0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Довголіття килимка для йоги - правильний догляд і зберігання

Довголіття килимка для йоги - правильний догляд і зберігання

Ніхто не стане сперечатися з тим, що якісна йога-практика — це незворушна концентрація, точність та плавність рухів, правильність статичних поз. І без такого важливого інвентарю, як килимок для йоги, домагатися досконалості можна довго, займаючись або на голій підлозі, або на банному рушнику. Поза сумнівом, йога-мат — атрибут номер один для йога. Але, як і будь-які інші аксесуари, він вимагає постійного догляду за собою — про це й йтиметься у нашій статті.

Догляд за йога-матом

Гігієна килимка для йоги

Дехто може подумати про безрозсудність цього дійства, мовляв, навіщо витрачати час і сили на чищення йога-мата Коли можна піти і купити новий — благо широкий ціновий діапазон дозволяє вибрати саме те, що прийдеться по кишені. Однак поспішаємо зневірити, килимок для тренувань, який ще носить назву «Йогасана» і перекладається як «Підстилка для практик», має одну важливу в цій справі особливість — він має властивість зберігати енергетику господаря і з кожним новим заняттям «заряджається» від навколишнього оточення безпосередньо практикуючого.

Миття каремату після покупки

Як правило, про особливості першого миття повинен попередити та розповісти продавець магазину, в якому Ви купили йога-мат, але, якщо цього не сталося, не нарікайте і не впадайте у відчай — ми Вам допоможемо.

Відеопосібник з очищення йога-мату

Килимки для тренувань бувають з різних матеріалів, відповідно, і підхід до їх чищення має бути різним:

  • Синтетичний йога-мат. У практикуючих він зустрічається найчастіше через ту просту причину, що має доступну вартість, тому з нього і почнемо. Після покупки перед першим використанням необхідно промити килимок для йоги у теплій воді. За бажанням, можна додати туди натуральне (обов'язково!) мило, яке не має у своєму складі зволожувачів та ароматизаторів. Найчастіше використовується всім знайоме господарське коричневе мило. Але з його додаванням не варто старатися - досить невеликої кількості, щоб змити з каремату заводське мастило. Після миття його необхідно витерти насухо рушником і дати повністю висохнути, повісивши у вертикальному положенні.
  • Натуральний килимок для практик. Наприклад, із джутової мотузки — особливість матеріалу не дозволяє його надовго замочувати у воді або мити наведеним вище способом. Достатньо буде протерти його вологою губкою або ганчіркою і дати просохнути. Якщо розглядати каремат з каучуку, особливість якого полягає в його специфічному різкому запаху, то тут можна обмежитися лише вивішуванням мату на свіжому повітрі на кілька днів, щоб запах вивітрився.

Наступне миття килимка для йоги

Як мити килимок для йоги

Більшість практикуючих ставлять це питання постійно — як мити килимок для йоги, щоб йому не нашкодити? Чи потрібно цього робити і як часто? Так, цю процедуру проводити потрібно обов'язково не лише з метою підтримки чистоти виробу, а й у гігієнічних — все-таки під час інтенсивних практик Ви активно потієте.

Синтетичні йога-мати не можна чистити абразивними речовинами, прати з порошком, вичавлювати та сушити в машинці. Правда, якщо Ви щасливий власник машинки-автомат, що має функцію дбайливого прання, то можете спробувати почистити каремат таким чином. У будь-якому іншому випадку — лише ручне миття губкою або ганчіркою з невеликим додаванням натурального миючого засобу (господарського мила).

Частота, з якою рекомендується проводити так зване планове чищення килимка для тренувань, повинна не перевищувати одного разу на 1-3 місяці. Проводьте ті ж процедури, що описані в пункті про миття після покупки і буде Вам щастя!

Однак трапляються й екстрені випадки, коли каремат забруднився, запрів, відволожився або став виливати неприємний запах — тут, звичайно, краще вдатися до допомоги сучасних технологій і випрати мат у пральній машинці без віджиму при температурі 40ОС, якщо Ви маєте можливість змінювати програму, або просто в дбайливому режимі.

Щодо сушіння виробу, то в теплу пору року вивішуйте килимок для йоги на балкон або на вулиці у висячому положенні. У холодну пору можете перекинути його через поперечину для шторки у ванній кімнаті і перевертайте кожні 6 годин. Прискорити процес сушіння мату можна, підстелив під нього рушник банний і згорнувши їх разом в рулон, щоб частина вологи ввібралася.

Радикальне чищення килимка для занять

Гігієна килимка для йоги

І все ж таки, трапляється так, що навіть найретельніший і дбайливий догляд за йога-матом не рятує його від передчасного псування. Причин тому може бути безліч, наприклад: інтенсивна практика, висока вологість приміщення, часті виїзні заняття, нехтування умовами зберігання нехай і не спеціально — у будь-якому випадку навіть найгірше пахне і жахливо виглядає. /karemati/">каремат для йоги можна спробувати реанімувати та подарувати йому друге життя.

Тут, звичайно, доведеться вдатися до допомоги пральної машинки — відправити йога-килимок у «плавання» потрібно в спеціальному чохлі-сіточці для дбайливого прання у стандартному режимі, але без віджиму, як це писалося вище. Також, якщо це допустимо для матеріалу мату, спробуйте замочити його в господарському милі, нейтральному пральному порошку без ароматизаторів для кольорової білизни або в антисептиці.

НІ ПІД ЯКОЮ ПРОПОНОЮ НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ:

  • Порошок з ефектом відбілювання або для білих речей
  • Хлорвмісні засоби

А якщо ні, то можете попрощатися зі своїм килимком для занять, тому що після подібної розправи що поверхня, що зовнішній вигляд будуть просто знищені.

Зберігання йога-мату

Зберігання йога-мату в чохлі

Не менш важливий, ніж миття, момент, адже правильне зберігання килимка для йоги також визначає його експлуатаційний термін — буде він тривалим чи закінчиться вже після першого року практик. Основні рекомендації щодо зберігання каремату:

  • Не складайте навпіл або в 4 рази — навіть на м'яких килимках внаслідок цього можуть з'явитися заломи, борозни, «зморшки»; на щільніших — тріщини, які згодом почнуть протиратися
  • Завжди згортайте в рулон верхньою стороною назовні - це дозволить зберегти виробу його первісний вигляд і не закручуватися краям; в іншому випадку, килимок згодом деформується і Ваші руки та ноги під час занять чіплятимуться за його краї
  • Не займайтеся у взутті – це може пошкодити поверхню виробу. Навіть якщо в приміщенні або на вулиці дуже холодно, одягайте теплі шкарпетки
  • Використовуйте спеціальний чохол - з ним легко транспортувати килимок на заняття та зберігати вдома. Безпосередньо до чохла вимог немає — головне, щоби не промокав і не рвався.

Якщо, незважаючи на наведені рекомендації щодо догляду та миття килимка, він все ж таки втратив свою колишню красу, зовнішній вигляд і потріпався, не сумуйте і подивіться на ситуацію з іншого боку — можливо, простір підштовхує Вас до того, щоб Ви придбали новий і кращий каремат для йоги, з яким удосконалення практики буде просуватися набагато швидше та ефективніше.


messenger