0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Шумоізоляція квартири. Сучасні матеріали для стін, стелі, підлоги, дверей, вікон

Шумоізоляція квартири. Сучасні матеріали для стін, стелі, підлоги, дверей, вікон

Шумоізоляція квартири

Міський ранок. Прогудів за вікном перший трамвай. У когось спрацювала автосигналізація. Собака гавкав перехожого. Всі ці звуки долинають у квартиру та порушують спокійний ранковий сон. Дальше більше. Сусідська дитина вередує і не бажає йти до дитячого садка. Звідки у сусіда знизу ця любов до "шансону"? Звуки потоку машин зливаються у безперервний, вкрай неприємний гул. Місто прокинулося і починає чинити на людину потужний звуковий тиск.

Шумоізоляція квартири

Як уникнути цього впливу? Як зробити хоча б свою квартиру тихим, спокійним куточком, незалежно від того, що відбувається у сусідів і авто, що проїжджають повз будинок. Рішення є зробити гарну шумоізоляцію квартири! З огляду на сучасні вимоги, матеріали, технології. Як належить.

Трохи теорії

Звук - хвильові механічні  коливання повітря, твердого тіла, рідини. У більш вузькому розумінні, стосовно шумоізоляції приміщення, звуки -  це механічні коливання, які сприймаються органами почуттів людини. Не всі звуки однакові. Є корисні, за прослуховування яких сплачуються гроші. Наприклад, на концерті. Але більшість це просто шум - звуки, що не несуть жодної інформації і негативно впливають на здоров'я людини. За інформацією експертів, рівень шуму в мегаполісі з кожним роком зростає приблизно на один дБ. Шуми викликають у людини стреси, психічні розлади, апатію. Навіть порівняно до кінця минулого століття виявлено зниження тривалості життя, внаслідок їх шкідливого впливу. На думку фахівців-акустиків до 10 років. Як людина сприймає певну кількість децибелів можна подивитися в таблиці нижче:
Вплив шуму на людину для гарної шумоізоляції слід встановлювати мінімум двокамерний (три стекла) склопакет
віконний профіль має бути якісним, бажано від відомого виробника
скла різної товщини – ось реальна перешкода на шляху шуму. Між склом повинні бути різні відстані. Ще краще, якщо скло з вулиці буде триплексом (2 шибки із захисною плівкою посередині). Саме за такої конструкції звукова хвиля розсіюється найбільш ефективно.
притвор потрібно оснастити якісним, герметичним гумовим ущільнювачем.
між рамою вікна і отвором обов'язкильно повинна розміщуватися спеціальна стрічка ущільнювача зі спіненого поліуретану (ПСУЛ)
вікно добре оснастити спеціальним акустичним провітрювачем (клімат-контролем). Повітря з вулиці воно пропускає, а шум, завдяки спеціальній мембрані, немає.
Нижче можна подивитися конструкцію склопакета, що має хороші шумоізолюючі характеристики:
Шумоізоляція вікнаЗвукоізоляція від сусідів - гарантія хороших з ними відносин..
Суть пристрою шумоізоляції підлоги - зробити його "плаваючим". Тобто, його елементи - стяжка, армування, труби якщо є, покриття для підлоги - не повинні контактувати безпосередньо зі стінами і перекриттям. Зробити це можна кількома шляхами. Наприклад, зробити заливку звукоізоляційним матеріалом і прокласти по периметру ущільнювальну. стрічку Ізолон. Інший спосіб, більш сучасний і простий у виконанні, першим шаром над перекриттям укласти листовий спінений поліетилен з шаром фольги (фольгований утеплювач ). Інші назви такого матеріалу "підкладка під теплу підлогу", "підкладка під стяжку". При укладанні ламінату знизити ударний шум, виключити скрип підлоги також допоможе підкладка під ламінат. В асортименті інтернет-магазину БудОПТ таку продукцію можна купити під брендами ІЗОЛОН, ВЕРДАНІ. Спінений поліетилен поставляється як у рулонах, так і в листах товщиною від 3 до 30 мм. Крім звукоізоляційних, після укладання пінополіетилену на підлогу покращиться і теплоізоляція приміщення. Нехай сусіди знизу самі себе опалюють. Чим товщі шар спіненого поліетилену, тим вище його звукопоглинання. Так, це дорожче. Але життя в "тихій гавані", а не в "гримкій коробці" коштує цього. Тим більше, що анонсований виробниками   служби термін служби спіненого поліетилену не менше 50 років. Якщо ви не збираєтеся міняти квартиру, то шумоізоляція підлоги спіненим поліетиленом - це на все життя. Пошарово звукоізоляція підлоги виглядає так:
Шумоізоляція підлоги Також для шумоізоляції підлоги можна використовувати спеціальні акустичні мати з мінеральної вати. Це гарний звукопоглинач. Але й висота "пирога підлоги" при їх використанні збільшиться на 5-10 см, що в деяких випадках просто конструктивно неможливо.

Шумоізоляція стелі

Про сусідів знизу ми подбали, а хто подбає про нас. Якщо сусіди зверху не мають наміру робити шумоізоляцію підлоги, доведеться брати ініціативу до своїх рук і робити у своїй квартирі звукоізоляцію стелі. Запобігти проникненню звуків допоможуть акустичні мати, матеріали зі спіненого поліетилену та інші, що мають звукоізолюючі характеристики. За невисоких вимог цю функцію може виконати минвата, базальтова вата. Процес монтажу звукоізолюючого шару може бути різним залежно від вибраного матеріалу. Пінополієтилен або інші тонкі матеріали для шумоізоляції можуть просто приклеюватися до стелі.  Листи вати кріпляться до стелі клеєм, дюбелями або укладаються поверх профілів відповідно до інструкції виробника. При влаштуванні каркаса обов'язковим є застосування віброізолюючих підвісів. Вони перешкоджають передачі ударних шумів на профілю, гіпсокартон. Для хорошого поглинання звуків низької частоти рекомендується робити стелю в 2 шари гіпсокартону - зменшення низькочастотних шумів важливий кожен сантиметр щільного матеріалу. Шумоізолююча стеля не повинна мати жодних щілин. Всі вони закладаються спеціальним герметиком.

Шумоізоляція стеліІЗОЛОН. Експерти також відзначають дуже хороший ефект застосування матеріалів для шуму ізоляції автомобіля. Наприклад, шумоізоляції ШУМОФФ Герметон. Взагалі, більшість матеріалів з пінополіетилену для шумовіброізоляції авто можна застосовувати з тією ж метою і в квартирі. Вони мають високі робочі характеристики, відповідність санітарним нормам.
Шумоізоляція дверей
Якісна звукоізоляція конструкцій квартири, що захищають, - важлива складова комфортного проживання. По суті, якісна звукоізоляція передбачає створення "кімнати в кімнаті", коли огорожі внутрішньої будуть спеціальні матеріали для шумоізоляції. Це недешево, але хіба можна виміряти наше здоров'я та спокій грошима.
Щоб досягти максимального ефекту від вкладених коштів, рекомендуємо ознайомитися з практичними рекомендаціями фахівців. Тим більше, що справжніх фахівців з будівельної акустики можна “перерахувати на пальцях.”

  • Звукоізоляційні конструкції обов'язково мають бути герметичними. Звук, як вода, – просочиться у кожну щілину. Для закладення стиків, отворів, місць проходу інженерних та електричних комунікацій використовуйте спеціальні герметики у поєднанні з ущільнювальними, пористими прокладками. Монтажна піна не є звукоізолятором і, до того ж, горюча.
  • Чим більша маса огорожі, тим складніше звуку “пробратися” до сусідньої кімнати. Збільшуйте по-максимуму масу огорож. Не вдається звести цегляну перегородку, ставте кілька шарів гіпсокартону.
  • Кілька шарів, навіть того самого матеріалу, завжди краще затримують звук, ніж один суцільний. Якщо є можливість, робіть подвійні цегляні стіни із внутрішніми порожнинами. Гіпсокартонні перегородки краще робити кілька шарів з різною шириною між листами.
  • Прагніть повне заповнення повітряних порожнин звукоізолюючої конструкції, чим усувається пружний зв'язок через повітряний проміжок. З метою економії можна заповнити його акустичною ватою хоча б на 50-60%.
  • Матеріали з більшою щільністю кращі звукоізолятори, ніж з меншою. Наприклад, гіпсокартонні листи (900-1000 кг/м. куб.) краще   МДФ, ДСП, OSB (близько 700 кг/м. куб.).
  • Тришарові перегородки характеризуються меншою звукоізоляційною здатністю, ніж двошарові при однаковій повній товщині.
  • Шумізоляція гіпсокартонної перегородки тим більше, ніж:
  • ширша відстань між профілями
  • масивніший і гнучкіший облицювальний матеріал
  • повніше заповнені порожнини каркасу
  • велика відстань між листами облицювального матеріалу по ширині
  • В якості кріплень використовуйте тільки спеціальні вібродемпфуючі кронштейни.
  • Пінопласт (пінополістирол) теплоізоляційний матеріал. Як звукоізоляція він працює тільки як підкладка під стяжку підлоги. До звукоізоляції стін і стель він не має відношення.
  • Ключовий елемент при влаштуванні звукоізоляції - отвори. Насамперед слід визначитися саме з їхньою конструкцією, а вже тому планувати шумоізоляцію підлоги, стін, стелі.

+38 (098) 609-53-93, +38 (066) 698-97-94, +38 (093) 246-22-24


messenger