0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0,00грн. 

Утеплення балкону. Як утеплити балкон своїми руками

Утеплення балкону. Як утеплити балкон своїми руками

Звичайна життєва справа – утеплити балкон своїми руками. Ну навіщо комусь платити, якщо можна це зробити самотужки. У магазинах немає нестачі в ізоляційних та будівельних матеріалах. Утеплювачі на будь-який смак та гаманець: Ізолон, Пінопласт, Пінофол, Піноплекс, фольговані матеріали і т.д. Більшість утеплювачів виготовлені на основі спіненого поліетилену, пошитого фізичним чи хімічним способом.

Послідовність утеплення балкона

1.Утеплення балкона починається із встановлення віконних пакетів. Це можуть бути двокамерні склопакети з розстібними стулками, з додатковими, розширювальними профілями... вибір за Вами.

Установка віконних пакетів

Фото 1. Встановлення склопакетів

2. Після встановлення віконних рам залишається безліч щілин. Їх треба ретельно закласти, щоб ніколи більше не повертатися до цієї проблеми. Для цього підійдуть різні герметики на основі поліуретанового полімеру, полімерні мастики.

Далі багато хто робить помилку, поставивши склопакети і законопатив усі щілини, встановлюють на балконі радіатор і на цьому утеплення закінчується. Але у квартирі тепліше не стає, та й на балконі багато часу не проведеш – холодно!

3. Вибираємо утеплювач для підлоги, стін та стелі. Тут треба підходити із розрахунку ваших коштів. Практично всі матеріали, що утеплюють, особливо на основі спіненого поліетилену, якісно виконують свої функції. Але, як ви помітили, ціни у магазині у них різні. Це залежить, по-перше, від країни виготовлення (ціна транспортування значно підвищує ціну) та технічних характеристик. Але, повторимо, усі утеплювачі, при правильному монтажі, допоможуть зберегти тепло. Чи утеплювати стелю або тільки стіни та підлогу, вирішувати Вам. Це залежить від яких кліматичних умов Ви живете.

Що головне при виборі утеплювача

Ви приходьте до магазину за утеплювачем. На що дивитись? На технічні характеристики, які мають бути у магазині на товар такого виду. Дивіться - теплопровідність.

Чим вона нижча, тим краща якість утеплювача.  Наприклад, часто використовувані матеріали для утеплення балкона всередині: Ізолон, Вердані, Пінофол, Піноплекс, Пінополістирол  і багато інших пінопластових матеріалів на основі спіненого зшитого пінополіетилену або поліуретану.

Види утеплювачів для балкона

Фото 2. Види утеплювача.

4. Вибрали утеплювач для балкона, приступаємо до процесу. Чим кріпити обраний матеріал, щоб було надійно? Існує два способи: "посадити" плити, наприклад з пінопласту, на клей або вибрати кріпильний матеріал, дюбелі.

 Для кріплення знадобиться  приблизно 10-15 прим. на 1 кв.м.

Можна використовувати два способи кріплення для надійності, не забуваючи заповнювати стики монтажною піною.

Що робити з підлогою на балконі?

При необхідності, його треба вирівняти. Зробити гідроізоляцію. Це можна зробити в такий спосіб:

  • нанести шар бітумної мастики.
  • покласти листовий матеріал з бітумним просоченням.
  • завдати спеціальних  полімерні суміші кілька разів.
  • плівкові матеріали

Бітумна мастика - оптимальний варіант для самостійної роботи.

Після укладаємо на підлогу обраний утеплювач, наприклад плити полістиролу, з використанням пароізоляційного скотчу, який оберігає від плісняви та грибка.

Далі, якщо ви ґрунтовно підійшли до утеплення підлоги на балконі, укладається полімербетон та армована сітка.

Чому краще полімербетон

Технологія укладання підлог із полімербетону дуже проста. Полімербетонна підлога  швидко застигають, не дають. усадку, стійкі до механічних навантажень, відсутність пилоутворення та невибагливість до догляду, екологічно чисті.  Мають невисоку вартість та тривалі терміни експлуатації. Товщина одного шару полімербетонної підлоги в середньому зазвичай становить від 6 до 8 мм. Ви зможете зробити все своїми руками.

 Все, найважче закінчилося. Стіни та стеля утеплити набагато простіше.

Наприклад, ви вибрали для утеплення балкона ПІНОПЛЕКС - екструдований пінополістирол. Кріпимо його зручним способом і потім "зашиваємо" стіни гіпсокартоном, стійким до вологи.

Утеплення балкона своїми руками

Фото 3. Приклади утеплення балкона своїми руками.

Не забудьте перед шаром утеплювача зробити пароізоляцію. Для цього існують пароізоляційні плівки та "дихаючі" мембрани, наприклад ІЗОЛОН, ІЗОСПАН, МЕГАІЗОЛ.

Плівка з фольгою з алюмінію на основі спінених поліетиленів - ПІНОФОЛ, АЛЮФОМ, АРМОФОЛ, ІЗОФОУМ та ін. їх технічні характеристики.

Цей матеріал може бути у листовому вигляді або рулонах. Головне при їх монтажі, забезпечити суцільний шар пароізоляції, використовуючи монтаж внахлест і спеціальний металізований скотч.

Гідроізоляція балкона своїми руками може бути виконана так само рідкими матеріалами на основі мінералів та бітуму.

5. Коли процес утеплення балкона закінчено, потрібно надати йому естетичного вигляду - вибрати обробку. Це може бути вологостійкий гіпсокартон, який можна фарбувати, панелі МДФ, дерев'яна, пластикова вагонка.

Оздоблення балкона після утеплення

Фото 4. Приклади обробки балкона після утеплення.

Тепер можна встановити радіатор або кондиціонер.

Утеплити балкон своїми руками не так вже й складно. Якщо ще виникнуть питання, звертайтеся до наших консультантів!

 

+38 (098) 609-53-93, +38 (093) 246-22-24


messenger