0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Як вибрати розмір атлетичного поясу?

Як вибрати розмір атлетичного поясу?

Атлетичний пояс — це той пристрій, без якого неможливо повноцінно займатися жодним їх силовим видом спорту. Такий спеціальний ремінь допомагає фіксувати та стабілізувати частини хребетного стовпа в області попереку під час виконання складних та важких вправ — станова тяга, присідання зі штангою та інші. Кожен атлет, кому не чужий гирьовий спорт, бодібілдинг чи пауерліфтинг добре знає, що правильно підібраний пояс дозволить зберегти здоров'я спини та хребта, незважаючи на тривалі затяті тренування з обов'язковим підйомом граничної ваги.

Види поясів

Як вибрати розмір атлетичного поясу правильно

Атлетичні пояси — це ціла низка спеціальних ременів, які відрізняються за жорсткістю, матеріалом виготовлення, основними функціями.

Ремені для гирьового спорту і для бодібілдингу жорсткі, мають особливу форму — широкі зі спини і звужуються до живота . Вони зручно виконувати нахили зі снарядами — вони не врізаються в живіт і при цьому відмінно тримають хребці.

Пауерліфтерський ремінь дещо інший. Він має однакову по всій довжині ширину, застібається під животом низько, майже на стегнах. Більшість моделей йдуть з карабіном як фіксатор, оскільки такий тип застібки набагато міцніший і надійніший за інші. На ременях для пауерліфтингу є скоби або ланцюги для обтяжень — на них можна навішувати додатковий вантаж. Досвідчені важкоатлети рекомендують шкіряний варіант будь-якого поясу для такого виду спорту - вони найміцніші на розрив, можуть служити не один рік без шкоди експлуатаційним та естетичним якостям. Правда їхня вартість дещо вища, ніж у моделей зі штучної шкіри або синтетичних матеріалів.

Крім ременів для важкої атлетики до атлетичних поясів відносять також м'які та напівжорсткі корсети із синтетичних матеріалів для фітнесу, аеробіки, різних видів гімнастики. При піднятті ваг таких варіанти, звичайно, марні: при великих навантаженнях хребці на місці вони не втримають, а ось як моделюючі, що зігрівають і делікатно підтримують спину пояси-корсети дуже популярні, особливо серед жіночої аудиторії. Застібка у більшості фітнес-поясів на липучці, що дозволяє швидко та акуратно кріпити його на талії, а у разі зношування липучку можна без проблем замінити.

Як вибрати розмір?

розміри атлетичних поясів

Вибрати правильний розмір атлетичного поясу також важливо, як і вибрати саму модель. Пояс повинен ідеально сідати по фігурі, щоб ефективно виконувати свої функції, але при цьому він не повинен створювати жодного дискомфорту під час тренування.

Розміри поясів, як правило, мають буквене позначення, якому відповідає обхват талії спортсмена. Відрізнити жіночий пояс від чоловічого також можна за розміром — для дівчат пояси починаються з мінімального XS, що відповідає обсягу талії до 63 см. Це найменший розмір, і він добре прилягатиме до тіла лише якщо дівчина невисокого зросту та мініатюрна. Для худеньких та високих дівчат краще купити розмір S, розрахований на талію від 63 до 77 см.

Пояс, позначений буквою M, — середній, підійде для тих, чия талія ближче до 80 см — від 76 см до 96 см, L — до 105 см, XL — до 110 см, XXL — до 120 см.

Звичайно, у кожного виробника своя розмірна шкала та дані наведені лише орієнтовно. Вибирати потрібно дуже уважно, уточнюючи, на який саме обхват талії розрахований вказаний розмір.

Вважається, що набувати необхідно той пояс, який на талії спортсмена застібається на середнє положення застібки, тобто збільшення або зменшення обсягу залишається рівно половина отворів фіксації в одну і в іншу сторону. У процесі тренувань атлет може часто набирати або скидати вагу, його талія може збільшуватися або зменшуватися, а правильно підібраний пояс не потрібно буде щоразу змінювати.

Країну виробника атлетичних поясів кожен вибирає з особистих міркувань та фінансових можливостей. Україна також випускає чимало дуже гідних товарів для спорту та відпочинку за прийнятними цінами. У великих містах, таких як Київ, Харків, Дніпро, завжди можна знайти виріб улюбленого вітчизняного чи зарубіжного бренду, а якщо його в наявності не виявиться, то завжди можна замовити — сьогодні подібна послуга не проблема.


messenger