0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Особенности гимнастического мата, коврика

Особенности гимнастического мата, коврика

Гімнастичний мат — зручне та потрібне спорядження для занять будь-яким видом спорту, будь то фітнес, аеробіка, шейпінг чи йога. З цим пристосуванням людина мінімізує ризик травмування під час занять. Гімнастичний килимок потрібно підбирати, звертаючи увагу не лише на зовнішній вигляд та забарвлення, але й на загальні характеристики виробу. Такий спортивний мат має масу підвидів, про які варто поговорити, щоб вибрати потрібний і практичний килимок.

Гімнастичний мат для тренувань

Які види має гімнастичний спортивний килимок

Мета гімнастичного килимка - захистити людину від травм, надати особливий комфорт при виконанні вправ, амортизувати рухи, а також забезпечити тренування якістю та надійністю, убезпечуючи лікті та коліна від надмірного натирання. Більшість килимків вологонепроникні, що й дозволяє користуватися снарядами довгі роки, адже мати, що вбирають, мають нетривалий термін служби.

Види гімнастичних матів за матеріалами:

  • Синтетичні мати. Зазвичай вони виготовляються з ПВХ (полівінілхлорид) і є міцним полімером, який може прослужити мінімум 2-3 роки. Єдиний мінус – ковзання при інтенсивних рухах. Найкраще з такого матеріалу килимки підійдуть для статичних вправ, йоги, наприклад.
  • Термопластик-еластомір. Цей матеріал більш еластичний і гнучкий, він чудово вбирає вологу, забезпечуючи хороше зчеплення з килимком, а також зайве ковзання при тренуваннях. Такий матеріал служить не так довго, тому що через свої гігроскопічні характеристики швидко деформується.
  • Гумові або (з додаванням каучуку) килимки. Цей матеріал не ковзає, зносостійкий, має тривалий термін служби. Дуже зручні такі полотна для фітнесу.
  • Туристичні килимки (каремати). Зазвичай це терморегулюючі та синтетичні матеріали. Пінополіетилен має функцію терморегуляції, тому такі мати користуються попитом у тих, хто любить тренування на свіжому повітрі.

Відеоролик про спортивний килимок для тренувань

Також варто звернути пильну увагу на товщину мату, адже різні види спорту вимагають особливого підходу:

  • Гімнастичні килимки товщиною 5 см підійдуть для занять фітнесом, йогою, пілатесом, адже ці комплекси не потребують посиленої амортизації та ризик травматизму мінімальний.
  • Килимки товщиною 10-15 см більше підійдуть спортсменам, які займаються інтенсивними, рухливими вправами: аеробікою, акробатикою, гімнастикою, черлідінгом і т.д. Борцовський мат, килим для дзюдо передбачає таку ж щільність, оскільки активні тренування завжди повинні супроводжуватися татами, що захищають.

Який наповнювач найактуальніший на сьогоднішній день?

Це важливий аспект при виборі надійного мату. Гімнастичні мати наповнюють такими матеріалами:

  • Пінополіетилен (ППЕ). Це найпопулярніший, але досить дорогий матеріал. Хоча, якщо враховувати, що мат прослужить понад 30 років, то вартість ППЕ не така вже й дорога. Даний матеріал гіпоалергенний, не вбирає вологу (а це, поза сумнівом, вагомий показник для спортивних тренувань), зносостійкий, не деформується (відразу відновлює форму після інтенсивного тиску), має легку вагу, не схильний розпушуватися, кришитися і ламатися при скручуванні. >
  • Пінополіуретан (поролон). Цей матеріал давно використовується для виготовлення спортивних матів, особливо для бойових мистецтв: килим для боротьби, карате, дзюдо і т.д. Він досить щільний, що амортизує, але термін служби його не більше 5 років, а при інтенсивних заняттях не більше 2-3 років. Поролон вбирає в себе вологу, стає важче, а це означає, що матеріал почне підгнивати під чохлом. А також він досить крихкий та ламкий. Але це найдоступніший і найбюджетніший вид наповнювача на сьогоднішньому ринку спортивних матів.

Пінополіетилен як наповнювач для мату

Плюс до всього слід враховувати поверхню матів. Деякі виробники використовують технології, які виготовляють ковзну поверхню. Щоб уникнути травм, випадкових падінь, переломів, купуйте моделі, які передбачають ПВХ чохол або шкірозамінник. Перший варіант більш зносостійкий і не схильний до деформації та розривів, другий прослужить якісно, але не так довго, як ПВХ.

Килимидля йоги та каремат для фітнесу не вимагають специфічних характеристик. Головне підбирати таку модель, яка була б комфортною для занять вдома та на природі. Пінополіетиленові килимки зігріють тіло навіть на сирій землі. Вони не вбирають вологу і є найкращими для занять спортом вдома та на вулиці.

Дитячі каремати також вибирають із цього матеріалу, оскільки він не токсичний і приносить користь, амортизує удари, зігріває на холодній підлозі чи землі. Туристичні килимки також роблять із ППЕ.

Виробники гімнастичних матів

Ізолон для гімнастичного мату

Щоб не потрапити до мережі реклами та не повестися на неякісний мат, краще користуватися перевіреними брендами, які виготовляють спортивний інвентар не один рік. До них можна віднести ТМ «Будопт», який виготовляє килимки для дзюдо (олімпійський), а цей матір користується широким попитом не тільки в Україні, а й за кордоном, ТМ Boxer, Isolon, Onhillsport і т.д. Користуючись перевіреними компаніями, ви зможете убезпечити себе від покупки неякісного мату, що руйнується.


messenger