0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Гантели для фитнеса — в чем отличие

Гантели для фитнеса — в чем отличие

Фітнес — дуже популярний в останні десятиліття вид тренувань, оскільки допомагає легко, із задоволенням, без особливої напруги підтримувати тіло в тонусі, скинути зайву вагу, почуватися здоровим. Ще один плюс цього спорту - виконувати вправи можна в спортзалі та вдома, у будь-який зручний час, скориставшись численними записами тренувань в інтернеті. Хоча фітнес вважається більш жіночим виглядом, але багато чоловіків також відвідують заняття цими вправами, оскільки вони розвивають всі м'язи одночасно, підвищують витривалість і дозволяють відмінно розім'ятися перед більш серйозними силовими або кардіо тренуваннями.

Гантелі для фітнесу

Початківцям у фітнесі спортсменам без хорошої фізичної підготовки часто складно робити найпростіші вправи, хоча вони здаються легкими. Але, згодом, при регулярних тренуваннях, сила м'язів збільшується і просто повторення вправ вже здається мало. Тоді в хід ідуть так звані обтяжувачі, одним із видів яких є всім добре відомі гантелі.

Гантелі для фітнесу - що в них особливого

До гантелів, які використовуються як обтяжувача в аеробіці, існують певні вимоги.

По-перше, вони не повинні бути надто важкими. Тож найбільш ходовими є моделі вагою:

 • 0,5 кг, 1 кг, 1,5 кг та 2 кг для жінок;
 • для чоловіків використовуються снаряди вагою 2 кг, 5 кг та 7 кг.

Вага гантелей поступово збільшується, тому можна купити домашній набір цільнолитих різної ваги або збірно-розбірні снаряди з грифом та комплектом дисків, що дозволяє змінювати вагу за кілька хвилин. За відгуками фітнес тренерів та спортсменів, бажано мати все-таки набір гантелі різної ваги. Такі комплекти в магазині продаються в спеціальних кейсах, а також є окрема упаковка для кожної пари, щоб було зручно брати потрібний тип на тренування в зал. У комплект до набору таких гантелі також додається стійка для їх розміщення на час тренування.

Відмінність гантелей для фітнесу

По-друге, вони повинні бути зручними, ергономічними, нетравмонебезпечними, адже тренування фітнесом та аеробікою дуже активне та рухоме і снаряд може ненавмисно вислизнути з рук, поранити власника або оточуючих, пошкодити стіну зали чи підлогу. З цієї причини гантелі для фітнесу зверху покривають м'яким і приємним для рук матеріалом, що не дозволяє снаряду ковзати у вологій руці, а у разі падіння він амортизує удар. Найчастіше застосовують такі види покриття:

 • вініл (м'який пластик);
 • спінена гума;
 • силікон;
 • неопрен.

З цих матеріалів найкращим вважається неопрен, але за вартістю вони найдорожчі. Крім того, в інтернет-магазині можна замовити сталеві хромовані гантелі — їх частіше обирають чоловіки.

Третя вимога — стильний дизайн та гарний колір. За формою цільнолиті гантелі поділяються на такі види:

 • практично прямі, циліндричної форми;
 • з бічними частинами квадратної або шестигранної форми;
 • з круглими бічними частинами (міні-штанга);
 • гантелі типу «арахіс»;
 • з накладками для захоплення рукою (вона може бути також у вигляді петлі);
 • з кулястими боковинами.

Жіночі гантелі для фітнесу

Особливої функціональної різниці між моделями немає - вибирати форму гантелей, як і колір, стоїть суто з естетичних міркувань - які подобаються. Природно, що чоловіки намагаються набувати снаряд більш строгого дизайну, а за кольором – хромовані, чорні, сірі, сині. Жіночі гантелі для фітнесу бувають найнеймовірніших кольорів, тому завжди можна зібрати тренувальний комплект з форми, килимка (мату), степ-платформи, рушники. Для леді, яка стежить не лише за своєю фігурою, а й модою, це важливий момент.

Відмінність спортивних гантелей від моделей для фітнесу

Вище описані характеристики однаково відносяться як до спортивних гантелей для силових тренувань, так і до моделей для фітнесу. Але відмінності все-таки є.

.

Перш за все, це ціна. Силові гантелі однієї і тієї ж ваги можуть бути в рази дорожчими. Пов'язано це з тим, що професійні снаряди ретельно центрують і врівноважують їхні частини до часток грама, щоб навантаження на м'язи були ідеально розподілені. Це процедура тривала і за рахунок її виконання ціна різко зростає. Для занять фітнесом та аеробікою таких суворих вимог немає.

Друга відмінність - розмірна лінійка. У ваговий ряд фітнес гантелей входять моделі від 0,5 до 5 кг. Спортивні снаряди - від 1 до 50 кг. І якщо займатися стрибками та іншими вправами аеробіки зручніше з цільними гантелями, то для силових тренувань більш ефективні складальні снаряди з млинцями.

Якщо підсумувати, то відмінність фітнес і силових гантелей - це, як різниця між аматорським і професійним спортом: і ті, і ті хороші, просто кожен тип для своїх цілей.

.

messenger