0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Виготовлення (виробництво) борцівського килима

Виготовлення (виробництво) борцівського килима

Від якості борцівських матів залежить якість тренувань спортсменів та успіх у змаганні. Тому перш, ніж купити мати для боротьби чи борцовський килим, дізнайтеся про їхні види, з чого їх виготовляють і що треба враховувати під час їх вибору.

Для всіх видів єдиноборств, таких як самбо, дзюдо, карате, вільна та греко-римська боротьба та інші, передбачені спортивні мати або килими для боротьби.

Борцовський килим

Килими для боротьби складаються з  борцівських матів розміром 1х2 метри і товщиною 4-5 см, зверху на які укладається покриття ПВХ. Залежно від замовника, воно робиться одноколірним або дво, триколірним, з колами 9м, 7м, 1м. Зазвичай для килима розміром 12х12 достатньо 72 мата розміром 1х2 м. Існують борцівські килими так само розміром 10х10 м та 8х8 м. Тканина ПВХ зазвичай Бельгійського або Корейського виробництва щільністю 650 г/м2.

Борцовський килим

Фото 1. Борцовський килим.

Самі борцівські мати, що становлять килим, виготовляються зі спіненого поліетилену.

З чого виготовляють килим борців

Мати для боротьби, на сьогоднішній день, виробляють з спіненого поліетилену. Це спеціальна технологія виробництва поліетилену методом зшивання або хімічним або фізичним способом, що багаторазово збільшує міцність матеріалу за рахунок особливого молекулярного з'єднання при обробці. Такий матеріал витримує велику кількість перегинів та зусиль без деформації структури.

Спінений поліетилен ППЕ для спортивних матів

Фото 2. Спінений поліетилен ППЕ для спортивних матів.

Нещодавно матеріалом для борцівських матів був лише поролон вторинної переробки, він зустрічається і зараз, коли потрібні важкі спортивні мати, наприклад для дзюдо. Такі мати не тільки важкі, але і вбираю воду, як губка, ламкі при згині, тому фахівці відмовляються від них, навіть за їх невелику ціну. Термін їх експлуатації 5 років.

Саме мати з спіненого поліетилену найбільш довговічні. Більше того, вони вологостійкі, еластичні, не токсичні та легкі, їхня вага не перевищує 4 кг, що важливо для борцівських килимів на змаганнях. Спортивний мат може бути одношаровим та багатошаровим. Шари зі спіненого поліетилену, які міцно склеюються між собою, можуть мати різну щільність.

Три види килимів для боротьби.

Залежно від щільності спортивного мату, їх поділяють на три види:

  • Юніор
  • Стандарт
  • Профі

"Юніор" виготовляють для борцівських килимів шкіл, наприклад. Цей мат для боротьби виготовлений також із спіненого поліетилену, його щільність 30кг/м3 (аналог поролон вторинного спінювання 120кг/м3) та вага спортсмена не повинна перевищувати 120 кг.

"Стандарт" - марка спортивного мату для боротьби щільністю 33кг/м3 (160 кг/м3) та призначений для вагової категорії до 120 кг. В основі мате також спінений поліетилен.

"Профі" виготовляють із щільного, дрібнопористого, спіненого поліетилену Ізолон (фізично пошитого) щільністю 33кг/м3 (180 кг/м3). Сама назва каже, що з цього матеріалу виготовляють професійні та олімпійські килими для боротьби.

 Яке покриття килимів для боротьби

Покриття для борцівських килимів виготовляють із матеріалу на основі ПВХ тканини (полівінілхлоридна).

Для забезпечення особливої міцності покриття, використовують поряд з проклеюванням, температурну обробку швів на спеціальному устаткуванні.

ПВХ тканина складається з трьох шарів: знизу та зверху - полівінілхлоридна плівка, у середині знаходяться армовані нитки, мета яких, не дозволяти у разі пошкодження, подальший розрив тканини.

Тканина ПВХ відповідає всім стандартам, легко миється, не втрачаючи колір і служить не менше 10 років, навіть при найінтенсивніших тренуваннях та змаганнях.

Монтаж борцівського килима

Кріплення верхнього покриття з ПВХ, має забезпечувати рівномірне покриття без складок. Для цього використовуються спеціальні люверси, через які простягаються спеціальні мотузки та натягується покриття. Також існує кріплення за допомогою липучок по кроях борцівського килима. Ще, як варіант, можна підвернути краї ПВХ покриття під мати і склеїти.


Складання своїми руками килима для боротьби

Для цього Вам знадобляться ножиці та міцна мотузка, краще капронова. Нарізати мотузку на 10-15 см більше розміру борцівського килима, який у вигляді квадрата і викласти її на підлозі у вигляді сітки, відрізки мотузки повинні бути по довжині та ширині мату, перпендикулярно один одному і на відстані 50 см один від одного по всій площині.

Вигляд зверху буде така сітка з прямокутними осередками. Далі укладаєте самі спортивні мати розміром 1х2 м або які Ви підготували, потім акуратно розтягуєте покриття ПВХ з середини укладених матів і вирівнюєте. Тепер до кожного люверсу прив'язуєте заготовлені мотузки з одного боку і так само робите з іншого, рівномірно натягуючи покриття. І так ви робите по всьому периметру килима.

Доби достатньо, щоб покриття вирівнялося і можна приступати безпосередньо до спорту.

На що звернути увагу при виборі борцівського килима

При покупці килима для боротьби зверніть увагу на комплектуючі спортивні мати. Оптимальний наповнювач для них – це спінений поліетилен, зшитий фізичним або хімічним способом – ППЕ НФ та ППЕ НХ. Якщо Ви зустріли маркування НПЕ для матів зі спіненого поліетилену, знайте, що це найгірший варіант, такі мати незабаром стануть непридатними.


І друге, при виборі борцевого килима, враховуйте вид боротьби, яким займатиметеся і свою вагу.

Залишилися питання - телефонуйте нам!

Відео складання борцівського килима

 

+38 (098) 609-53-93, +38 (093) 246-22-24


messenger