Звукоізоляція (матеріали)
Згідно з народною мудрістю, найголосніше на світі люди вимагають тиші. Для українців звукоізоляція квартири є загальною проблемою, яку кожен вирішує по-своєму. Деякі купують житло у тихих районах, інші – ndash; набувають звукоізоляційні матеріали та коригують умови проживання. При цьому успіх залежить не стільки від матеріалу, скільки від доцільності та правильності його застосування. відсутність ефекту під час використання матеріалів з високими характеристиками. Якщо виключити підроблені шумоізоляційні матеріали, то причини можуть бути три:
- основні джерела шуму визначені неправильно і не всі ізольовані;
- тип товару не відповідає меті використання; li>
- у розрахунках та монтажі конструкції допущені помилки.
Повна шумоізоляція квартири включає:
- ущільнення стін багатошаровими конструкціями з комбінованим складом та властивостями ізолюючих матеріалів;
- облаштування «плаваючої підлоги» з використанням демпферів;
- створення навісної стелі з гіпсокартонних або інших конструкцій;
- використання спеціальних ущільнювачів на дверях та вікнах.
Але навіть така звукоізоляція приміщень не дасть результату без попереднього загортання стиків і тріщин, герметизації стояків, заповнення резонуючих просторів електромонтажних коробок і розеток. ціна на які може змінюватися в залежності від матеріалу, та виробника. Їх принцип дії ґрунтується на ефекті поглинання або відображення звукових хвиль. Шумопоглинаючі властивості мають:
- мінеральна вата (базальтова, скловата, шлаковата);
- синтетичні похідні (аналоги свинцю, пінополіестер, пінополіетилен тощо).< /li>
Також використовується звукоізоляція, що відображає, матеріали для неї складають:
- спінені полімери (у тому числі з фольгованим покриттям);
- гума ( каучук);
- пробка;
- скловолокно і т.д.
Існує два типи шуму – ударний (внаслідок контакту з поверхнею) і структурний (що передається повітрям). З першим ефективно справляються звукоізолюючі, з другим – поглинаючі матеріали. Тому звукоізоляційні матеріали рекомендується купувати в інтернет-магазинах (Київ, Дніпропетровськ, Харків) для створення підкладки під покриття або прокладок між вібруючими площинами. Не виправдано їх застосування в місцях, де необхідно боротися з повітряним шумом. під шпалерами на стіні.
У Дніпропетровську, Києві та інших містах України оптом реалізуються матеріали обох типів, що дозволяють створювати багатошарові конструкції самостійно. Їх сумарна вартість буде нижчою, ніж придбання готових рішень.
Таким чином, на ціну матеріалу для звукоізоляції впливає його виробництво, геометричні параметри та технологічні показники. А ефективність застосування залежить від дотримання законів акустики, будівельних норм та вимог до монтажу.