічного поглинання 0, 25 – 0,33.
Центральний тунель краще обклеювати листами завтовшки близько 4 мм і коефіцієнтом механічного поглинання 0,6.
Віброізоляція авто як і теплоізоляція автомобіля не входить до переліку його базової комплектації, тому про її встановлення необхідно подбати самостійно. Краще це доручити фахівцям, хоча для професійних автолюбителів цілком доступно зробити установку віброізоляції в машині своїми руками. Продукцію для віброізоляції можна купити в автомобільних магазинах. Це обійдеться дешевше, ніж замовити послугу на СТО з їх матеріалом.
Здійснюючи розрахунок необхідної кількості «вібри» важливо знати, що не обов'язково покривати всі поверхні віброізоляційними листами, достатньо обклеїти тільки 40 ndash; 70%. Матеріал ускладнює машину, а особливої різниці при 100% обклеюванні практично не помітно. Найбільш затребувана установка віброізоляційних матеріалів в автомобілях, виготовлених на пострадянському просторі, наприклад Ланос або ВАЗ 2109.
Одночасно з віброізоляцією замовляють і шумоізоляцію автомобіля.
Матеріали для віброізоляції краще купити в інтернет – магазин, де докладно описані характеристики кожної марки. Оскільки купівля є достатньо об'ємною, її вартість може бути знижена за рахунок оптової ціни. Товар доставлять до будь-якого міста України. У Києві та Дніпропетровську забрати його можна у день замовлення.