0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Пінопласт vs Мінеральна вата

Пінопласт vs Мінеральна вата

Існує багато способів теплоізоляції будівель - вентильовані фасади, полімерні фарби з включенням керамічних спінених сфер, будівництво із сендвіч-панелей, газо- та пінобетону, застосування "колодезної" кладки. Але найпоширенішим, особливо у приватному та малоповерховому домобудуванні, є метод скріпленої ізоляції. В Україні на сьогодні більшість будинків утеплюється саме за цим способом. У Європі методом скріпленої теплоізоляції утеплено близько 70% будівель.

Утеплення фасаду пінопластом
Утеплення таким способом передбачає прикріплення за допомогою клейових сумішей, піни, дюбелів пінополістирольних (пінопласт) або мінераловатних плит фасадом будівлі, будинку з подальшим нанесенням обраного декоративного штукатурного покриття. Теплоізоляційний шар, по суті, є одним цілим зі стіною.
Для утеплення стін за методом скріпленої теплоізоляції використовуються пінопласт та мінераловатні плити. Коефіцієнт теплопровідності обох матеріалів приблизно однаковий. Яку систему краще вибрати? Кожен із матеріалів має свої особливості при монтажі та експлуатації, переваги та недоліки. Обидва види плит можна використовувати як для будівництва нових, так і для реконструкції існуючих будівель. Розглянемо особливості кожного матеріалу.

Мінвата

Мінеральна вата (мінвата) 
При виборі теплоізоляційного матеріалу для будинку важливим фактором є пожежна безпека. При влаштуванні системи теплоізоляції громадських будівель (школи, лікарні, концертні зали), будівель висотою понад 25 метрів, складів для вибухонебезпечних, паливних матеріалів цей фактор є ключовим, тому краще використовувати мінераловатні плити. Вони відносяться класу горючості НГ – негорючі. Плити з мінвати стійкі до впливу найвищих температур до 1000 град. С, при дії такої температури починають плавитися не раніше ніж через 2 години.
Мінеральна вата несприйнятлива до більшості хімічних речовин. Завдяки досить високому коефіцієнту паропроникності (близько 480*10-6г/м*годину*Па), ізоляція добре віддає вологу. Присутність у ваті гідрофобізаторів запобігають насиченню її вологою, зменшують капілярне водопоглинання.
Мінвата має більшу вагу, ніж пінопласт. У системах скріпленої теплоізоляції застосовують два види плит:

  • з довільним розміщенням волокон щільність. 120-160 кг/м. куб
  • перепендикулярним розміщенням волокон щодо площини стіни (ламельні мати) 80-120 к/м. куб

У порівнянні з пінополістирольними, мінераловатні плити мають меншу твердість та міцність. Завдяки волокнистій структурі у них гарні звукоізолюючі здібності.
Мінераловатні плити з ламельної вати легко гнуться під потрібну поверхню.

Пінопласт

Пінопласт для утеплення 
Одна з переваг пінопласту – низька гігроскопічність. На відміну від мінвати, при попаданні вологи він не втрачає своїх теплоізолюючих властивостей. Незначна конденсація вологи за товщиною матеріалу не створює жодних проблем - робочі та експлуатаційні характеристики пінопласту не погіршуються.
Незважаючи на те, що пінополістирол синтетичний матеріал, не виділяє шкідливих для людини речовин.
Навіть за низької щільності, пінопласт відрізняється гарною міцністю. При 10% тиск його напруженість становить близько 80 кПа проти 30-40 кПа у мінеральної вати. Міцність на розрив у пінополістиролу близько 80 кПа, що значно вище ніж у мінвати - всього близько 10 кПа (ламельна - до 80 кПа).
Пінопласт добре ріжеться, зберігає форму, що підвищує його технологічність при виконанні ізоляційних робіт. За підрахунками фахівців, вартість робіт з монтажу скріпленої ізоляції з мінвати приблизно на 20-30% вища, ніж із пінополістиролу.
До недоліків пінопласту відносяться низькі звукоізолюючі здібності та коефіцієнт паропроникності (близько 12*10-6г/м*годину*Па). Пінопласт слабо стійкий до основних видів органічних розчинників. За температури від 80 град. З уже може початися руйнація його структури. У плані вогнебезпеки пінополістирол відноситься до груп Г1-Г2 - слабо- та помірногорючі, вогонь не поширює.
Важливою перевагою пінопласту є найнижча ціна. Вартість пінополістирольних плит приблизно в 2-2,5 рази нижча, ніж мінераловатних. Завдяки легкості та твердості, пінопласт простіше та дешевше транспортувати, зберігати, вантажити. Кріплення для нього також коштує дешевше. Цим зумовлена його велика популярність.

Який утеплювач краще для дому?

Про інші рівні умови кращим теплоізоляційним матеріалом для утеплення будинку буде пінопласт. У порівнянні з мінераловатними плитами він:

  • набагато дешевше
  • простіше та безпечніше в роботі
  • менше зазнає негативного впливу вологи
  • створює менше навантаження на стінову огорожу

Якщо при утепленні будівлі є особливі умови:

  • висота понад 25 метрів
  • підвищені вимоги до шумоізоляції або будинок знаходиться в шумному місці
  • будівлі з підвищеною категорією небезпеки для громадян (лікарні, школи, військові об'єкти, склади горючих та вибухонебезпечних матеріалів)
  • приміщення експлуатуються при підвищеній вологості (автомийки, лазні, кухні)
  • фасад будівлі має високу криволінійність

рекомендується застосування мінераловатних плит.
Обидва ці утеплювача - пінопласт та мінвату для стін - можна купити в будівельному інтернет-магазині БудОпт.

 

+38 (098) 609-53-93, +38 (093) 246-22-24


messenger