0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Які гантелі краще: литі чи набірні

Які гантелі краще: литі чи набірні

Гантелі — найдавніший і функціональніший вид спортивного інвентарю з усіх, хто використовується у світі. У порівнянні з абсолютною більшістю спеціалізованих тренажерів їхня ціна невелика, розмір — компактний, а займатися з ними може і дитина, і дорослий, і пенсіонер. Найлегші, вагою до 1 кг, цільнолиті варіанти зазвичай елементарно прості в конструкції і призначені для дітей і дівчат-підлітків. Гранично важкі, від 40 кг - обов'язковий тренувальний аксесуар важкоатлетів та бодібілдерів. Всі інші, проміжні моделі, покликані задовольняти попит на зручні та

Литі гантелі

Литі гантелі< /p>

Цей вид гантелей веде свою історію ще з часів давньогрецьких Олімпіад. Величезний асортимент ваг, колірних гам і матеріалів, що використовуються при їх виготовленні, доповнюється мінімально можливою вартістю завдяки чому купити їх зовсім недорого можна навіть у неспеціалізованому магазині. Щоправда, найкращі цінові пропозиції цілком очікувано компенсуються зниженою функціональністю — а оскільки у нерозбірних гантелях неможливо регулювати вагу, їх сфера застосування зазвичай обмежується фітнесом та заняттями у стаціонарному спортзалі (де для переходу на велике чи менше навантаження достатньо лише вибрати іншу пару інвентарю). >

Максимально дешево на ринку стоять старі чавунні гантелі б/в (враховуючи їх практично необмежений термін придатності, які часто передаються в сім'ї від батьків до дітей). Однак, купуючи нові гантелі для дому, зупинитися краще все ж таки на наборному варіанті.

Набірні гантелі

Набірні гантелі< /p>

Набірні (або, інакше, розбірні) гантелі — більш сучасний та інноваційний варіант, що нагадує своєю конструкцією міні-штангу з класичним грифом і знімними металевими млинцями, що закріплюються на ньому, різного розміру і ваги. Крок маси, що регулюється, як правило, дорівнює такій у найменшого в наборі млинця, і коливається в межах від 0,25 до 5 кг. Довжина грифів при цьому також прив'язується до загальної маси гантелі, і становить переважно 25-60 см.

Сучасним набірним гантелі, на відміну від більш простих литих моделей, притаманні наступні характеристики, що варіюються:

  • матеріал грифу та дисків — сталь (рідше — каучук або бетон);
  • поверхня грифа — гладка, рифлена, іноді з гумовою насадкою;
  • форма грифа - пряма або вигнута;
  • оболонка дисків (якщо є) - гума або пластик;
  • тип кріплення млинців - хомут (на гладких навісних зонах) або гвинтовий замок (на різьбових);
  • вагова різноманітність — мінімальна від 1,25 до 10 кг (для дівчини) та від 5 до 60 кг (для чоловіків).

Надійність кріплення для обох різновидів цілком достатня — проте час, потрібний для закріплення хомута, дещо більший, а гвинтові замки іноді мають властивість злегка розкручуватися (особливо при виконанні різких махів та великої маси дисків).

Які гантелі і де купувати

Купити литі гантелі

Виходячи з вищевикладених фактів та рекомендацій, на ці запитання можна відповісти в такий спосіб.

Лите гантелі має сенс купувати тільки у певних випадках, а також, при неодмінному бажанні заощадити. Але і при такому виборі не варто зупинятися на зовсім вже дешевих і буквально «лялькових» варіантах у якомусь ніжно-рожевому кольорі вагою до 1 кг (якщо вони не купуються для маленької дівчинки або оздоровчої аеробіки). Жодна спортивна вправа навіть у фітнесі не розрахована на такі малі навантаження: так, мінімальна вага для жіночих набірних гантелей встановлюється при виконанні махів руками від 1,25 кг, розлучення руками і махи в сторони починаються від 2,5 кг, присідання — від 5 кг. А при підйомі на шкарпетках та нахилах (якщо гантелі заводяться за голову) загальна вага може доводитися і до 10 кг.

Набірні гантелі (млинці для яких в ідеалі повинні мати по можливості досить малий крок — особливо якщо вони призначені для тих, хто тільки починає свій спортивний шлях) переважніше у всіх інших випадках, а місцем придбання може бути як звичайний, так і спеціалізований інтернет-магазин спорттоварів.


messenger