Які гантелі краще - гумові чи пластикові
Навряд чи для захоплених спортом сьогодні стане новиною інформація про те, що тренування з гантелями сприяють відмінному опрацюванню дрібних м'язових волокон, завдяки чому можна дуже вдало сформувати чи підкреслити тілесні форми. Більше того, гантелі як силовий снаряд може використовуватися не тільки у професійних фітнес-залах або тренажерках, його дуже активно використовують і ті, хто зміг організувати собі домашній варіант тренувань. І тому нам спало на думку, що було б непогано тим, хто тільки збирається займатися фізкультурою у себе в квартирі або робить, можливо, ще не впевнені кроки в цьому напрямку, розповісти деякі нюанси придбання цього фітнес-спорядження.
Види гантелей - позначити до покупки
< /p>
Гантелі як снаряд мають навіть свою невелику класифікацію, яка ділить їх на дві групи — гантелі набірні та гантелі цільнолиті. Другі ви завжди можете бачити в тренажерних залах, перші — значно рідше, бо їх «довкіллям» найчастіше є приватне житло. Для домашніх тренувань збірним гантелям віддають перевагу завдяки тому, що вони займають зовсім небагато місця за рахунок зручності та вагової гнучкості використання — один комплект часом здатний замінити 3-4 пари.
Важливим при виборі цього силового девайса можна вважати тип матеріалу, що використовується при виробництві. Якщо хтось із читачів думав, що вони бувають лише металевими чи чавунними, то швидше припиняйте так думати. У цьому плані сучасні бренди пропонують широкий спектр варіантів, серед яких нескладно загубитися. Обговоримо ж ми гумові та пластикові гантелі, які більш популярні у фітнес-сфері через зручність користування, низьку травмонебезпеку та можливість не переживати про цілісність покриття для підлоги.
Особливості пластикових гантелей
< /p>
Найчастіше з пластику можна зустріти дитячі гантелі, тому що для такої категорії спортінвентарю, спрямованого на фізичний розвиток дошкільнят, не виносяться високі експлуатаційні вимоги. Їх, як правило, роблять порожніми з тим, щоб необхідну вагу можна було робити самостійно, використовуючи для цього різний наповнювач (воду, пісок, рис і т.д.), і при необхідності швидко та легко його змінювати.
З огляду на особливості цільової аудиторії, відповідальні виробники не допускають у своєму виробництві дешеві чи неякісні матеріали. Так, дитячі гантелі завжди виливаються з гіпоалергенного пластику, що дозволяє запобігти появі різних дерматологічних реакцій. Яскраве забарвлення снарядів додає ігровий настрій у тренувальний процес, причому це стосується не тільки гантельок для дітей. Усі мали бачити, які гантелі використовуються в жіночих фітнес-групах, — тут мотивація виробників аналогічна.
Єдине, що засмучує — не особливо тривалий експлуатаційний термін, але цей фактор цілком виправдовує ціна виробу.
Особливості гумових гантелей
< /p>
Гантелі, які виготовляються з гуми, перше, у чому процвітають - у терміні служби, який сміливо можна вважати невизначеним. Так, найімовірніше, років через десять зовнішній вигляд їх буде далеким від первісного, але, висловлюючись мовою автомобілістів, «на ходові це не впливає».
Гумові гантелі роблять комфортним саме тренування, адже не норовлять вислизнути з рук, коли заняття дуже динамічні, тому завжди звертайте увагу перед покупкою на рівень гладкості та відшліфування поверхні в області для хвату долонею. Так, колірне рішення їх досить скромне, проте можуть похвалитися відсутністю неприємного запаху, який нерідко витікають вироби із пластику.
Що поєднує гумові гантелі та пластикові, так це впевнена безпека використання: серйозно травмуватися з їх допомогою неможливо, пошкодити покриття підлоги чи стін також досить складно, до того ж вони не створюють додаткового шуму, який міг би трохи ускладнити ваші взаємини із сусідами по квадратним. метрів.