Грифи для штанги та гантелі
Який гриф купити для тренувань вдома чи в залі: тонкощі та нюанси вибору
Тяжка атлетика як вид спорту широко популяризувалася в СРСР і вважалася гордістю радянського спорту, тому що на рахунку багатьох атлетів була велика кількість блискучих перемог та встановлених світових рекордів. Підростаюче покоління з юних років опановувало знаннями про те, яким шляхом штанга рухається вгору, які піднімати ваги доцільніше і як сприймає людське тіло подібні навантаження. budopt.ua/image/data/article/sports/ganteli/grif-dla-shtangi.jpg" style="width: 600px; height: 400px;" />
Але час не стоїть на місці і в 21 столітті в нашій країні та світі в цілому, окрім важкої атлетики, активно розвиваються й інші силові види спорту, такі як пауерліфтинг, бодібілдинг, кросфіт. Об'єднуючою ланкою є не тільки тренувальний процес, що здійснюється в тренажерному або спортивному залі, а штанга. Однак кожна з перерахованих спортивних дисциплін має свій тип грифа і, якщо у ваших планах гриф купити для дому або спортзалу, тоді наведена інформація буде доречною.
Що таке гриф: опис снаряда і класифікація за типами< /h2>
Як відомо, штанга є спортивним снарядом, який складається з, власне, грифу та певного вагового навантаження, що виставляється спортсменом з використанням дисків різної маси перед виконанням силових вправ. Техніка безпеки зобов'язує застосовувати спеціальні замки або затискачі для закріплення млинців, щоб ті не завдали травми спортсмену або пошкоджень підлогового покриття у разі зісковзування з грифу.
Як ми мимохіть згадали раніше, гриф буває кількох типів:< /strong>
Гриф стандартної штанги
Є монолітним грифом діаметром 25 мм по всій довжині, що не має посадкових втулок під млинці і замок. Важить часто від 10 до 20 кг.
Відео про грифи для штанги
Гриф олімпійської штанги
Відмінність цього грифа від попереднього в тому, що на кінцях його є втулки для закріплення дисків, що обертаються незалежно один від одного. Вага грифа постійна — 20 кг, а щодо розмірів, то в довжину він — 220 см, в діаметрі — 28 см. Його друга назва — важкоатлетичний, тому що, що цілком логічно, він широко застосовується у важкій атлетиці завдяки своїм пружинним властивостям, за рахунок яких атлету легше виконувати вправи та тягнути» ваги.
Гриф жіночої олімпійської штанги
Практично нічим не відрізняється від попереднього типу грифа, різниця полягає в тому, що цей гриф для дівчат коротший на 5 см (205 см), менше в діаметрі на 3 мм (25 мм) і легше за вагою на 5 кг (15 кг).
Гриф для пауерліфтингу
Пауерліфтинг — спортивна дисципліна, у якій під час виконання, наприклад, жиму, станової тяги чи приседа атлет працює з набагато більшими вагами, ніж це практикується у важкій атлетиці. Це зумовлює і вимоги до снаряду — гриф штанги для пауерліфтингу жорсткіший, ніж олімпійський, хоча і має зовнішню схожість з ним. Якщо говорити про розміри, то вага така сама — 20 кг, а діаметр становить 29 мм.
Наведені вище типи грифів можна сміливо віднести в одну групу — Прямі грифи. Нижче розглянемо фігурні — не менш затребувані та часто зустрічаються в тренажерних залах.
Z-подібний гриф
Цей гриф ще називається EZ грифом, що походить від англійської easy — просто. Він має вигнуту форму і, як правило, застосовується у вправі на біцепс, тяги штанги до підборіддя та у французькому жимі на трицепс. Завдяки такому кривому грифу новачки можуть правильно виконувати підйоми на біцепс без закручування зап'ясть, що відбувається зазвичай при слабких передпліччя або, власне, зап'ястя. Гнутий гриф перед прямим має незаперечну перевагу — в момент виконання вправи кисті рук, охоплюючи гриф, приймають анатомічно правильне положення.
W-подібний гриф
Це ще один фігурний тип грифа, що має схожі риси з попереднім, тільки більш ущільнений. Його можна сміливо називати доопрацьованою версією EZ. Цільове призначення грифа — французький жим лежачи, тому що виконувати його можна нейтральним хватом. За рахунок цього посилюється навантаження на м'яз, що проробляється, що, безумовно, позначиться найкращим чином на результаті. Є атлети, які прокачують м'язи біцепса за допомогою W-подібного грифа, але в такому разі навантажуються додатково передпліччям.
Як вибрати гриф для дому і на що звернути увагу
У зв'язку зі стрімким розвитком моди на здоровий спосіб життя та заняття спортом багато хто прагне до облаштування власного домашнього залу для тренувань, що також зумовлено і катастрофічною нестачею часу на відвідування тренажерних залів та фітнес-центрів. Тому опишемо кілька факторів, здатних допомогти вам у питанні вибору грифа для домашніх силових тренувань. і фігурним. Останній — значно коротше, тому для людей, які живуть у стиснених умовах, це є чудовим виходом із ситуації, оскільки з прямим грифом можна в кімнаті і не розвернутися.
Посадковий діаметр грифа
Грифи бувають не тільки різних типів, а й видів, серед яких виділяють: олімпійський (посадковий діаметр - 50 мм), американський (посадковий діаметр - 25 мм) і європейський (посадковий діаметр - 30 мм) - mdash; враховуйте цей параметр під час замовлення млинців. Ще один нюанс: якщо вдома у вас є якийсь гриф (наприклад, гриф для гантелі), тоді вам має сенс гриф купити з тим же діаметром, щоб надалі не переплачувати на вартості дисків для них.
Під який замок
На сьогоднішній день відомо три типи затискачів для штанги:
- Гайка — такі замки завжди йдуть у комплекті з грифом і механізм їхньої дії дуже простий — накрутив/розкрутив. Єдиний мінус — швидко набридає постійно накручувати та розкручувати.
- Гладка втулка — перевагою таких затискачів є швидкість: швидко одяг, швидко зафіксував, швидко зняв. До того ж, ступінь надійності гладка втулка має досить високий.
- Пружина — такий тип замків найчастіше можна зустріти в «качалці»; механізм дії дуже простий — стиснули ручки та одягли на гриф. Та й за ступенем надійності не поступається гладкій втулці. довжину 180 см, в діаметрі — 30 мм та з розрахунковим навантаженням на нього 150 кг. До речі, щодо останнього параметра — цим визначається вантажопідйомність грифа, тобто максимальна вага, яку атлет може піднімати без побоювань, що гриф під ним зламається. Тому в документах при покупці грифа дана цифра обов'язково має бути прописана — звертайте на це увагу і не купуйте виріб, якщо такої інформації немає.
Додаткове спорядження для силових тренувань та фітнесу
У каталозі інтернет-магазину Budopt.ua завжди можна купити та замовити повний спектр атлетичних аксесуарів та інвентарю для фітнесу, йоги, пілатесу, бодібілдингу і т.д., який включає гантелі, гриф для гантелі, накладки на гриф, що часто використовуються при присіданнях, набір дисків для штанги, атлетичні пояси, рукавички та килимки для тренувань та багато іншого.
При Замовлення оптом для покупців діє знижка, про яку можна дізнатися безпосередньо у продавця в момент здійснення замовлення. Відправити покупку можемо післяплатою або по передоплаті по всій Україні зі складу в Києві або Дніпропетровську.
Приємних покупок та ефективних тренувань!