Для чого потрібний атлетичний пояс
Такий аксесуар, як жорсткий ремінь для спини або атлетичний пояс, відомий усім, хто займається силовими видами спорту. Більшості завсідників тренажерних залів знайомі ситуації, коли досвідчені атлети перед особливо важким підходом одягають спеціальний пояс, а після виконання одразу знімають його. Також сьогодні зустрічається дуже багато дівчат та жінок, які тренуються виключно у м'яких чи напівжорстких корсетах, не знімаючи їх протягом усього тренінгу. Такий корсет досить широкий, чітко окреслює талію, стягуючи її і візуально моделює фігуру. Існує кілька різновидів спортивних ременів, кожен з них потрібен для тих чи інших цілей, і вибір аксесуара залежатиме, перш за все, від них.Навіщо і для чого потрібний атлетичний пояс взагалі?
Одягати атлетичний ремінь потрібно не просто так, а з розумінням його дії та призначення, оскільки необдумане використання цієї частини амуніції може призвести не до покращення, а до погіршення фізичної форми.Залежно від виду атлетичного пояса його носять або під час роботи з максимально важкими вантажами, або весь час тренування. До атлетичних поясів відносять і важкоатлетичні, і пауерліфтингові, і м'які корсети із синтетичних матеріалів, тонкі, широкі ремінці та будь-які інші види ременів, які так чи інакше використовуються спортсменами.
Тяжкоатлетичні та пауерліфтингові пояси призначені тільки для силових тренувань. Вони тверді, дуже міцні, надійні. Їхнє головне завдання - додатково фіксувати та стабілізувати відділи хребта, що зазнають підвищених навантажень під час роботи з гирями та штангами граничної ваги.
Затягуючи на поясі такий ремінь, спортсмен створює додатковий внутрішній тиск у черевній порожнині. Одночасно, матеріал пояса затискає хребетний стовп зовні. Таким чином, хребці утримуються у фізіологічно правильному положенні внутрішнім та зовнішнім тиском, який не дає їм зміститися або травмуватися під час інтенсивних силових тренувань.
При звичайних вправах пояс зовсім не потрібний, тому що він знерухомлює м'язи і погіршує їх тонус. Непрацюючі м'язи швидко втрачають чинність і атрофуються. Головне завдання будь-якого атлета - тренувати та зміцнювати свій природний м'язовий корсет попереку, що включає м'язові вузли спини та живота. Пояс – це лише доповнення та страховка на випадок максимальних навантажень. Найкраще одягнути ремінь безпосередньо перед складним підходом – присідання зі штангою, станова тяга тощо, а після виконання одразу зняти або максимально послабити. Потрібно пам'ятати, що є різниця як носити важкоатлетичний та пауерліфтинговий пояс – перший повинен щільно прилягати до спини та здавлювати талію, а другий фіксується низько під животом, на стегнах, має однакову по всій довжині ширину.
Наочно, як одягати і як правильно носити ремінь підкаже відео.
М'який чи напівжорсткий пояс підійде дівчині, яка націлена на схуднення – парниковий ефект допомагає зменшувати обсяг талії та товщину жирового прошарку, стимулює обмінні процеси у підшкірних шарах у зоні накладання. Такий пояс можна не знімати після кожної вправи, але й кожне тренування носити не рекомендовано, щоб не послабити силу м'язів попереку. Вважається, що широкі м'які корсети запобігають перекачування м'язів преса (якщо вони й так досить сильні), і при цьому м'яко підтримують живіт та спину. Вони підходять для будь-яких фітнес тренувань, але марні для важкої атлетики.
З асортиментом існуючих атлетичних поясів, їх різновидами та призначенням можна ознайомитися в будь-якому хорошому інтернет магазині. Замовити та купити ремені можна там же, причому значно дешевше, ніж у офлайн пунктах продажу.