Жіночий атлетичний пояс: особливості покупки
Заняття силовими видами спорту залучають не лише чоловіків, а й досить велику кількість зовні крихких жінок. Вони проводять багато часу в спортзалах і не перестають дивувати оточуючих своєю силою волі і прагненням до досконалого тіла. Для досягнення мети їм доводиться дуже багато займатися, а для підвищення ефективності занять та запобігання можливим травмам використовувати різні допоміжні аксесуари, наприклад, атлетичний ремінь. Сьогодні у продажу є великий асортимент поясів, розроблених та виготовлених спеціально для жінок, які віддають перевагу як активному, так і силовому спорту.
Атлетичний жіночий пояс – для чого потрібен?
Будь-який атлетичний пояс одягається для того, щоб під час роботи з підвищеними вантажами додатково фіксувати та стабілізувати частини хребетного стовпа. Затягуючи атлетичний ремінь на липучці, карабіні або штирях, спортсмен створює додатковий внутрішній тиск у черевній порожнині. Сила цього тиску підтримує хребці зсередини, а тіло пояса зовні — затискаючи їх між собою і не даючи їм зміститися або стиснутися до утворення протрузії.
Використовувати ремінь рекомендується лише під час підходів, на період відпочинку його необхідно зняти або максимально послабити. Також не можна все тренування носити широкий або вузький ремінь. Охоплюючи частину корпусу, пояс знімає навантаження з м'язів, що знаходяться під ним, а без навантаження м'язи швидко старіють і атрофуються. Інтенсивні силові заняття зовсім без підтримуючого пояса також протипоказані, оскільки гарантовано призведуть до міжхребцевих гриж або інших серйозніших наслідків. Таким чином, ремінь потрібно використовувати лише епізодично, тоді коли починається та частина тренування, яка передбачає підняття надважких вантажів або після травми спини. В решту часу потрібно працювати над зміцненням природного м'язового корсету.
Купити пояс варто ще з двох причин: він стримує розширення талії та втрату жіночого силуету при посилених тренуваннях, а також підтримує необхідну температуру м'язів попереку, оберігаючи їх від протягу, холоду кондиціонерів та відкритих дверей.
Особливості вибору – на що дивитися
Ознайомившись із асортиментом представлених у продажу жіночих поясів, неважко помітити, що ціна на них дещо вища, ніж на чоловічі. Причина в тому, що ремені для прекрасної половини атлетів більш делікатні та комфортні, мають різні колірні варіації (відразу представляється рожевий, блакитний або інший яскравий), трохи відрізняються за формою та типом застібки — на липучці, карабінчику. Хоча якщо бути об'єктивним, то переплачувати доводиться лише за естетичний бік виробу, функціонально жіночі пояси нічим не відрізняються від чоловічих.
- При виборі пояса потрібно обов'язково дивитися на розмір, якщо талія 60-65 см, то серед чоловічих моделей ви навряд чи знайдете відповідну — знадобиться саме жіноча, з маркуванням S — XS.
- Атлетичні пояси використовують не тільки для пауерліфтингу або бодібілдингу. Їхній інший різновид — м'які з парниковим ефектом, призначені для фітнесу, носять з метою схуднення.
- Для силових занять краще вибрати широкий шкіряний ремінь — довговічний, міцний, надійний і ефективний. На деяких з таких поясів для спини передбачено ланцюг або скоби під нього - це спеціальний пристрій для навішування додаткових вантажів при виконанні окремих вправ - підтягувань, присідань.
- Під поясом з натурального матеріалу шкіра тіла менше натиратиметься і травмуватиметься — це ще один аргумент на користь шкіряних ременів, але якщо він не по кишені, то виберіть із комбінованих матеріалів — натуральні+синтетика.
- Потрібно пам'ятати, що пояси для бодібілдингу та пауерліфтингу відрізняються формою — у перших розширення в зоні попереку, інші однаковою шириною по всій довжині.
- Фірма-виробник має значення. Відгуки багатьох любителів і професіоналів вказують на те, що якщо ви вирішили придбати атлетичний пояс, краще віддати перевагу відомому бренду — Grizzly, Adidas, Ironman, Mad Max та інші.
До речі, Україна виробляє не менш якісні ремені, ніж Пакистан, Китай та інші країни. Замовити доставку можна в будь-яке місто Дніпро, Харків, Донецьк, Одеса, Київ.