Манекен для боротьби, борцовський манекен
Борцівські манекени та тренажери для єдиноборств — їх особливості та тонкощі вибору
Перші прообрази сучасних тренувальних манекенів для боксерів, борців та майстрів різних єдиноборств з'явилися тисячі років тому — спочатку у вигляді звичайних шкіряних мішків, набитих піском або ганчір'ям (на Заході) та спеціальних дерев'яних пристосувань (на Сході). Принципових змін у конструкції вони не отримали і донині — оскільки в основному вдосконалення торкнулися лише застосовуваних матеріалів та реалістичності тулуба «умовного противника».
На відміну від виключно «ударних» манекенів (які активно використовуються як професіоналами, так і любителями), борцівський манекен призначений переважно для новачків, які вирішили займатися самбо, дзюдо, греко-римської, вільної або іншими видами боротьби, що практикують безліч кидкових прийомів. Причина цього очевидна — кидкова база у борця-початківця практично відсутня, і тому його реальний спаринг-партнер може не раз просто встромитися головою в підлогове покриття або отримати серйозний перелом. Натомість манекен для боротьби у цій ситуації — «суперник» для відпрацювання будь-яких видів прийомів (у тому числі больових) ідеальний. data/article/sports/mati/maneken-dla-borby.jpg" style="width: 900px; height: 600px;" />
Подібні манекени для тренувального процесу випускаються в різних модифікаціях:
- з великою або малою вагою;
- різної висоти;
- різного розташування центру тяжіння
- з натуральних або штучних матеріалів;
- з спрямованими вперед, в сторони або провисаючими «руками» і т.д.
Крім того, принциповою відмінністю є наявність у манекена однієї або двох ніг (перший тип призначений в основному для спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою, а другий - для тренувань відпрацювання прийомів у вільній боротьбі, а також дзюдо або самбо). , найбільш універсальний та підходить для занять величезною кількістю видів боротьби, включаючи ММА. Залежно від постачальника (фірми-виробника) матеріалом для корпусу манекена служить досить товста, 2-3 мм, шкіра, або дуже міцна і щільна, до 1 кг/м2 і більше, ПВХ-тканина. Наповнювачами виступають комбінація крихти з поролону і гуми, або ганчір'я з текстилю (додаткова вага може бути створена за допомогою полотняних мішечків, що вставляються всередину, з керамзитом або дробом).
Наявність пари ніг істотно підвищує тренувальні можливості такого манекена, дозволяючи відпрацьовувати Крім того, окремі види боротьби передбачають і використання больових прийомів на лицьові м'язи, внаслідок чого голова манекенів нерідко виконується з дуже сильними. високою деталізацією.
Дерев'яний манекен Він Чун
Особливо слід згадати і абсолютно унікальний виріб, створений для тренувань у бойовому мистецтві вин-чун (строго кажучи, що не відноситься до класичних видів боротьби, але за статистикою є найпоширенішим бійцівським манекеном у світі). /p> Цей знаменитий тренажер був модифікований з найдавнішого манекена для кунг-фу спеціально для одного з його напрямків — вин-чуна. Точнісінько відповісти на запитання, що з'явилося раніше — саме єдиноборство вин чун чи створений навчання йому манекен, сказати сьогодні неможливо. Однак, згідно з однією з давніх китайських легенд, у Шаоліні (прямо у дворі монастиря Сиу Лам) була алея спеціалізованих манекенів з полірованої деревини, кожен з яких призначався для відпрацювання тих чи інших прийомів бойового мистецтва. Одним з них був і манекен для боротьби вин чун, спочатку простіша конструкція якого поступово трансформувалася в сучасну — з трьома «руками» та однією «ногою». Розробка прийомів на ньому (яка практикувалася навіть великим Брюсом Лі) навіть носила однойменну назву — «техніка дерев'яного манекена», що включала близько 140 рухів. Нині вона скоротилася до 116, і поділяється на групи, причому метою кожної з них є тренування швидкості бійця, фізичного гарту до ударів рук і ніг та його вміння дотримуватися балансу при швидких рухах.
Висота центрального дерев'яного стовпа-тулуба для занять вин чун становить близько 165 см, діаметр — 20-25 см. Дві бічні «руки» розташовуються на всі боки, одна по центру, а «нога» виконується в зігнутому вигляді. chuchelo-dlja-borby.jpg" style="width: 900px; height: 600px;" />
Варто відзначити основні переваги, які переконливо підкреслюють необхідність використання даного спортивного інвентарю:
- високу міцність матеріалу, що посилюється ремінними стрічками (інакше кажучи) , пошкодити даний спортінвентар без спеціальних ріжучих інструментів неможливо); нетравмонебезпечною);
- конструктивно загальне виготовлення голови та тулуба (що виключає відрив голови при відпрацюванні задушливих прийомів на шиї);
- відсутність «скарг» манекена на біль при численних ударах, кидках, захопленнях, задушеннях і т.д.;
- можливість проводити тренування в будь-який зручний час і в будь-якому місці.
Ознайомитись тим, як працювати з борцівськими манекенами, а також як виготовити манекен своїми руками за наявності хоча б мінімального досвіду роботи з деревом та найпростішим інструментом, найкраще, переглянувши відповідне відео, яке ми пропонуємо вам на цій сторінці:
Вибір борцівських манекенів
При пошуку оптимального манекена для боротьби першим правилом є те, що він повинен бути точно підібраний під індивідуальні особливості спортсмена. Оптимальними параметрами вважаються висота на 10-15 см менша, ніж зростання борця, і маса манекена для занять боротьбою, що приблизно вдвічі поступається ваги спортсмена (способи регулювання маси були згадані вище). «Руки» опудала, по можливості, повинні бути якомога м'якшими і добре згинатися. Шви в ідеальному манекені — бездоганної якості виконання, розташовуються всередині та прошиваються особливо міцними нитками. Матеріалом обшивки може бути натуральна шкіра, або настільки природний, але дуже зносостійкий поливинилхлорид. Наповнювати манекен допускається тканинним ганчір'ям або синтетикою (найчастіше у вигляді дрібної крихти).
Перед покупкою незайвим буде ознайомитися з відгуками власників аналогічного або схожого інвентарю, щоб дізнатися на чужому реальному досвіді всі можливі «підводні камені» в роботі з тим чи іншим тренажером для єдиноборств. Як і де купити? у сотнях варіантів нині пропонує наш спеціалізований інтернет-магазин. Причому як в роздріб, так і оптом, післяплатою або оплатою з карти, брендові комплекти і моделі, доступні для невеликих бюджетів, тобто дешеві манекени (іноді з більш, ніж значною знижкою). Вибрати та замовити те чи інше опудало для боротьби можна у всіх обласних центрах України (з яким завгодно набором характеристик та гарною ціною у таких найбільших містах, як Київ, Дніпропетровськ, Одеса чи Харків).