Гирі спортивні
Особливості гиревого спорту: яку гирю купити спортсмену-початківцю
Якщо спортсмен вирішив освоїти гирьовий спорт, то цілком логічним назріває перше питання, яке зводиться до того, яку гирю вибрати для початку? Гиря досить ефективний інвентар для проведення силових тренувань щодо нарощування м'язової маси та розвитку сили. Саме тому новачки та досвідчені силовики завжди охоче підшукують функціональну та довговічну гирю. Раніше гирі купити було не так і просто, адже виробники віддавали перевагу важким конструкціям. Сьогодні можна запросто розпочинати тренування з легких гир і підвищувати поступово темп занять.
Як правильно вибрати гирю, які види має цей інвентар і яким виробникам віддати перевагу, обговорюватимемо в цій статті.
Як грамотно підібрати гирю: орієнтація на фізичні можливості
Для того щоб ефективно і без зриву спини займатися гирьовим спортом слід для початку розрахувати свої фізичні можливості, а потім вибирати відповідну за характеристиками гирю. Силові тренування вимагають ретельного та уважного підходу до вибору інвентарю. Якщо ви раніше займалися жимом зі штангою, вибрати гирю просто. Якщо ваш жим був менше 100 кг, то слід спочатку купити гирю 16 кг, якщо більше — 24 кг. Дівчата починають свої тренування з ваги не більше 8 кг.Деякі спортсмени, які займалися тягою чи жимом, намагаються обходити початковий рівень, нехтуючи правилом поступового нарощування навантаження, і одразу набувають гирі великої ваги. На нетреновану групу м'язів підйом великовагової гирі може призвести до зриву спини і травм, навіть якщо спочатку здається, що гиря легка. Тому нехтувати порадами професійних тренерів або спортсменів краще не варто. . Стандартні параметри:
- Гиря 16 кг. Зазвичай використовується новачками чи спортсменами, які хочуть розвинути витривалість. 15-20 підходів можна виконати з гирею такої ваги.
- Гиря 24 кг. Найпопулярніша вага гирі: і не дуже важко, але й не так просто з ним працювати. Використовують гирю професіонали та новачки з гарною фізичною підготовкою для моделювання гарного біцепса та рельєфу тіла.
- Гиря 32 кг. Активно застосовується у спортзалах для прокачування м'язів та набору м'язової маси. Але тут треба бути вже обережнішим із ривком. З 32 кг рекомендується одягати захисний пояс, який забезпечить фіксацію спини та захистить хребет від розтягувань та травм.
Достатньо сьогодні знайти гирю 8, 36, 48 кг. Такий формат інвентарю менш популярний серед вітчизняних спортсменів, тому потрібно буде побігати і пошукати потрібну вагу або прошерстити інтернет-магазини та замовити необхідну модель. Але перш ніж замовити або купити в інтернет-магазині інвентар якоїсь ваги, проведіть хоча б одне тренування в спортзалі з тренером або досвідченим товаришем і зрозумієте, яку гирю слід купити для початкового етапу тренування.
Матеріал і форма гир
Класичною і найбільш оптимальною формою гир вважається куля. Щоб корозія не поглинала гирю, потрібно було створити найменшу поверхню, тому куля вважається ідеальною формою для цього. Гірі СРСР неваляшки були створені саме за таким принципом. На сьогоднішній день такі гирі служать спортсменам бездоганно. Але якщо раніше виготовлялися лише цільнолиті моделі гир, то сьогодні є й розбірні гирі. Другі прийшли до нас із Заходу, де активно модернізується весь спортивний інвентар.
Матеріал, з якого виготовляють гирі, є визначальним моментом при придбанні інвентарю, оскільки від якості матеріалу залежить довговічність гирі. Неваляшки СРСР робили із заліза, тому вони до цього часу застосовуються спортсменами — така конструкція довговічна.
Найактуальніша і досі популярна у наших постачальників величезним попитом є гиря залізна або чавунна. На чемпіонатах з гирьового спорту зазвичай використовують гирі із заліза, хоча принципової різниці не існує. Обидва види матеріалу довговічні та міцні. Хорошої якості гантелі роблять тільки з цих матеріалів.
Гирьовий спорт: переваги занять з гирею
Якщо ви раніше не замислювалися про те, щоб тренуватися за допомогою гирі, то сьогодні майже кожне фітнес-тренування не проходить без цього інвентарю, навіюючи думка про те, що «Мені теж потрібно було підтягнути живіт, привести м'язи в тонус» і т.д. Будь-яке силове тренування — це ризик отримати травму, але якщо спорядитись якісним екіпіруванням у вигляді захисного поясу, гравітаційних черевиків, кистьових напульсників і т.д., які ви легко зможете знайти в каталозі нашого магазину за привабливою ціною, ризик знижується до нуля. Завдяки гіровому спорту можна:
- Розвинути неймовірну витривалість;
- Змоделювати гарний рельєф тіла;
- Виробити силу; li>
- Збільшити силовий показник;
- Поліпшити кровоносну систему;
- Досягти відмінних результатів у бодібілдингу і т.д.
Спортивні гирі при правильному застосуванні грають найважливішу роль при моделюванні тіла. Виробляється спритність рухів, покращується координація. Тому займаючись таким спортом систематично, хоча б 3 рази на тиждень або щодня по 30 хвилин ви приречені. мати стрункий красиве і здорове тіло. width: 600px; height: 400px;" />
Займаючись гирьовим спортом, можна в буквальному значенні «зліпити» красиве, пружне, витривале тіло. Навіть у фітнесі з'явилася гиря, яка дозволяє опрацювати важкодоступні ділянки тіла людини. Спортивна гиря може принести багато користі, якщо правильно вибрати її і поступово збільшувати навантаження на м'язи тіла. А наш магазин вам з радістю в цьому допоможе, відправивши товар післяплатою або по передоплаті по всій Україні зі складу в Києві або Дніпропетровську. Постійних клієнтів ми радіємо знижкою, що дозволяє купувати товари недорого, а для тих, хто замовляє оптом, ми пропонуємо вигідні умови співпраці та продукцію за приємною вартістю.
Приємних покупок та ефективних тренувань!