0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Що таке фітбол - особливості використання

Що таке фітбол - особливості використання

У 50-х роках 20 століття лікар-фізіотерапевт зі Швейцарії Сюзан Кляйнфогельбах вигадала справді дивовижний тренажер, появу якого сьогодні порівнюють із винаходом колеса в контексті «Все геніальне — просто!». Йдеться про фітбол або, як його ще називають, швейцарський м'яч. Насправді, цей інвентар має й інші назви, які ми будемо використовувати надалі. Нескладно здогадатися, що Сюзан застосовувала цей гімнастичний м'яч суто з медичною метою — лікувала хворих із церебральним паралічем.

Растяжка на фитболе
Розтяжка на фітболі

Через 30 років її колега з Америки Джоан Познер Мауер зробила свій внесок у розвиток фітболу, використовуючи його для реабілітації пацієнтів з травмами хребта різного ступеня. Існує думка, що вібрації, що виникають при сидінні на гімнастичному м'ячі, мають схожість з верховою їздою по фізичному впливу на організм людини — вони здатні вирішити багато проблем у роботі внутрішніх органів і є прекрасною профілактикою таких хвороб як артрит, варикозне розширення вен і остеохондроз. /p>

Сучасне використання фітболу

Гімнастичний м'яч набув настільки широкого поширення, що на честь нього було названо один із найпопулярніших сьогодні напрямків у фітнесі — Фітбол, який комбінує анаеробний, аеробний та статичний вид навантажень, при цьому надає на організм людини щадний ефект.

Протипоказань до використання швейцарський м'яч не має – його однаково інтенсивно можуть застосовувати як повні люди, так і вагітні жінки; як з проблемами рухового апарату, і діти. Наприклад, дитячі освітні заклади в Скандинавських країнах обладнані не стільцями, а фітболами. Тим самим керівництво вирішило вбити двох зайців — сформувати правильну поставу у дітей і внеси ігрову складову до навчального процесу.

Відеоурок з вправ для красивого преса з фітболом

Повсюдне використання гімнастичного м'яча при заняттях йогою, фітнесом, крос-фітом або пілатесом спрямоване на:

  • Зміцнення м'язів спини та хребта - як результат, поліпшення постави;
  • Поліпшення координації рухів у результаті тренувань на баланс;
  • Зміцнення м'язів черевного преса — як наслідок, поліпшення травлення та корекція талії;
  • Нормалізація артеріального тиску та зняття втоми, стресу.

Це далеко не весь перелік позитивного впливу фітболу на організм людини, бо описувати їх можна досить довго. Мабуть, у світі немає жодного такого тренажера, який одночасно міг би підвищувати м'язовий тонус, покращувати роботу вестибулярного апарату та опрацьовувати рельєфність всього тіла.

Тренування з фітболом та додатковий інвентар

Гімнастикою на фітболі Ви можете займатися як у домашніх умовах, так і у спортивних залах. Для цього єдине, що Вам може знадобитися на перший час, - килимок для йоги та фітнесу. Навіщо він необхідний?

Тренировки с фитболом
Тренування з фітболом

Вправи з фітболом виконуються у трьох варіантах - стоячи, сидячи на м'ячі або лежачи. Саме для останнього типу занять Вам і знадобиться тренувальний килимок. Наприклад, Ізолон — він має гарні якості, що забезпечують безпеку в процесі виконання вправ:

  • нековзна поверхня, що знижує ризик травмування;
  • теплоізоляційні властивості матеріалу зводять на "ні"можливість застудитися при заняттях на підлозі;
  • відмінно миється теплим мильним розчином, що дозволяє його використовувати поза приміщеннями на вулиці.

Спортивний килимок дуже зручно транспортувати з собою, оскільки у згорнутому стані він займає зовсім небагато місця.

Чому має сенс обзавести килимком для фітнесу навіть у разі відвідування Вами місць, де їх чи є достатня кількість? Все дуже просто - це не більше, ніж питання гігієни, тому що Ви можете повністю себе убезпечити від будь-яких шкірних захворювань. До того ж у Вас пояє можливість практикувати заняття вдома, коли часу на відвідування фітнес-клубу зовсім немає.

Як підібрати фітбол?

Как выбрать фитбол
Як підібрати фітбол

При виборі гімнастичного м'яча спираються на його діаметр - 45, 55, 65, 75 і 85 см. Визначити той, що підійде саме Вам дуже просто - для цього достатньо буде сісти на фітбол і розставити ноги: якщо гомілка і стегно утворюють кут 90 градусів, тоді це Ваш м'яч.

У разі, коли немає можливості «приміряти» на себе м'яч для фітнесу, відштовхуйтеся від вашого зростання:

  • 155 см і нижче - вибирайте фітбол 45 см у діаметрі;
  • 155-169 см - діаметр 55 см;
  • 170-185 см - Вам підійде м'яч 65 см;
  • 185 см і вище - купуйте фітбол 75-85 см

+38 (098) 609-53-93, +38 (066) 698-97-94, +38 (093) 246-22-24


messenger