Котел чавунний, котелок туристичний
Відпочинок на природі: як вибирати туристичний казан і казанок
Сьогодні, виїжджаючи на природу або заміську ділянку, багато хто бере з собою казан або казанок — ці вироби разюче відрізняються від каструлі і застосовуються для приготування своїми руками смачного насиченого плову, каші, м'ясних та тушкованих страв. Хороший туристичний казанок відрізняється від казана розміром, формою та товщиною стінок. Який посуд краще вибрати для реалізації своїх кулінарних здібностей на лоні природи і на що звернути увагу безпосередньо при виборі казанка, ми розповімо далі у статті. Види та відмінності казанків і казанів alt="Котелок туристичний" src="//budopt.ua/image/data/article/sports/turizm/kotelok-turisticheskij.jpg" style="width: 600px; height: 400px;" />
Якоїсь суворої межі чи різниці між двома цими виробами сьогодні проводити не прийнято, проте вся індивідуальність посуду проявляється у властивих тільки їй дрібницях. Давайте розберемося, які бувають казани і як правильно вибрати оптимальну модель.
На сьогоднішній день ми пропонуємо купити або замовити клієнтам нашого інтернет-магазину /p>
- Чавунні;
- Алюмінієві;
- Алюмінієві з антипригарним покриттям.
Чавунні казани
< Цей матеріал для посуду вважається найкращим для приготування перших страв на багатті. Вважається, що узбецький або татарський плов з повною автентичністю вдасться приготувати тільки в чавунному казані через те, що цей матеріал чудово прогрівається і дозволяє страві довго нудитися, а також довго зберігає тепло, через що приготовлена їжа швидко не остигає. >Козан з чавуну має товсті стінки, тільки завдяки яким страва при томленні або зняття з багаття набуває властивого йому унікального смаку і аромату. Загалом, якщо ви плануєте періодично готувати плов або різні тушковані страви, тоді подібний чавунний посуд підходить ідеально. він надає страві пікантного і неповторного смаку і аромату, але, на жаль, використовувати для туризму такий «агрегат» Дещо непрактично: матеріал має велику вагу, тому досить важкуватий, і в транспортуванні вкрай незручний. У турпоходи з метою приготування «їжі для виживання» зазвичай беруть казан з алюмінію.
Алюмінієвий казан
Цей матеріал не такий гарний для приготування насичених, ароматних страв, проте алюміній має відмінну характеристику і переваги, не поступаючись чавунному казанку за які споживач його і вибирає:
- Дешевизна посуду — за вартістю алюмінієвий казан, порівняно з чавунною моделлю, доступнішим і коштує недорого (від 180 грн за штуку);
- Легкість та портативність виробу — такий посуд можна брати вільно з собою в похід і не переживати щодо того, що він обтяжуватиме туристів додатковою вагою;
- Швидке нагрівання — алюміній має властивість нагріватися за лічені хвилини, що в польових умовах або на привалі є досить цінною якістю. Тим не менш, їжа в такому казанку також швидко і остигає.
Порада від інтернет-магазину «БудОпт»: щоб їжа в процесі приготування не пригорала, алюмінієвий казан перед використанням необхідно ретельно прожарити.
З антипригарним покриттям
Сьогодні багато постачальників туристичного посуду стали пропонувати казанки великих розмірів з тефлоновим (антипригарним) покриттям. Як правило, це тонкостінні моделі, що більше нагадують каструлю, ніж казанок. На жаль, вони мають певні мінуси, до яких потрібно віднести такі:
- Антипригарне покриття при високій температурі розжарюється та відшаровується;
- Прожарювати посуд не є можливим;
- Такий посуд недовговічний.
Однак такий посуд має і деякі переваги:
- Невелика вага
- Прийнятна ціна
- Подібне начиння відмінно поєднується з індукційними пічками.
Варто врахувати, що, застосовуючи емальовані казани, отримати потрібний ефект у приготуванні плову ніяк не вийде, а застосування шумівки в процесі приготування їжі взагалі може дуже швидко зіпсувати даний матеріал. budopt.ua/image/data/article/sports/turizm/chugunny-vok.jpg" style="width: 600px; height: 400px;" />
На вітринах господарських або туристичних магазинів можна зустріти різноманітність казанків різних за формою. Найкращим, звичайно, прийнято вважати чавунний казан, адже він робиться методом лиття, що наділяє виріб такими особливостями як міцність і тривала експлуатація. Щоправда, незважаючи на це, поводитися з великоваговим виробом необхідно дбайливо і обережно, тому що при падінні воно може розколотися.
Чавунний вок — вибір людей, які дотримуються принципів здорового способу життя та харчування через те, що даний казан є ємністю для приготування та гасіння продуктів з найменшими втратами смакових якостей і корисних речовин. Має вигляд великої конічної сковороди-котелка, що робить його ідеальним інструментом для обсмажування продуктів. Вибираючи форму виробу, потрібно акцентувати увагу на тому, що і як ви збираєтеся в ньому готувати:
- Чавунний казанок має товсті стінки та щільне дно — сферичне чи плоске. Куляста форма казанка — класика жанру. Прекрасно підходить для приготування їжі на тринозі.
- З плоским дном казани підійдуть для приготування їжі на газовій або електричній плиті. Вибираючи такий посуд, зверніть увагу, щоб об'єм казана був не більше 7-8 л, оскільки більший розмір погано прогріватиметься. .
Котелки та їх види: як вибрати
Такий вид посуду як казанок має менший розмір, ніж казан, тому що його основне призначення полягає у приготуванні їжі у туристичних походах. Щоб нагодувати смачним та ситним обідом групу людей із 10-12 осіб, потрібно використовувати не менше трьох котелків. Для організації пікніка на природі легко можна застосувати похідний казанок великого об'єму, залежно від кількості людей, зрозуміло. li>Сталь;
Використовувані у виробництві перелічені матеріали роблять посуд легким та актуальним для походів та пікніків тому що її дуже зручно транспортувати. Найдоступнішим матеріалом вважається сталь — нержавіючий котелок зі сталі неймовірно міцний і товстостінний, тому в ньому легко виходить готувати смачні, насичені та ароматні страви без їх пригорання до дня котелка.
Кращий котелок для багаття — титановий, тому що він товстіший і дно у таких моделей щільніше. Однак алюміній і сталь чудово підходять для приготування супів, каш і юшки, так що принципової різниці між матеріалами не спостерігається.
Щоб втілити свої кулінарні здібності на природі, необхідно використання триноги для казанка, інакше на безпосередньому вогні (наприклад, поставивши начиння на цеглу чи каміння) страва може пригоріти, а зовнішня частина казанка почне чорніти. Обробляти оболонку казанка немає необхідності, але й не забороняється на відміну від казанків з антипригарним покриттям. Змащувати виріб не рекомендується.
Великий котел об'ємом до 40 л призначений для приготування їжі на велику кількість людей — такого розміру котелки нерідко використовуються в кемпінгу, армійських, польових загонах та ін. У побутових цілях, звичайно ж, подібний обсяг не актуальний.
Рекомендація від БудОпт: перш ніж купувати казанок, постарайтеся прикинути, на яку кількість людей планується подальше приготування в ньому їжі, і з простого розрахунку (1 л — на одну людину) вже зупиняйтеся на якійсь певній моделі.
Як вибрати казанок
Насамперед, зверніть увагу на форму виробу. Котелки, як відомо, бувають:
- Сферичні форми — такі казанки однаково зручні як у приготуванні їжі та так і в миття після. Вони їжа готується рівномірно, оскільки простір усередині прогрівається з усіх боків. Є, звичайно, і мінус — габаритність виробу, проте цей недолік завжди можна перетворити на перевагу, поклавши в казанок в умовах походу дрібні каструльки, кухлі тощо.
- Овальні казанки — ці моделі менш зручні й у них вміст прогрівається негаразд рівномірно. Подібним чином були спроектовані армійські казанки, але вони призначалися не для приготування їжі, а для безпосереднього її вживання з них. потрібний подібний посуд — туристичні походи, відпочинок на дачі або вилазка на берег моря/озера із друзями. Звідси вже й витікатиме розмір та обсяг начиння. Головне, визначитися з формою та матеріалом. Але при виникненні будь-яких складнощів ви завжди можете звернутися за допомогою до наших консультантів, які допоможуть оформити доставку по всій Україні післяплатою або по передоплаті зі складу в Києві або Дніпропетровську. При покупці товару оптом, він відпускається з гарною знижкою — про це менеджер вас повідомить.