Як вибрати скакалку для тренувань та схуднення
Приділимо сьогодні увагу важливим моментам та нюансам, які необхідно враховувати при виборі простенького на вигляд, але при цьому вхідного в топ-3 найефективніших помічників у питаннях схуднення чи тренінгу на рельєф — загалом, говоримо сьогодні про улюблену багатьма дівчатками скакалку.< /p>
Коли наші клієнти чують інформацію про те, що більшість компетентних тренерів та фітнес-інструкторів використовують цей скромний спортивний девайс, на їх обличчі яскраво читається легке здивування: як, ця ультра бюджетна і конструктивно невибаглива дитяча забава може суттєво вплинути на зовнішній вигляд дорослого, який відважно вступив у бій із жиром за привабливі форми? Насправді, тут нема чого дивуватися, адже все геніальне — просто!
Типи скакалок
Здавалося б, звичайний канат із зручними ручками на обох кінцях — які тут ще можна вигадати поділи за типами? Хоча ми більш схильні вважати подібне питання недоречним в епоху технічного прогресу, що стрімко розвивається, тому якісь зауваження відкинемо убік.
Майже півстолітня спортивна практика активного або помірного використання виду спортивного інвентарю, що обговорюється, дозволила розділити скакалки на 4 типи:
- Звичайні - найбільш часто зустрічається варіант для новачків; у виробництві зазвичай використовуються ПВХ, нейлон або мотузка, на кінцях яких розташовуються дерев'яні або пластмасові ручки.
- Ускладнені — застосовуються у тренуваннях людей, які вже мають адаптоване до фізичного навантаження тіло. Ускладнюють скакалку або за рахунок ручок, що наповнюються піском, підшипниками або стрижнями, або за рахунок безпосередньо каната — своїм клієнтам другий варіант обтяження ми радимо для вибору тим, кому додатково хочеться опрацювати плечовий пояс.
- Швидкісні — якщо ви ставите собі за мету розвинути серцево-судинну та дихальну систему, а також нанести рішучий удар по підшкірному жиру, такий варіант скакалки - це ваш вибір. Ефективність снаряда, перш за все, полягає в особливій конструкції, що сприяє виконанню спортсменом за однаковий проміжок часу набагато більшої кількості стрибків, ніж з використанням інших популярних типів скакалки. Зауважу, що саме ця особливість робить швидкісні скакалки вибором номер один серед провідних світових фітнес-інструкторів, впевнено витісняючи так звані класичні версії скакалок з індустрії здоров'я та краси. І додаткова мотивація до покупки: якщо ви давно мріяли навчитися робити подвійні стрибки зі скакалкою, безумовно, швидкісний тип просто повинен опинитися у вашому арсеналі фітнес-інвентарю.
- Дитячі — одразу з назви стає зрозумілим, що ні продуманістю конструкції, ні надійністю елементів виділятися з цього списку вони не будуть. Це найпростіший тип спортивного кардіоснаряду, що розглядається, при виробництві якого застосовується ПВХ — з нього робиться шнур — і пластмаса — для відливання ручок. Так, можливо, професійними амбіціями дитяча скакалка і не наділена, водночас ніхто не забороняє вам активно її використовувати при виконанні розминки перед основним тренуванням.
Відео про те, як вибрати скакалку
З якого матеріалу скакалки краще?
Упевнена, з першої частини статті ви вже встигли зробити висновок, що героїня сьогоднішнього огляду далеко не така банальна і передбачувана. У всякому разі, її покупку, в першу чергу, визначають рівень вашої фізичної підготовки та фітнес-завдання, що переслідуються, розуміння яких допомагає визначитися з відповідним типом виробу. Але зовнішня простота його, на нашу глибоку переконаність, ніяк не повинна корелювати з якісними характеристиками кожної конкретної моделі, що набувають завдяки використанню при виробництві наступних сучасних матеріалів:
- ПВХ — можна сказати, лідер у списку матеріалів, що застосовуються виробником при випуску товарів групи для спорту, фітнесу та краси. У скакалках з нього робиться зазвичай шнур, досить товстий і жорсткий для оптимального розрізання повітря, що робить виріб найбільш відповідним снарядом для інтенсивних тренувань початківців і, безумовно, досвідчених спортсменів, становлячи тим самим конкуренцію скакалкам з каучуковим шнуром.
- Нейлон і бавовна — особливість цих матеріалів, незважаючи на легкість, еластичність і м'якість, не дозволяє використовувати таку скакалку в спортивних тренуваннях навіть серед новачків. Зі снарядів, згаданих у цьому огляді, ці — найповільніші, тому їх активними користувачами є діти.
- Шкіра — скакалки з нїї мають середню вагу та забезпечені гарним темпом обертання. Той факт, що подібний снаряд неможливо регулювати по довжині, оскільки підганяється він під конкретний людський зріст, тобто його власника, деякі користувачі вважають це недоліком, ніж позитивною особливістю. У свою чергу, я не можу до кінця погодитися з цією думкою, яку можна розглядати і з іншої позиції — приведення придбаної шкіряної скакалки у відповідність до людського зростання автоматично перетворює її на індивідуальний фітнес-інструмент покупця.
- Верьовка — цей матеріал відрізняється легкістю, ціновою доступністю та досить низькою травматичністю. Щоправда, суттєвим мінусом є нетривалий термін служби — активне використання такої скакалки сприяє перетиранню каната у місцях, що торкаються ручок.
- Гума — такі вироби рекомендовані для використання новачкам та спортсменам середнього рівня. Гумові скакалки неймовірно популярні і досить серйозно конкурують зі своїми побратимами із ПВХ. Основними перевагами, що формують активну боротьбу за лідерство у фітнес-середовищі, є відсутність заплутування в момент виконання активних стрибків; еластичність та пружність; здатність до розтягування та довговічність застосування.
- Сталь — цей матеріал не випадково стоїть останнім у наведеному списку, бо застосовувати металеві скакалки, чи то кардіо, чи кросфіт тренування, можуть винятково спортсмени рівня PRO. Справа в тому, що особливість матеріалу робить сам шнур дуже важким і до певної міри травмонебезпечним. З такою скакалкою особливо розвинути навички маневрування нею не вдасться, тому що при перехрещуванні шнур просто ламається. І на додаток до всього відсутня, як і у випадку зі шкіряними скакалками, можливість регулювання довжини шнура.
І все ж таки, незважаючи на те, якому матеріалу ви в результаті віддасте перевагу, при покупці скакалки важливо звернути увагу на стан самого шнура — на ньому не повинно бути вкраплень і потовщень, а товщина — не менше 8 мм. У якісному виробі він — рівний, гладкий і цільний, щоб забезпечити інтенсивні та водночас досить комфортні фітнес-заняття.
Ідеальна рукоятка скакалки, яка вона?
Одне з головних правил для кожного сумлінного виробника полягає в тому, що виключно дрібниці у результаті створюють досконалість. Тому таку деталь як ручки нашого спортивного снаряда, що оглядається, а точніше матеріал, з якого вони часто створюються, ми не могли залишити без уваги.
Імениті бренди, які апріорі створюють еталонний продукт, у своєму виробництві для відливання ручок майбутньої скакалки зупинили свій вибір на таких матеріалах:
- Неопреон — аналогічно ПВХ займає лідерські позиції щодо частоти використання при випуску товарів спортивної групи для спорту завдяки своїй безперечній перевагі якісно та швидко вбирати вологу.
- Пластик — за частотою використання не набагато відстає від попереднього в даному списку за рахунок наявної у нього важливої властивості — з ним зручно і працювати, і надалі його експлуатувати. Щоправда, ложка дьогтю сюди все ж таки підмішалася — під час тренування може раптово вислизнути з долонь через пот, що накопичується.
- Метал — цей матеріал відкрито демонструє ваш сучасний фітнес-рівень. Яким чином? Природною особливістю його є важкість, тому для тренувань зі скакалкою з ручками зі сталі спортсмен повинен мати вже певну силову витривалість у м'язах рук і плечей. До речі, щодо плечового поясу: для результативного та візуально помітного формування та, само собою, зміцнення дельтоподібних м'язів, а також кистей рук, професіонали рекомендують застосовувати скакалки саме з таким варіантом рукояток.
- Дерево — в міру легке, в міру комфортне для тренінгу, зручне в утриманні і вкрай цінне тим, що це — екологічний матеріал, якому намагаються все більше віддавати перевагу затяті ЗОЖники.
Не можна залишити без уваги спосіб кріплення шнура до ручок скакалки, який, як ви розумієте, має бути достатньо надійним. Ідеальний варіант — рухливі шарніри, що перешкоджають перехлестам шнура і наділяючи сам снаряд необхідною маневреністю.
Перед покупкою скакалки, що сподобалася, дуже уважно огляньте рукоятки — на них ні в якому разі не повинно бути тріщин, здатних з часом привести до розколу ручки; досліджуйте їх тактильно на предмет наявності задирок - є абсолютно неприпустимим відсутність ідеальної гладкості і наявність навіть найменших шорсткостей.Ви повинні розуміти, що від якості рукояток у скакалки безпосередньо залежить безпека тренувань - загнана під шкіру кистей рук скалка або натерта в результаті поганого відливу ручки снаряда мозоль можуть суттєво знизити ефективність тренувального процесу, а в гіршому випадку вибити вас з режиму на тиждень або більше .
Оптимальна вага скакалки
Легка скакалка не повинна бути, бо це гарантія виникнення перешкод у момент тренування зі скакалкою у вигляді частого сплутування шнура. У той же час і від важкого шнура у вас може виникнути певний дискомфорт - зап'ястя, що швидко втомлюються, зовсім не сприяють вашому фізичному розвитку. Досвідчені атлети рекомендують періодично змінювати вагу скакалки - це позитивно позначиться на збільшенні швидкісних показників і витривалості. Щоправда, це не стосується новачків, яким необхідно вчитися шукати золоту середину.
Як вибрати скакалку?
Перш ніж віддавати свої кревні за огляданий нами сьогодні фітнес-снаряд, обов'язково позначте для себе наступні пункти, якими важливо керуватися при виборі скакалки:
- У вас має бути можливість регулювати власну довжину та вагу.
- Важлива наявність карабіна, що не допускає заплутування скакалки.
- Дуже важкі (наприклад, каучукові) та легкі (наприклад, нейлонові, мотузкові, шкіряні) скакалки не призначені для швидкісного стрибання або кросфіт-тренувань. Якщо ви ставите перед собою завдання на активне спалювання жиру, зупиніть свій вибір на скакалках-тросах.
- Присутність навіть ледь відчутного дивного запаху та дуже яскравого кольору є явною ознакою низької якості виробу та наявності токсичних речовин у його складі.
Як підібрати потрібну довжину: витягніть руки перед собою зі скакалкою, складеною вдвічі вертикально — вона не повинна лежати на підлозі, проте злегка торкатися її. Якщо насправді це не так і снаряд виявився трохи коротшим, немає причин для розладу — таку невідповідність довжини шнура з вашим зростанням можна розцінювати як додаткове навантаження в момент тренування, яке потребує більшої зібраності та концентрації на виконанні стрибків.
Для зручності наведемо таблицю відповідності зростання людини і довжини скакалки, що підходить для неї
Зростання (см) |
Довжина скакалки (см) |
До 152 |
210 |
152-167 |
250 |
167-183 |
280 |
183+ |
310 |