0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Віброізоляція автомобіля. Їздимо з комфортом

Віброізоляція автомобіля. Їздимо з комфортом
Механічні коливання називаються вібрацією. Слово “вібрація” походить від латинського “vibratio”, що означає “тремтіння, коливання”. Найпростішим прикладом вібрації є гармонійні коливання.
У більш вузькому розумінні, стосовно людей, вібрація - це механічні коливання в діапазоні від 1,6 до 2000 Гц, що викликають певні відчуття у людини.

 

Вібрація в автомобілі
Вібрація в автомобілі
 

Вібрація та її вплив на людину

Вібрація має вплив на дуже багато сфер діяльності людини. Робота практично всіх механізмів, заснована на ударному та зворотно-поступальному русі - насоси, компресори, двигуни внутрішнього згоряння, верстати, ручний інструмент (перфоратори, дрилі) - супроводжується вібрацією. А який автомобіліст не мріє про якісну віброізоляцію свого автомобіля?! Багато галузях вона застосовується з користю. Наприклад, у будівництві при укладанні бетонної суміші, переміщенні сипких матеріалів. У гірничодобувній при дробленні та сортуванні сировини, що видобувається. Але безпосередньо на людину вібрація має шкідливий вплив. Її вплив залежить від частоти і може спричинити серцево-судинні спазми, порушення роботи серця, психічні захворювання. Існує навіть професійне захворювання – вібраційна хвороба (успішно лікується лише на ранній стадії). Норми технологічної вібрації, допустимі в людини, встановлюються стандартами ГОСТ 12.1.012-90, ДСН 3.3.6.-039-99. Її вимір проводиться спеціальним інструментом – віброметром.

 Віброметр
Віброметр
 

Вібрація та шум - подібності та відмінності

З позиції фізики особливої різниці між вібрацією та шумом немає. І перше, і друге. - коливання. Але за впливом на людину різниця є. Вібрація сприймається вестибулярним апаратом, органами дотику при впливі на людину коливань механічних тіл із частотою до 20 Гц. Коливання із частотою понад 20 Гц сприймаються як шум та вібрація органами слуху. Відповідно, матеріали для віброізоляції та шумоізоляції використовуються різні, оскільки в першому випадку потрібно демпфувати коливання твердого тіла, а в другому – поглинути звукові хвилі. Для віброізоляції як вихідні матеріали застосовують бітуми, мастики, каучук, для звукоізоляції - спінений поліетилен. Основні місця перебування людини, які потребують зменшення звукових та механічних коливань – авто, квартира чи будинок. Шумовіброізоляція автомобіля та шумоізоляція квартири - важливі складові комфортного життя.

Для зниження амплітуди коливань частин автомобіля (вібродемпфування) застосовується спеціальний матеріал  - віброізоляція. Інші, часто використовувані назви, "вібра", "вібропоглинач", "вібродемпфер". Паралельно з віброізоляцією, як правило, покращується і шумоізоляція автомобіля. Обклеювання автомобіля спеціальними матеріалами для зменшення і вібрації, і шуму називається шумовіброізоляцією.

віброізоляція для авто
Віброізоляція для авто
 

В основі їхньої роботи лежить принцип поглинання механічних коливань за рахунок внутрішнього тертя матеріалу. Як правило, це в'язкопружні матеріали. типу спіненого каучуку, бітуму, полімер-каучукового наповнювача, сплена (сплена) тощо. При визначенні ефективності віброізоляції використовуються такі параметри як динамічний модуль пружності (вимірюється в МПа) та коефіцієнт механічних втрат (вимірюється в умовних одиницях).
Обробка автомобіля віброізоляцією дозволяє знизити рівень вібрації та шуму в діапазоні низьких частот (20-1000 Гц) до 85%. При цьому спеціальні автомобільні віброізоляційні матеріали працюють саме в напрямку поглинання коливань, а не їх відображення або повернення джерела.
Сьогодні на автомобільному ринку є достатня велика кількість виробників шумо- та віброізоляційних матеріалів. В Україні широко представлені такі торгові марки:

  • Practik
  • StP
  • Ultimate
  • Стандарт
  • ІЗОЛОН
  • ВЕРДАННЯ
  • Focal
  • Вібропласт
  • Шумофф
  • Вікар
  • СДМ

Обклеювання автомобіля віброізоляцією - досить специфічний складний захід і за наявності достатніх засобів краще довірити його професіоналам. А якщо ви вирішили зробити віброізоляцію автомобіля своїми руками, зважте на наступні моменти:

  • не можна використовувати для шумо-, віброізоляції автомобіля бітумні будівельні матеріали, які застосовуються для влаштування м'якої покрівлі. Їхня ефективність дуже сумнівна, а наявність шкідливих пар у салоні автомобіля гарантовано.
  • при виборі віброізоляції орієнтуйтесь на параметр КМП (коефіцієнт механічних втрат). Чим він вищий, тим більше віброгасіння здатності віброізоляції. Однак потрібно врахувати, що автомобільна віброізоляція з великим КМП має більшу вагу і товщину, важче, дорожче, складніше в роботі. Для пластикових панелей кузова виробники не рекомендують застосовувати матеріал із високим КМП – він там просто неефективний. До того ж, віброізоляція з великою вагою ускладнює автомобіль. У будь-якому випадку, якщо виконується віброізоляція авто своїми руками, поради продавців та рекомендації виробників не будуть зайвими. І краще до них прислухатися.
  • краще купити віброізоляцію з липким шаром. Вона набагато простіша в обклеюванні і користується великою популярністю у автомобілістів.
  • більшість виробників вказують діапазон робочих температур близько -40 - +100 ℃. Але треба врахувати, що за високих і низьких температур матеріал, звичайно, не руйнується, але сильно втрачає свої вібродемпфуючі властивості. Оптимальна робота віброізоляції за температури близько 20 ℃.
  • обклеювання віброізоляцією автомобіля не терпить поспіху. Ретельно очищайте, знежирюйте поверхні, що покриваються. Будь-які складки, порожнечі, нерівності зменшують гасіння вібрацій При якісному обклеюванні віброізоляція працює  і як антискрип, і як антикор.
  • Знову ж таки, варто вислухати думку фахівців, які і підкажуть який відсоток і які частини авто (салон, двері, багажник, капот) потрібно обклеювати. Для кожного автомобіля ці показники свої

Шумоізоляція, віброізоляція автомобіля

+38 (098) 609-53-93, +38 (066) 698-97-94, +38 (093) 246-22-24


messenger