Що краще вибрати для шумоізоляції автомобіля
Комфортно їздити не заборониш. А який комфорт без тиші? Їзда на авто в якому проведено шумоізоляцію кардинально відрізняється від такої, де ця операція не була виконана. Тихе "дзижчання" двигуна, якісний звук аудіосистеми, відсутність зовнішніх шумів зачаровують, тоді як гуркіт і скрип частин автомобіля не просто дратують, а здатні довести до "білого гартування" навіть найзапеклішого флегматика.
Усьому виною шуми - звукові коливання різної амплітуди (частоти), що викликають у людини неприємні відчуття. Але крім відчуттів, підвищені шуми та вібрація викликають у людини хворобливий стан – підвищення тиску, почастішання серцевого ритму, негативні зміни у роботі серцево-судинної системи.
За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я (ВООЗ), тривалість життя в мегаполісі, при постійному впливі підвищених шумів скорочується на 10-15%. Як це не прикро для автолюбителя, одним із постійних джерел шуму є автомобіль.
У виробників обезшумка авто стоїть не на першому, і навіть не на другому місці - ближче до останнього. По-перше, сучасні технології автокомпонентів таким чином дозволяють виробнику вписатися в існуючі норми (74 дБ у європейців, 77 дБ на наш ГОСТ). По-друге, шумовіброізоляція автомобіля підвищує його вартість, а значить знижує конкурентність. По-третє, рівень шуму при їзді європейськими дорогами на порядок нижчий. Але ми щось їздимо українською.
Звідси висновок - "хочеш комфортно їздити роби шумку авто". Але є ще одна проблема – кваліфікованих фахівців у сфері проведення шумовіброізоляції можна перерахувати на пальцях. Зробити грамотну шумо-, тепло-, віброізоляцію – це не колесо підкачати. Потрібно розібрати півавто, а потім його ще правильно зібрати. Звичайно, краще звернутися до досвідчених перевірених професіоналів у яких шум авто займе в 10 разів менше часу, ніж у того хто виконує таку роботу вперше. Але цілком реально виконати шумоізоляцію автомобіля своїми руками.
Один з важливих факторів якісного обезшумлювання автомобіля - правильний підбір матеріалів.Купити шумоізоляцію одного виду, обклеїти нею авто та отримати ідеальну тишу в автомобілі не вдасться. Шуми різного походження, що виникають у транспортному засобі, і для їх усунення будуть потрібні різні матеріали - вібродемпфуючі, звукопоглинаючі, що усувають скрипи.
Схема розташування ізолюючих матеріалів
На прикладі асортименту нашого інтернет-магазину БудОпт ми зробимо огляд матеріалів для знешумлення автомобіля.
Оголосіть весь список шумоізоляційних матеріалів…
Під час проведення робіт з повної шумовіброізоляції автомобіля застосовуються такі матеріали:
-
вібродемпфери
-
шумопоглиначі
-
шумізолятори
-
антискрипи
Вібродемпфери
Вібродемпфери (інші назви “вібра”, вібропоглинач, віброізоляція) застосовуються для зниження структурного шуму , гасіння механічних коливань (мікровібрацій) шляхом перетворення їх у теплову енергію Існує кілька видів таких матеріалів, вихідною сировиною для виробництва яких в основному є в'язкі продукти: бітуми, мастики, бітумно-мастикові комбінації, полімерні композиції, спінений каучук, бутил-каучук. Оскільки вібраційні шуми в загальному складі автомобільних шумів займають найзначніше місце, близько 60 %, якісна вібра плюс правильність підбору та обклеювання мають вирішальне значення в шумінні авто.
Джерела шуму в автомобілі
Чим більша товщина вібродемферу, тим більшим коефіцієнтом зниження шуму він має. Наприклад, у відомого виробника ТМ Шумоff віброізоляція марки М2 (товщина 2 мм) має коефіцієнт звукопоглинання 86%, М3 (3 мм) - 88%, М4 (4мм) - 89%. При жорстких обмеженнях ваги вібродемфера або інших параметрів використовуються спеціальні матеріали, наприклад, з високов'язкого алюмінію з адгезивом (ШУМОFF BASS). Прі виняткових робочих характеристиках такий матеріал міцніший, має малу вагу і товщину всього 400 мкм.
При проведенні шумовіброізоляції віброю можна (і потрібно) обклеювати практично всі частини автомобіля - двері, капот і підкапотний простір, салон, багажник та інші. Існує віброізоляція, яка встановлюється як за допомогою нагрівання феном, так і за допомогою липкого шару. Остання популярніша у автолюбителів і працювати з нею простіше. Під час встановлення віброізоляційний матеріал наноситься безпосередньо на метал, тому крім основної функції він також є засобом антикорозійного захисту.
В асортименті інтернет-магазину БудОпт є віброізоляція наступних ТМ:
-
Practik
-
StP
-
ШумоFF
Віброізоляція капота
Шумоізоляція
При розгляді шумоізолюючих матеріалів можна зустріти досить різні трактування та чітку лінію розмежування між різними матеріалами провести вдається не завжди. Такі матеріали виготовляються з пористих (комірчастих) або волокнистих матеріалів таких як спінені поліетилен, гума, поліуретан, штучна та натуральна повсті, неткане полотно. Шумоізоляція за типом роботи поділяється на два види - шумопоглинаюча та звуковідштовхувальна.
Шумопоглиначі дорожчі, мають відкрито-пористу структуру (спінена гума, пінополіуретан) і призводять до загасання звукових хвиль у середовищі матеріалу. У роботі вони в кілька разів ефективніші за пінополіетилени - коефіцієнт загасання звуку 90-95 %. Яскравий приклад таких матеріалів - серія ШУМОФФ Герметон. Матеріал дозволяє максимально знизити рівень шуму в авто, отримати найкраще звучання аудіосистеми.Шумоізолятори (звукоізолятори) - частково поглинають, але більше відображають шуми, що надходять. Найбільш популярна вихідна сировина для таких матеріалів - спінений пінополіетилен (пінополіетилен). Інша, часто вживана назва таких шумоізоляторів - СПЛЕН (СПЛЕН). Шумоізолятори випускаються в листах з липким шаром з одного боку та алюмінієвою фольгою з іншого. Це дешевий і доступний матеріал для шумоізоляції, проте фахівці рекомендують врахувати, що матеріали, що шумовідбивають, добре працюють при суцільному проклеюванні, дещо знижують роботу віброізоляції (повертають частину коливальних хвиль). Рекомендуються для обклеювання зовнішньої частини кузова авто. Наприклад, з боку моторного відсіку або у багажнику. Через закрито-комірчасту структуру СПЛЕН не тільки звуковідбивний, а й відмінний теплоізолюючий матеріал. Не вбирає вологу, тому не змінює своїх робочих характеристик (на відміну від повсті, наприклад) при попаданні вологи. Деякі автолюбителі для шуму авто застосовують будівельний СПЛЕН, який використовується для тепло-, шумоізоляції квартири. Не радимо так робити. Дешево, але недовговічно та неефективно.
Висновок наступний - шумоізоляція з пінополіетилену з фольгою (СПЛЕН) недорогий, доступний якісний матеріал для шумовіброізоляції, що підходить для більшості авто. При підвищених вимогах до зниження шуму краще використовувати шумопоглиначі типу Шумофф Герметон.
У лінійці БудОпт представлена шумка зі спіненого поліетилену та каучуку, нетканого полотна, спіненої гуми, пінополіуретану, багатошарові. Торгові марки
-
Practik
-
ШУМОFF
-
Ultimate
-
ВЕРДАННЯ
-
StP
-
OneFlex
Шумоізоляція салону
АНТИСКРИП (прокладочні матеріали)
Для усунення шумів та скрипів на стиках частин автомобіля виробники виготовляють спеціальні прокладочні матеріали, які ще часто називають “антискрип”. Матеріали укладаються в стиках панелей обшивки салону та дверей, по лініях примикання торпедо, у місцях приляганняя декоративних елементів, на повітроводах та пучках проводів.
Функцію антискрипу, по суті, може виконати будь-який м'який матеріал, який перебуваючи в між деталями, що з'єднуються, запобігає стукам і скрипам. Але краще скористатися заводськими матеріалами, які довговічніші, зручніші в монтажі.
У більшості до прокладних матеріалів пред'являються і підвищені вимоги щодо естетичності - вони можуть бути видимими. Як прокладний, ущільнюючий матеріал у невидимих місцях можна використовувати смуги зі спіненого поліетилену або каучуку. Видимі місця обклеюються спеціальним антискрипом із синтетичної тканини, нетканого полотна. і т. п., що мають привабливий зовнішній вигляд.
В асортименті БудОпт для цих цілей можна купити ущільнювачі:
-
ШУМОФФ Карпет, Акустик
-
Антискрип Ultimate
-
StP Бітопласт, Маделін MELSI
Обробка дверей антискрипом
Вищенаведений перелік шумоізоляційних матеріалів охоплює практично повний спектр матеріалів для шумовіброізоляції авто. Але не все. На автомобільному ринку регулярно з'являються нові матеріали, які можуть бути комбінацією існуючих, так і інноваційними. Шум авто, навіть якщо виконувати її самостійно, досить витратний захід і з фінансів, і за часом. Консультація кваліфікованого продавця або установника просто необхідна при виборі матеріалів для знешумлення автомобіля, визначення місць обклеювання та відсотка покриття.
Вибираємо якийсь матеріал для шумоізоляції та віброізоляції автомобіля використовувати
Обезшумка. Етапи шумоізоляції автомобіля та матеріали для авто
+38 (098) 609-53-93, +38 (066) 698-97-94, +38 (093) 246-22-24