Бандаж та корсети
Ортопедичні корсети та бандажі: основні типи та як їх правильно вибрати
Усім нам знайомі такі медичні вироби як бандаж, корсет або еластичний бинт — Дані пристрої використовуються для зовнішньої фіксації різних частин тіла. Так у чому ж різниця між ними і чи можуть бути ці елементи взаємозамінні?
Еластичний бинт
Еластичний бинт відноситься до найбільш щадних і м'яких способів фіксації пошкоджених ділянок. У більшості випадків він використовується для іммобілізації суглобів та зв'язок при їх розтягуванні або вивихах. Як матеріал для компресії (здавлювання) еластичний бинт застосовується для профілактики тромбозу при ХВР нижніх кінцівок та у відновлювальному періоді після операцій.
Еластичні бинти бувають двох видів: стрічкові та трубчасті. Саме стрічкові зручно використовувати для фіксації суглобів, оскільки їхня форма сприяє анатомічно правильному закріпленню пошкодженого сегмента. А ось трубчасті якраз і призначені для профілактики тромбоутворення та прогресування хронічної венозної недостатності.
Бандажі
Цей вид еластичних фіксаторів має величезний спектр застосування — від спортивної медицини до хірургічної чи акушерської практики. Бандаж — це спеціальний пояс чи пов'язка, яка надійно фіксує внутрішні органи у правильному анатомічному положенні. Як приклад можна навести післяпологовий бандаж або бандаж, який використовується для вправлення грижі. Така техніка іммобілізація виконується для лікування та профілактики.
Відео про те, як вибрати бандаж для вагітних
Бандажі використовуються з метою:
- зміцнення певних груп м'язів;
- фіксації внутрішніх органів у правильному анатомічному та фізіологічному положенні;
- відновлення роботи суглобів та м'язів;
- профілактики післяопераційних або посттравматичних ускладнень, а саме деформації тканин та органів.
Бандажі різняться між собою не лише функціонально. Величезне значення має матеріал, з якого виготовлено медичний виріб. Найчастіше він виконаний з еластичного трикотажу і при необхідності може бути оснащений металевими або пластиковими вставками для поліпшення кріплення та фіксації. типи фіксаційних бандажів.
Фіксація колінного суглоба
Бандаж на коліно або ортопедичний наколінник використовують для м'якої фіксації всього колінного суглоба. Він застосовується як при порушенні цілісності зв'язок, так і при вивиху чи підвивиху самого суглоба, тобто в тих випадках, коли немає необхідності накладати жорстку гіпсову пов'язку.
Розмір та ступінь фіксації бандажу обирає лікар. Дуже важливо знайти оптимальне співвідношення між силою компресії та збереженням рухливості. Колінний бандаж досить щільно облягає суглоб, до того ж має прекрасний зігріваючий ефект, завдяки якому бандаж на коліно призначається не тільки після травм, а й при запальних та деформуючих захворюваннях суглобів.
Акушерський бандаж
У післяпологовому періоді акушери рекомендують придбати хороший післяпологовий бандаж. Це зумовлено тим, що під час вагітності через швидке зростання плода внутрішні органи зміщуються. Після народження малюка слідує відновлювальний період, під час якого м'язи передньої черевної стінки приходять у тонус, а органи повертаються на свої місця. Носіння післяпологового бандажу значно прискорить цей процес і зробить його менш болючим. Досвідчені акушери радять носити бандаж для вагітних вже починаючи з 7-го місяця вагітності — Ця рекомендація є чудовим методом профілактики розбіжності прямих м'язів живота, особливо при вагітності великим плодом або двійнятою. Окремо слід поговорити про бандаж, який застосовується при опущенні матки. Дана патологія виникає у разі неспроможності м'язів та зв'язок, які утримують матку у її правильному анатомічному положенні. Якісні характеристики такого еластичного фіксатора, що має вигляд нижньої білизни, здатні забезпечити підтримування не тільки м'язів живота, а й м'язів тазового дна. " src="//budopt.ua/image/data/article/krasota/bandazh/bandazh-na-golenostop.jpg" style="width: 900px; height: 600px;" />
Для травматологів, якщо вірити їхнім відгукам, травми гомілковостопного суглоба вже стали рутинними. Практично щодня з вивихом чи підвивихом звертаються любителі бігу, баскетболісти, футболісти та фанатки взуття на шпильках. Цей еластичний фіксатор має форму носка з відкритою п'ятою та пальцями ніг.
Правильно підібраний бандаж забезпечує надійну іммобілізацію та спокій, водночас не перешкоджає правильній гемодинаміці та сприяє прискоренню процесу загоєння. Тривале носіння дозволяє не тільки позбутися вже наявної травми, але й запобігти її появі надалі.
Бандаж для спини
Бандаж для спини або пояс-бандаж використовується для запобігання та лікування захворювання поперекового відділу хребта. Особливості цього фіксаційного виробу в тому, що він повинен точно повторювати всі вигини тіла, тим самим надійно утримуючи спину в правильному анатомічному положенні. Регулярне використання бандажа для спини знижує навантаження на хребетний стовп, за рахунок чого тканини швидше відновлюються після травм або запально-деструктивних процесів. Також при цих захворюваннях ефективніше застосування спеціальних корсетів.
Ортопедичні корсети
Ортопедичні корсети для хребта якраз і є тими видами фіксаційного матеріалу, які оснащені спеціальними жорсткими вставками. Вони виготовляються із металу або пластику. Така структура надійно підтримує правильне анатомічне положення спини, зокрема поперекового відділу хребта.
Ортопедичні корсети для спини відрізняються за виглядом матеріалу. Наприклад, вони можуть бути зігріваючими, у виробництві яких застосовувалася натуральна шерсть (овеча або собача). Такі фіксаційні вироби застосовуються для лікування спондилоартрозу, захворювань нервів і корінців. Більш жорсткі корсети мають сильну фіксацію і оснащені додатковими металевими або пластиковими вставками, які захищають від перевантажень або сильної напруги. Корсет для хребта використовується не тільки для лікування медичних захворювань (слабкість зв'язкового апарату хребта, хвороба Бехтерєва), а й у відновлювальний період після спортивних травм. Останні застосовуються для виправлення набутого чи вродженого викривлення постави та виконуються з урахуванням індивідуальних фізіологічних змін. Тому такий вид фіксуючого виробу повинен бути підібраний точно по пацієнту і в жодному разі не намагайтеся спорудити його своїми руками, незважаючи на велику його вартість.
Як правильно вибрати еластичний фіксатор?
Вигляд фіксаційного матеріалу повинен підбиратися виключно під час консультації з фахівцем. Тільки лікар може підібрати той тип бандажа або корсета, за допомогою якого можна вирішити проблему в найкоротші терміни.
А ось вже обрану модель можна і потрібно замовити в нашому інтернет-магазині і за бажання купити її післяплатою! Великий асортимент, недорогі, але якісні товари, швидка доставка в будь-яку точку України зі складу у Дніпропетровську чи м. Києві — ось тільки невеликий перелік наших переваг, які вигідно виділяють наш інтернет-магазин серед багатьох подібних! Ми як постачальники спеціалізованої та сертифікованої продукції можемо запропонувати вигідно купити у нас товар оптом або за ціною із привабливою знижкою. БудОпт — не означає дешево, БудОпт — значить доступно!