0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Як вибрати атлетичний пояс

Як вибрати атлетичний пояс

Найактивнішими користувачами атлетичних поясів є пауерліфтери, важкоатлети і, зрозуміло, бодібілдери у своїх класичних тренуваннях з обтяженням. Можливо, хтось із вас не до кінця розуміє необхідність цього фітнес-аксесуару, тому поспішаємо роз'яснити.

Як вибрати атлетичний пояс

У силовому тренінгу існує ряд вправ зі штангою (до таких можна впевнено віднести, наприклад, станову або тягу штанги в нахилі до пояса), при виконанні яких створюється суттєвий тиск на хребет і поперек атлета, що нерідко є причиною виникнення дуже неприємних больових відчуттів. З метою зниження ймовірності отримання різних негативних травм, атлети та одягають такий пояс. Як правило, затягують його в області талії досить туго, негативним наслідком є зростання внутрішньочеревного тиску. Але водночас відбувається фіксація міжхребцевих дисків поперекового відділу та, власне, самого хребта, завдяки чому можна уникнути травм спини.

Основні типи атлетичних поясів

Атлетичні пояси поділяються на 2 типи:

  • Пояс для пауерліфтингу — виходячи з назви, стає ясно, представниками якого виду спорту він активно застосовується. Вважається оптимальним варіантом для тренувань, у яких переважна кількість вправ виконується із прямою спиною. Ширина його по всій довжині однакова і, як правило, дорівнює десяти сантиметрів. Розташовувати на собі цей аксесуар необхідно максимально близько до тазових кісток, забезпечивши його щільну посадку. У порівнянні з другим типом атлетичного поясу цей аксесуар для ліфтерів відрізняється своєю масивністю, міцністю та більшою товщиною.
  • Важкоатлетичний пояс. Відмінними характеристиками цього аксесуара є гнучкість, значний рівень комфорту при виконанні вправ з нахилами корпусу вперед, а також ширина виробу, що змінюється по всьому колу - широка частина припадає на поперек, а вузька розташовується на животі. Через такі особливості, важкоатлетичні пояси набули широкого поширення серед бодібілдерів.

Тонкощі вибору атлетичного пояса

Якщо немає бажання пускати гроші за вітром, а навпаки отримати фітнес-спорядження, що ефективно працює на вашу користь, завжди звертайте увагу на нижченаведені пункти.

Розмір поясу для тренувань

Безумовно, ідеальним варіантом є примірка виробу перед покупкою, але через те, що відповідна модель або виробник не завжди є в реальному магазині, як ніколи стає актуальною можливість придбання атлетичного поясу в інтернет-магазині.

Спершу необхідно дізнатися коло талії, для якої і призначається аксесуар, та зіставити отриману цифру з довгою атлетичного пояса.

Приміряючи виріб у реальному магазині зверніть увагу на те, як він на вас застібається: якщо на середні отвори і вам комфортно при цьому, то це ідеальний розмір. Однак не забувайте про такий факт, що обсяги та вага атлетів протягом року можуть змінюватися, тому залишайте завжди про запас пару поділів для того, щоб затягнути пояс або послабити його.

Багато спортивних магазинів керуються власними розмірними сітками, тому не забувайте уточнювати цей момент безпосередньо у консультантів, або намагайтеся знайти цю інформацію на упаковці з товаром. Але для того, щоб полегшити вашу долю та заощадити час на пошуку розмірної таблиці, тут ви можете бачити універсальну таблицю, до якої дуже часто вдаються перед покупкою атлетичних поясів.

Обсяг талії (см)

Розмір

62-80

S

72-90

M

82-100

L

92-110

XL

102-120

XXL

Використовуваний матеріал для пояса

Пояс для пауерліфтингу

Сегмент атлетичних поясів представлений моделями зі шкіри, її замінників та, звичайно ж, синтетичних матеріалів. Безперечним лідером є натуральна шкіра завдяки своїй зносостійкості таміцності на розрив, на відміну інших варіантів, і це перевага диктує вищу ціну такі вироби. Однак, якщо ваші спортивні амбіції досить помірні і у своїх силових тренуваннях ви працюєте з невеликою вагою, тоді легко можна вдатися до використання синтетичних поясів на липучках.

Типи застібок для пояса

Тут особливо фантазувати виробникам немає потреби, бо вже давно сформувався їх, так званий, типовий топ-3, до якого входять:

  • Липучка — варто використовувати атлетам, які тренуються з невеликими вагами.
  • Класична пряжка — давно активно використовується при пошитті атлетичних поясів. Ідеальним варіантом є класична із двома зубами.
  • Пряжка-карабін — теж дуже популярна застібка, проте з попереднім типом не зрівняється, бо думки атлетів щодо неї діаметрально протилежні: одні відзначають її зручність і надійність, інші висловлюють свою недовіру, відмовляючись вдаватися до її використання.

Гнучкість та зносостійкість

Чудової гнучкістю та абсолютною зносостійкістю відрізняються багатошарові атлетичні пояси з натуральної шкіри, що прошиваються зигзагоподібним малюнком водовідштовхувальними капроновими нитками. Яку мету цим переслідує виробник? Подібна особливість робить атлетичний пояс, що легко підлаштовується під особливості фігури атлета, який може використовувати даний виріб необмежений період часу, чому також дуже позитивно сприяє згадана технологія прошивки. Варто зазначити, що при виборі атлетичного поясу віддавайте перевагу тим, отвори в яких обрамлені люверсами.

Пояс для фітнесу

Вибираючи атлетичні пояси з матеріалів, так би мовити, бюджетної групи, а не зі згаданої шкіри, не робіть поблажок, а навпаки, ставтеся вимогливо і прискіпливо до виробу, щоб не викинути гроші на вітер. Наявність лейбла виробника, відсутність стороннього запаху, акуратно прострочені шви — це далеко не весь список того, що за умовчанням має бути у якісній моделі виробу.


messenger