Звукоізоляція підлоги матеріалом ІЗОЛОН 300. Монтаж.
У процесі зростання вимог до збільшення конкурентоспроможності приміщень житлового та ділового призначення, як розташованих у новобудовах, так і в раніше побудованих будинках, все більше місце займає міжповерхова звукоізоляція. Особливо це відноситься до нових житлових будинків з вільним плануванням, офісним приміщенням, розташованим на їх перших поверхах, а також до офісно-ділових центрів. У кращому випадку, стяжку на етапі будівництва роблять тільки в місцях загального користування, залишаючи площі житлових і офісних приміщень для обробки, в тому числі і виготовлення стяжки, самим мешканцям і орендарям. Внаслідок чого, на деяких поверхах звукоізоляція може взагалі не виконуватися або виконуватися з порушеннями. На етапі будівництва небезпека пристрою неправильної ізоляції ударного шуму набагато менше. Тому комплексне вирішення питання виробництва звукоізолюючої стяжки по всіх площах будівництва в цілому значно спрощує створення комфорту в житлових і офісних приміщеннях, що в чималому ступені може сприяти збільшенню конкурентоспроможності приміщень житлового та ділового призначення.
Шум, що проникає із сусідніх по вертикалі приміщень, буває повітряним (мова, музика), ударним (кроки, удари падаючих на підлогу предметів і т. д.) і структурним (шум, який поширюється через несучі конструкції будівлі).
Ізоляцію повітряного шуму забезпечує в основному несуча конструкція перекриття. У сучасних будівлях це залізобетонні збірні або монолітні плити, в індивідуальному будівництві, крім того, це можуть бути металеві або дерев'яні балки із засипкою між ними сипучими матеріалами (піском, керамзитом, шлаком, і т.п.). Конструкція підлоги, розташованої над перекриттям, мало впливає на загальну величину звукоізоляції. Тут, перш за все, важлива величина загальної масивності 1 м2 перекриття з підлогою, і якщо вона більше 350 кг/м2, то необхідна звукоізоляція повітряного шуму в цілому забезпечується. Для ізоляції ударного шуму також важлива масивність перекриття, але для забезпечення нормативів вона повинна бути в кілька разів більше, ніж для нормативів по повітряному шуму, що ні технічно, ні економічно вкрай не раціонально. Для ізоляції ударного шуму більш ефективно використання спеціальних конструкцій підлоги. Isolon 300 - це еластичний закритокомірчастий пінополіетилен з хімічно зшитою молекулярною структурою, представлений у широкому діапазоні товщин (4 - 50мм), що володіє унікальним поєднанням фізичних та хімічних властивостей. Isolon 300 - гігієнічно чистий, стабільноеластичний, закритопористий, практично паронепроникний і малогігроскопічний матеріал з дуже низьким відсотком водопоглинання - менш 1% (за об'ємом), має високу стійкість до атмосферних впливів, у тому числі і до ультрафіолетового випромінювання, не втрачає гнучкості та еластичності при мінусі line-height: 1.6em; ">60 С, витримує тривалий час впливу плюс 100 С.
Ізолон 300 володіє добрими теплоізоляційними та відмінними звукоізоляційними властивостями.
У будівництві житлових та громадських будівель з метою тепло та шумоізоляції часто застосовується «масивна» ізоляція.
Переваги Isolon 300 перед, традиційно використовуваними мінераловатними і скловолокнистими плитами, пінополістиролом, екструдованим полістиролом, пінополіуретаном, м'якими.
деревно-волокнистими плитами та іншими, полягає насамперед у необхідній меншій товщині матеріалу, в екологічній чистоті та збереженій стабільності всіх основних експлуатаційних властивостей (теплоізоляційних і акустичних показників, вологостійкості та гідрофобності, пружності та тривалості періоду еластичності) умовах експлуатації.
Звукоізоляцію міжповерхових перекриттів та підлог із застосуванням звукоізоляційного полотна з пінополіетилену Isolon 300 допускається застосовувати в приміщеннях з сухим режимом експлуатації: житлові кімнати ;і готельні номери, коридори та вітальні житлових будівель, кабінети, холи, робочі кімнати та приміщення адміністративнихбудівель, навчальних закладів,
лікувально-профілактичних установ та ін.
До організації звукоізоляції міжповерхових перекриттів слід приступати тільки після закінчення всіх будівельно-монтажних робіт з їх влаштування та підлог, при виробництві яких приміщення забруднюється і створюється підвищена вологість. До укладання покриття шумоізоляції, цементно-піщана стяжка або бетонні перекриття повинні бути повністю витриманими, очищені від механічних нерівностей і будівельного сміття.
Процес пристрою звукоізоляції міжповерхових перекриттів і підлог складається з наступних етапів:
- Визначення конструкції міжповерхового перекриття (підлоги) залежно від його призначення, передбаченої інтенсивності впливу механічного навантаження та інших умов експлуатації;
- Обстеження стану поверхні міжповерхового перекриття, підлоги з метою визначення заходів з підготовки поверхні огороджувальної конструкції на відповідність конструктивно-технологічному вирішенню;
- Підготовка та зачистка поверхні міжповерхового перекриття, підлоги;
- Монтаж кромкових стрічок Isolontape;
- Настил звукоізоляційних полотен Isolon 300;
- Влаштування захисного прошарку цементно-піщаної суміші;
- Влаштування армуючої сітки;
- Влаштування чистової піщано-цементної стяжки;
- Виконання інших додаткових робіт.
Матеріали, що використовуються для пристрою звукоізоляції:
- Пінополіетилену Isolon 300 (ТУ 2244-037-00203476-2012) для звукоізоляції міжповерхового перекриття підлоги;
- Полотно звукоізоляційне марки Isolon 300 із щільністю 33 кг/м³ товщиною 5, 8 та 10 мм;
- Стрічка кромкова звукоізоляційна марки Isolontape із щільністю 33 кг/м³ товщиною 10 мм шириною 150 мм;
- Лента звукоізоляційна марки Isolontape з щільністю 33 кг/м³ товщиною 3 мм шириною 90 мм.
Кромкова стрічка звукоізоляційна Isolontape застосовується:
- для усунення звукових містків між чистовою стяжкою, що несуть, що огороджують будівельними конструкціями і системою плаваючої підлоги
- застосовується для фіксування стиків звукоізолюючих полотен, що протидіє їх розповзанню при заливці (засипці) бетонною або піщано-цементною сумішшю
Фізико-технічні характеристики звукоізоляційного полотна Isolon 300:
-
Товщина, мм - 4, 5; 8; 10
- Ширина, мм - 1000 - 1500
- Довжина в рулоні, м пог. - до 175
- Щільність, кг/м³ - 33
Індекс зниження рівня ударного шуму, дБ:
Isolon 300 3005 AV W1, 5x90 (5мм) - 36
Isolon 300 3008 AV W1, 5x90 (8мм) - 44
Isolon 300 3010 AV W 1,5x90 (10мм) - 46
- Теплопровідність при (25 ±5) ºС, Вт/(м·К) - не більше 0,037
- Водопоглинання за масою, 96 годин, % - не більше 1,0
- Паропроникність, мг/(м·г·Па) - не більше 0,001
Додаткові експлуатаційні властивості звукоізоляційних матеріалів з пінополіетилену Isolon 300 визначаються його закритою структурою:
- Відмінна теплоізоляція Крім звукоізоляційних характеристик Isolon 300
- Має коефіцієнт теплопровідності 0,037 Вт/мК при щільності ЗЗ кг/м3, що є відмінним показником і робить матеріал універсальним.
- Ефективний захист від вологи та пари - ця властивість дозволяє використовувати Isolon 300 в якості гідроізоляції. Завдяки закритоячеістій структурі, Isolon 300 практично не вбирає воду і, крім того, є відмінним захистом від вологи і водяної пари по всьому обсягу матеріалу. Стійкість до дифузії водяної пари не обмежена навіть для гранично тонкого зовнішнього шару.
- М'якість, еластичність і мала вага забезпечує легкість і простоту роботи з матеріалом.
- Хімічна стабільність Isolon 300 відрізняється хорошою масло-, нафто- та бензостійкістю, а також сумісний практично з будь-якими будівельними матеріалами (наприклад, бетоном, цементом, деревиною, вапном, гіпсом та ін.)
- Стійкість до гниття, довговічність 80–90 років експлуатації без втрати своїх властивостей. Isolon 300 виробляється на основі полімерної сировини, завдяки чому володіє підвищеною мікробіологічної стійкістю.
- Екологічна безпека При виробництві Isolon 300 не використовуються речовини, що руйнують озоновий шар Земилі.
- Дозволений контакт з продуктами харчування та шкірою людини.
- Скорочення термінів і здешевлення будівництва за рахунок можливості провести монтаж своїми силами, за рахунок економії матеріалів, за рахунок високої швидкості монтажу і його простоти, дозволяє відчути економічний ефект від використання Isolon вже на самому початку експлуатації.
Конструктивно-технологічні рішення
Звукоізоляція перекриттів між поверхами є однією з найскладніших проблем у будівельній фізиці. Через перекриття активно поширюється не тільки повітряний шум, що виникає при розмові людей, працюючої техніки, але і ударний, що виникає при ходьбі, переміщенні меблів, інших механічних впливах.
Звукоізоляція регламентується згідно з СНиП 23-03-2003 «Захист від шуму» та СП 23-103-2003 «Проектування звукоізоляції огороджувальних конструкцій житлових та громадських будівель» різними показниками:
Rw - індекс ізоляції повітряного шуму;
Lnw - індекс наведеного рівня ударного шуму.
При цьому, незалежно від виду шуму, правильним рішенням є застосування механічних звукопоглиначів, так як ефективна товщина пористих поглиначів повинна дорівнювати не менше чверті довжини поглинається хвилі, що в практиці означає товщину ізоляційного матеріалу більше 300 мм. >
Механічні поглиначі, також звані резонансними системами, працюють за принципом «маса-пружина-маса», де роль «мас» грають плита перекриття, стяжка, гіпсоволокнисті плити і т.д., а роль «пружини» грає еластичний матеріал пінополіетилен Isolon 300. Звукопоглинання такої конструкції ґрунтується на тому факті, що обидві оболонки при збудженні звуку коливаються.
незалежно друг від друга, цим двічі діє закон маси. Двошарова конструкція є вдвічі ефективнішою за товщину одношарової, а оскільки ефект двошаровості проявляється при частотах вище резонансної, то останню необхідно зробити як можно нижче.
Для зниження резонансної частоти можна використовувати три методи:
- застосування пружного прошарку з нижчим значенням модуля пружності;
- підвищенням товщини пружної прошарку;
- збільшенням маси оболонок.
При цьому економічно доцільно використовувати два перших методи.
Рекомендації з монтажу:
Звукоізоляційну прокладку з пінополіетилену Isolon 300 під конструкцією підлоги укладають суцільним шаром для укладання під стяжку
Рекомендовані марки ізолону:
Isolon 300 3005 (5мм)
Isolon 300 3008 (8мм)
Isolon 300 3010 (10мм)
При монтажі підлоги з основою у вигляді монолітної плаваючої стяжки необхідно передбачати по звукоізоляційній прокладці з перехльостуванням в стиках не менше 200 мм. У даній конструкції підлоги Isolon 300, виконує роль як пружної прокладки, так і гідроізоляційного шару.2) У вигляді смугових прокладок для укладання ламінату або паркету на лаги. Рекомендовані марки ізолону:
Isolon 300 3008 (8мм)
Isolon 300 3010 (10мм)
Смужні прокладки використовують з метою зниження витрати звукоізоляційного матеріалу. Їх застосовують шириною 100-200 мм і розташовують по контору і по полю основи підлоги (несучої частини) паралельно одній з його сторін з кроком 300-700мм вздовж осей лаг або ребер. Сумарна площа, через яку передається навантаження на смугові прокладки, повинна бути не менше 20% площі підлоги.
У всіх варіантах рішень підлога на звукоізоляційному шарі (прокладках) не повинна мати жорстких зв'язків (звукових містків) з несучою частиною перекриття, стінами та іншими конструкціями будівлі, тобто. має бути плаваючим.
Дерев'яна підлога або плаваюча бетонна основа підлоги (стяжка) повинні бути відокремлені по контуру від стін та інших конструкцій будівель зазорами шириною від 10 до 20 мм заповнювані пінополіетиленом Isolon 300, або кромковою стрічкою.
Організація виконання робіт
Поверхня повинна бути рівною, міцною, не мати відхилень від горизонталі, які перевищують такі допуски: на довжині 2 м – до 3 мм; по всьому приміщенню – до 5 мм.
Рівність поверхні перевіряється за допомогою двометрового металевого
рейки. Рейку необхідно прикладати в різних місцях.
Поверхня повинна бути механічно очищена від пилу, бруду, нашарувань та напливів бетонного розчину. Допускається наявність пухких продуктів корозії, вапна, масел, жирів і т.п.p;
Технологія пристрою звукоізоляції підлоги
Технологія пристрою звукоізоляції міжповерхових перекриттів або підлог складається з наступних операцій:
- Влаштування кромкової звукоізоляційної стрічки;
- Влаштування звукоізоляційного шару із звукоізоляційних полотен;
- Влаштування армованої цементно-піщаної стяжки.
Влаштування кромкової звукоізоляційної стрічки
Для монтажу кромкової звукоізоляційної стрічки проводять розмітку підлоги по периметру приміщення і в місцях стику підлоги з інженерними комунікаціями, колонами, т.п., для чого крейдяним будівельним маркером наносять лінії на відстані 50 мм.
Кромкову стрічку Isolontape укладають вздовж стиків міжповерхового перекриття з напусками: 50 мм - на підлогу і 100-120 мм на стіни, інженерні комунікації, що захищають конструкції, колони, тощо.
Кріплення кромкової стрічки Isolontape по периметру огороджувальних конструкцій, що примикають до міжповерхового перекриття або підлоги, проводять до бетонної основи підлоги за допомогою клейкої основи стрічки (одне або двох сторонами)-8-дюйми. Стрічку Isolontape укладають на основу підлоги клейкою стороною, попередньо очистивши
поверхню, щільно притискають для прилипання до бетону, після чого приступають до наступного етапу виконання робіт.
Для щільного примикання кромкової стрічки при її кріпленні на стиках основи підлоги з колонами, а також у місцях стику стін, частина стрічки (50 мм), яка укладається на основу, надрізають будівельним ножем, не допускаючи заступу надрізів на ту частину стрічки , яка притискається до вертикальних конструкцій та інженерних комунікацій.
Влаштування звукоізоляційного шару із звукоізоляційних полотен Isolon 300
Звукоізоляційне полотно Isolon 300 розкроюють за допомогою будівельного ножа 18 мм посиленого.
Акуратно розкочують рулон для запобігання розривам, надломам, після чого відрізають ножем по напрямній лінійці полотнище необхідного.
розміру
Край першого полотна встик до стіни поверх горизонтального шару крайової стрічки Isolontape (рис. 3). Перший шар полотна укладають із зазором в стиках до огороджувальних конструкцій не більше 5-8 мм. Край полотна закріплюють на бетонній основі підлоги стрічкою Isolontape.
Укладання другого шару полотна і кожного наступного здійснюють без зазору до першого або наступного або таким чином, щоб наступний лист полотна перекривав шар попереднього на 50-100 мм.
Кра полотен закріплюють на бетонній основі підлоги в місцях як поздовжніх, так і поперечних +38 (098) 609-53-93, +38 (093) 246-22-24