0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Турнік - чудова альтернатива фітнес залу

Турнік - чудова альтернатива фітнес залу

Для того щоб відвідувати тренажерний чи фітнес зал потрібен час, бажання, засоби та можливість. А для того, щоб отримувати необхідні правильні фізичні навантаження, не виходячи з дому — потрібен тільки турник. До такої думки прийшла більшість атлетів. Пристосувавши турнік у вільному куточку квартири або навіть у дверях можна з успіхом організувати ефективний тренувальний процес, який допоможе підтримувати в завидній привабливості тіло та дух.

Турник для тренувань вдома

Види турників для дому

Питання, яке турнік підійде для домашніх тренувань, найчастіше цікавить спортсменів-початківців або людей, які звикли до спортивних навантажень, але не мають можливості регулярно відвідувати спортзал. Для стандартних квартир, де не вдасться відвести під заняття цілу кімнату, розроблено велику кількість компактних моделей турників або трансформерів - надійних, зручних та різних за ціною. Вони поділяються на кілька великих груп:

  • У дверний отвір.
  • Наддверні та настінні.
  • Кутові.
  • Стельові.

Турники у дверний отвір

Належать до розряду найбюджетніших, можуть бути розсувними та розпірними.

Кріплення першого типу здійснюється досить жорстко між лутками дверей. Турник майже непомітний для оточуючих і не займає місця. Може ще використовуватися як поперечина для дитячої гойдалки, боксерської груші, каната або кілець. Розсувна конструкція, що регулюється по ширині, дозволяє адаптувати турнік до будь-якого отвору. Максимальне навантаження за вагою, яке витримують розсувні турніки - до 120 кг; основний недолік — при невисоких стелях людям з великим зростанням незручно займатися.

Розпірні моделі хороші тим, що не вимагають постійного кріплення. Їх встановлюють у отворі дверей на час занять на тій висоті, яка потрібна: вгорі – щоб використовувати безпосередньо як турнік; внизу — як зачіп для ніг щоб виконувати, наприклад, скручування для опрацювання м'язів преса, застеливши попередньо для зручності на підлогу. ="_blank" title="Килимки для фітнесу та спорту">килимок для фітнесу, посередині — як гімнастичний верстат для розвитку граціозності та гнучкості. Звідси можна виділити такі його переваги: зручність використання та зберігання (легко зняти та заховати до наступного заняття), не клопітно брати із собою у подорожі чи відрядження.

Наддверні та настінні турніки

Настінний турнік для дому

Зміцнюються у зручному для занять місці над дверима або на вільній стіні. Можуть бути знімними та незнімними. Під знімну модель у стіну монтуються спеціальні гаки, на які на момент занять навішується турнік. Навісний блок може містити не тільки поперечину, але ще бруси та хвати для прокачування преса – такий варіант домашнього турніка дуже популярний – турнік+бруси+прес. Хороші моделі йдуть зі спеціальними м'якими накладками під лікті, спину, щоб під час виконання вправ атлет почувався максимально комфортно. Можуть витримувати до 150 кг. При виборі необхідно звертати особливу увагу на якість сталі. Такі турніки також можуть бути основою для підвішування інших спортивних снарядів - боксерських груш або . Вважаються оптимальними для тих, хто має намір серйозно займатися спортом удома.

Кутові та стельові турніки

Кутовий є варіант настінного турніка, тільки кріпиться в кутку, чим здорово економить місце; особливо зручний та надійний.

Стельовий кріпиться, відповідно, до стелі. Можливо з регулюванням поперечини по висоті.

На якому саме типі турніку вам зупинити свій вибір, допоможуть визначити габарити приміщення, в якому планується встановлення снаряда, і, звичайно ж, місце, відведене під нього.

На що звертати увагу при виборі

Насамперед при виборі даного спортивного снаряда особливу увагу приділяйте граничній вазі, на яку він розрахований, і віддавайте перевагу моделі, що має запас міцності в десять-двадцять кг. Тут також непогано знати і вага самого снаряда, який повинен становити не менше 5 кг, що обумовлено застосуванням при виробництві гарячого товстостінного металевого профілю. В іншому випадку, тренування можуть закінчитися травмою внаслідок того, що снаряд не зміг витримати вашу вагу.

Але перед покупкою варто продумати свої тренувальні цілі для того, щоб визначити, які варіанти хвату ваш майбутній турнік повинен забезпечувати — вузький, широкий, прямий або зворотний. Як розумієте, це безпосередньо позначиться на результативності та функціональності тренінгу.

Хорошим доповненням до турніку будуть антиковзкі накладки, виготовлені, наприклад, з неопрену, в зоні хвата. До слова сказати, неопренові ручки є найзручнішими та надійнішими для тренувань; Найменш прийнятним варіантом є пластмасові ручки, які навряд чи зможуть забезпечити безпеку та надійність хвату. Якщо виробником цей момент не був продуманий, не варто турбуватися - виручити вас завжди зможуть атлетичні рукавички. І якщо ми торкнулися теми фітнес-аксесуарів, варто відзначити, що непогано перед покупкою турніка продумати і варіанти додаткового спорядження для забезпечення тренувальної прогресії, наприклад: гравітаційні черевики, про які ми маємо окремий огляд, еспандери у вигляді довгих гумових стрічок або обтяжувачі, з якими можна опрацювати як окремі зони, так і забезпечити повне навантаження на тіло.

Домашній стельовий турнік

У разі, якщо купівля турніку в будинок все одно представляється вам неможливою через скромні розміри приміщення або, наприклад, велику кількість людей, які в ньому проживають, тоді складні конструкції — це ваш вибір! У таких турників всі виступаючі частини притискаються до стіни, що ще більше дозволяє заощаджувати простір і знижує ризик отримання травми в не тренувальний час.

Перед покупкою виробу завжди перевіряйте його комплектацію, особливо при замовленні в інтернет-магазині, щоб розуміти і точно знати, чи вистачить вам того, що йде у постачанні, для успішного монтажу турніку. Не соромтеся запитувати про це продавця, якщо не знайшли відповідну інформацію на сайті: пам'ятайте, від цього залежить комфорт та безпека подальшого використання спортивного снаряда. До речі, про кріплення та безпеку: сподіваюся, всі з вас розуміють, що кріпити турнік до стіни з гіпсокартону – це прямий шлях до травматології? Оптимально використовувати під ці цілі тверду бетонну або цегляну стіну.


messenger